Skocz do zawartości

Steam-Jak nagrać kopię zapasową na płytę aby komputer odrazu odpalał to co na niej jest?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

mw2fan

mw2fan

Elf

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 852 postów
Witam.Zrobiłem kopie zapasową left 4 dead 2 które zakupiłem w niedziele za 3.50 euro smile_prosty.gif .Niestety zajmuje 10 gb a nie tak ja myślałem że 7gb.Koniec tego off topu.Zrobiłem kopię zapasową i jak mam tę kopię nagrać na płytę aby komputer odrazu ją odpalał i żeby dało się zainstalować, a nie tak jak ma się np. zdjęcia na płycie i gdy płytę się włoży do napędu to komputer pokazuje folder?Proszę o pomoc.

Ogłoszenie

Linki Sponsorowane

redron

redron

Budyniożerca

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 postów
Wydaje mi się, że kopia nie będzie ci działać ponieważ ta gra jest zapisana na twoim koncie. Nie da się jej ani usunąć ani pożyczyć. Wystarczy, że na innym komputerze zainstalujesz steam i już będziesz mógł od razu zainstalować gry, które miałeś na swoim koncie.

l1on

l1on

Elf

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 670 postów
Steam (przycisk w miejscu, gdzie jest np. Plik w Wordzie) -> Utwórz lub przywróć kopię zapasową gry...

Koniec świata w Roku Pańskim 1420 nie nastąpił. Nie nastąpiły Dni Kary i Pomsty poprzedzające nadejście Królestwa Bożego. Nie został, choć skończyło się lat tysiąc, z więzienia swego uwolniony Szatan [...] Ale i tak było wesoło :)
A. Sapkowski

mw2fan

mw2fan

Elf

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 852 postów
Będzie działać, nawet przy tworzeniu kopi jest napisane, że wybierz na jakiej płycie ma być zapisane.

Ogłoszenie

Linki Sponsorowane

Vagrant

Vagrant

Krasnolud

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 149 postów
kolega się pytał jak poprawnie nagrać płytę by samoczynnie się uruchomiła po włożeniu do napędu.
Otóż, jak wybierzesz opcję zrób kopię zapasową gry to możesz wybrać rozmiar płyty na jakiej będziesz nagrywał kopie (do wyboru CD/DVD itp.) W zależności od wyboru będziesz miał 9 lub 2 płyty (coś koło tego).
Nie patrz, że podczas tworzenia kopii pokazuje Ci ok 10 GB - podczas tej czynności niektóre pliki są pakowane/kompresowane i wychodzi mniej niż podało na początku.
I teraz najlepsze - jak zrobisz kopie to w tym folderze gdzie wskazałeś pierwsza płyta ma automatycznie utworzony instalator (autorun.inf, ikonka itp), tak więc jak wszystkie te pliki nagrasz na płytę to bez problemu Ci się samoczynnie uruchomi (reszta płyt bez zmian). Zresztą podczas przywracania kopii pyta się o następną płytę.

P.S. Nie musisz robić kopii każdej gry osobno, możesz łączyć kopie innych gier razem. Przy włożeniu płyty wybierasz grę, którą chcesz przywrócić.
Jest to przydatne gdy chcesz wypełnić pozostałe miejsce na płycie inną grą (albo gdy płyt masz już cały stos - każde zaoszczędzone miejsce na półce jest na wagę złota  happy.gif )
Dodany obrazekDodany obrazek

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników