Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Castiel

Windows 7-zwiekszenie partycji.

Polecane posty

W któryms numerze PC Formatu był dodatek z opisem funkcji Win7 i było tam opisane jak zwiększyć jedną partycje kosztem wolnego miejsca z drugiej. A takie moje pytanie czy to jest bezpieczne? Na dysku C mam 10 gb wolnego, a na D ponad 20 i chciałbym o jakieś 5 giga zwiększyc dysk C. Czy uzycie tego systemowego narzedzia jest bezpieczne? Nic się nie stanie z danymi z pomniejszanego dysku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się stać, jeśli będziesz przesuwał granice bez zrobienia jakiegoś backupu. Najlepiej przekopiować dane z pomniejszanej partycji na jakiś zewnętrzny nośnik i odpalić np. Paragon Partition Manager z [CIACH], albo i nawet spod systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie operacje nigdy nie są bezpieczne w 100%, więc przed zabawą warto zrobić backup danych. Przeważnie cały proces przebiega bez problemów, ale czasem zdarza się coś niespodziewanego (spadek napięcia, crash systemu, działanie antywirusa) i wtedy może być problem. Jeśli będziesz się za to brał, to najlepiej zrobić to z poziomu wiersza poleceń, który można odpalić z płyty z Windowsem.

[edit]

@up Proszę nie polecać na forum nielegalnych płyt, bo mogę być zły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...