Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

freshkidice

problem z wifi

Polecane posty

witam. od dlugiego czasu mam problemy z internetem - najpierw z kablowym, a teraz z bezprzewodowym. mianowicie, gdy mialem internet przewodowy od czasu do czasu zdarzalo sie, ze pojawial sie bluescreen i restartowalo kompa. raz w ulamku sekundy, innym razem najpierw sie komp wieszal, a za chwile bluescreen. teraz jak mam bezprzewodowy (w innej miejscowosci) jest jeszcze gorzej - po podlaczeniu bezprzewodowki praktycznie wszystko od razu siada nic sie nie da zrobic i ciagle wyskakuja bluescreeny. jak jest odlaczony wifi, komputer chodzi stabilnie (a przynajmniej nie ma bluescreenow). dzis jak dzwonilem do firmy, w ktorej kupilem kompa i przedstawilem problem, gosc mi mowi, ze przyczyna tego moze byc niekompatybilnosc zintegrowanej na plycie karty wifi z ruterem (czy cos w tym stylu), z ktorego ciagne neta. i ze musze kupic jakas kompatybilna karte. czy to prawda, ze moze byc taka niekompatybilnosc czy gosc sciemnia? dodatkowo jak mialem wczesniej siec LAN to dzialo sie podobnie jak juz wspomnialem, ale rzadziej. a gosc na to, ze karta wifi sama sie laczyla/czy szukala sieci bezprzewodowych i dlatego wywalalo bluescreena. jak pozyczylem karte wifi od znajomego to wszystko elegancko hula poki co. na zdrowy rozsadek wydaje mi sie, ze gdyby karta byla niekompatybilna to by nie wyrzucalo bluescreenow tylko by sie po prostu nie laczylo z ruterem, i ze to pewnie spierdzielona karta na plycie lub plyta, ale sie nie znam. plyta to asus P5B-MX WIFI-AP. gosc mowil tez, ze te plyty tak maja, ale nie chce mi sie wierzyc. memtest poszedl ok i dysk tez jest ok. system to winda 7 x64. jesli ktos mial podobne problemy lub wie ocb to prosze o pomoc i pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za router gdyz jest to router instytutowy i nie mam do niego dostepu (jedynie przez admina ktorego trudno dorwac). jesli chodzi o BSa to zamieszczam plik z BSview w zalaczniku.bs.txt

Tak mysle ze z karta. Najpierw na kablowej sie chrzanilo raz, dwa razy na dzien albo wcale, a na bezprzewodowce to nie dalo sie nawet odpalic przegladarki bo od razu zawiecha, przegladarka nie odpowiadala, wszystko siadalo i BS. a na pozyczonym TP-LINKu TL-WN422G poki co bez zarzutu. sprawdzalem na dwoch dyskach i na dwoch systemach i to samo, wiec software raczej ok i dyski tez. nie wiem czy to wazne ale z CD-ROMem tez sa komedie - przy odpalaniu kompa sam wysuwa szuflade i potem chowa (lub nie) nawet kilka razy zanim system sie uruchomi. i nie bootuje z CD. tylko pisze zeby zrestartowac i wlozyc odpowiednia CD lub bootowac z innego hardware'u czy jakos tak (reboot or... bla bla bla:)). a pod winda to normalnie raczej czyta CD i DVD. nie wiem co jeszcze moge napisac. komp jeszcze 1,5tygodnia na gwarancji wiec w razie wady karty lub moze plyty chcialbym to zareklamowac zeby sie nie wybecelowac;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skanowalem system kilka razy avira i nic nie wykrylo. poza tym jak instalowalem winde na nowym dysku to raczej nie powinno byc zadnych niechcianych gosci. czytalem na jakims forum ze BCC 124 to prawdopodobnie cos ze sprzetem. i mysle ciagle ze to cos z glowna, moze pamiecia chociaz przeszla memtest pozytywnie, a moze zasilacz. myslalem tez ze moze chlodzenie nie jest wydajne. jak mozna te rzeczy posprawdzac/przetestowac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec sciagnalem ten CPUID HM i oto wyniki:

post-200611-1291381449_thumb.png

HWMonitor_1_.txt

co do pelnej konfiguracji kompa podam ja pozniej, bo z braku neta w domu korzystam z neta w pracy, a dokladnie nie pamietam wszystkiego:) karta sieciowa jest zintegrowana i jest to atheros. ale czy L1? prawdopodobnie tak, ale pewnosc bede mial jak wroce z pracy i rzuce okiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec konfiguracja sprzetowa przedstawia sie nastepujaco:

Mobo: Asus P5B-MX/WI-FI AP FSB 1066MHz

CPU: Intel Core 2 Quad Q6600 2,40GHz

GPU: NVIDIA GeForce 9800GT 512MB

HDD: Samsung HD502IJ 500GB

RAM: 2x2048MB GoodRAM DDR3

DVD: TSST corp CDDVDW SH-S202N

PSU: IBOX LION 605 500W

Zastanawiam sie dlaczego w everescie nie wykrywa mi mobo? przy nazwie mobo i mikroukladu... wyswietla nieznane.

Co do tej zintegrowanej karty sieciowej to jest to Atheros L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000 Base-T Controller. A bezprzewodowka to Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na napięcia w CPUID można mieć obawy (choć programy zawsze przekłamują) lecz w wypadku twojego zasilacza niekoniecznie. Masz możliwość sprawdzenia komputera na innym zasilaczu oraz zmierzenia napięć miernikiem elektrycznym ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na XP-ku jak byl kablowy net to mialem podobnie, bo tez mi wywalalo BSy (przewaznie jak torrenty ssalem) i wywalalo przegladarki internetowe, ale duzo rzadziej i nie tak od razu jak na 7-ce (na bezprzewodowym). dlatego zdecydowalem sie zmienic system na 7 i bylo podobnie, a teraz na bezprzewodowym to koszmar:) zaraz zajrze na podany link i zobacze ocb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem napecia na zasilaczu pod obciazeniem miernikiem i troche sie zdziwilem. wypadlo nastepujaco:

3,3V wyszlo 4,4V

5V wyszlo 7,3V

12V wyszlo 17V

biorac pod uwage normy i zakresy to wyszlo delikatnie ponad zakres. i w zwiazku z tym rodzi sie w mojej glowie pytanie, czy to zly miernik, zepsuty zasilacz czy moze mobo dostalo w leb? a moze jeszcze cos innego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na mierniku ustawiłeś pomiar napięcia stałego (zakładam, że używasz cyfrowego miernika)? Bo podejrzane jest to, że jak podzielisz swój wynik przez pierwiastek z dwóch, to otrzymasz prawidłowe wartości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...