Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

azzazel78

Rozwiązany: Chwilowe zawieszanie komputera

Polecane posty

Witam

Mój problem dotyczy zawieszania się komputera dzieje się tak odkąd pamiętam a komputer ma niecały rok czasu.

Na początku mi to nie przeszkadzało lecz teraz mnie ten problem irytuje.

OBJAWY - zawieszenie które trwa do minuty , gdzie nic poza kursorem nie działa

BŁĘDY W DZIENNIKU ZDARZEŃ

Nieoczekiwane niepowodzenie. Kod błędu: 490@01010004

Nazwa zdarzenia - system

Źródło - VDS Basic Provider

Identyfikator zdarzenia - 1

02grudnia20100944.png

Wyżej na screenie widać że problem dotyczy wartości Ultra DMA CRC Error Count

Wymieniłem przewód SATA lecz nic to nie dało sterowniki SATA mam najnowsze (wersja 8.9.0.1023) lecz gdy mimo to chciałem je zainstalować pojawił się komunikat

"Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania. Instalator zakończy działanie"

Dodam że pracuję na systemie Widnows 7 / 64bit

Płyta główna to ASUS P6T DELUXE V2

Zasilacz to OCZ ModXStreem Pro 700W

Dysk - WD 500Gb SATA/32Mb Cache

Drugi problem dotyczy sieci

OBJAWY - Zawieszanie się stron internetowych, czasami podczas zawieszenie pojawia się tzw "mgła" i strona wygląda dokładnie tak jakby przesłaniała ją mgła , gdzie również nic poza kursorem nie działa

BŁĘDY W DZIENNIKU ZDARZEŃ

Komputer nie uzyskał przydziału adresu z sieci (od serwera DHCP) dla karty sieciowej o adresie sieciowym 0x90E6BA6032E5. Wystąpił następujący błąd: 0x79. Komputer będzie ponawiał próby uzyskania adresu z serwera adresów sieciowych (DHCP).

Nazwa dziennika - Microsoft-Windows-DHCP Client Events/Administracyjne

Źródło - Dhcp-Client

Identyfikator zdarzenia - 1001

Moim dostawcą internetu jest Dialog annex B , używam routera wi-fi EDIMAX AR-7284WnB

Dodam że jak korzystam z netbooka przez wifi to na nim ten problem nie występuje dzieje się tak tylko na komputerze stacjonarnym

Z góry dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że obydwa błędy są ze sobą związane.

Zacznijmy od drugiego. Warto przeinstalować Flasha, Javę oraz zobaczyć, czy to samo dzieje się na innych przeglądarkach. Nie jest to problem z DHCP, bo objawy zupełnie nie pasują, to wygląda na jakiś problem z softem, lub sprzętem.

Jeśli chodzi o dysk, to jest tylko jeden błąd CRC, więc kabel SATA, czy sterowniki od kontrolera raczej nie są przyczyną.

Jeśli chodzi o dysk, to martwi tylko wartość w polu Unsafe shutdown count i to może być przyczyna. Proponuję sprawdzić dokładnie zasilanie dysku. Do sprawdzenia są dwie rzeczy:

- czy zasilanie jest poprawnie dociśnięte,

- czy zasilacz podaje dobre napięcia (patrz link w mojej sygnaturce).

Napisz jeszcze jakie masz pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pamięć to Kingston HyperX DDR3 1600 MHz 3x2Gb

Wtyczki są dobrze wpięte , napięcia nie sprawdziłem jeszcze bo pojawił się problem z dyskiem

Initializing USB Controllers ..Done.

6136MB OK

USB Device(s): 1 Keyboard, 1 Hub, 5 Storage Devices

Auto-Detecting Sata 3......IDE Hard Disk

Auto-Detecting Sata 2......ATAPI CD-ROM

SATA 3 : WDC WD5000AADS-00S9B0 01.00A01

Ultra DMA Mode-5 , S.M.A.R.T. Capable and Status BAD

SATA 2 : TSSTcorp CDDVDW SH-S223B SB02

Ultra DMA Mode-5

Auto-detecting USB Mass Storage Devices ..

Device #01 : Generic STORAGE DEVICES

Device #01 : Generic STORAGE DEVICES

Device #01 : Generic STORAGE DEVICES

Device #01 : Generic STORAGE DEVICES

Device #01 : Generic STORAGE DEVICES

00 USB mass storage devices found and configured.

Pri Slave Hard Disk: S.M.A.R.T. Status BAD , Backup and Replace

Press F1 to Resume

Więc chyba dysk pada , najgorsze jest to że nie mogę w ogóle uruchomić systemu , próbowałem postawić system od nowa i nie można zakończyć instalacji

Tryb awaryjny jak i kopia zapasowa też nie dały rady :(

Jak mogę odzyskać dane z partycji ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz do tego celu użyć Parted Magic. Przy okazji odczytaj raz jeszcze S.M.A.R.T. tak, jak jest to opisane tu. Odczyt z HD Tune nie wskazywał na to, że dysk jest w stanie przedawaryjnym. Pytanie, czy to błąd programu, czy też dysk padł nagle, lub też S.M.A.R.T. zawiódł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk najprawdopodobniej jest uszkodzony mechanicznie. Możesz spróbować zgrać dane z poziomu zewnętrznego systemu. Nie uruchamiaj Windowsa z tego dysku, bo tylko pogorszysz sprawę. Wcześniejszy screen tego nie wskazywał, ale na tym wyraźnie widać, że jest bardzo dużo realokowanych oraz niestabilnych sektorów.

Jeśli dysk jest na gwarancji, to po zgraniu danych odeślij go do producenta. Jeśli nie jest, to czeka Cię wydatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PARTED MAGIC udało mi się odzykać dane które były mi niezbędne , dziękuję za cenne wskazówki

Szczęście w nieszczęściu że dysk jest na gwarancji

Co do problemu z zawieszaniem komputera , ze wzgldu na dysk muszę do czasu odbioru z serwisu zawiesić ten temat

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...