Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Summirek

Wymiana płyty głównej

Polecane posty

Witam. Mam kolejny problem ;) Otóz wymieniłem płytę główną, procesor i kości ram...,ale po ładowaniu windowsa, komputer się resetuje. Szukałem na google i znalazłem taki sposób http://www.poradykomputerowe.pl/sprzet_kom...ows_xp-625.html, ale nie zadziałał, albo coś zrobiłem źle :/ Czytałem, że zalecana jest defragmentacja dysku twardego albo jego naprawa. I na jakimś forum czytałem, że ta naprawa nie usunie danych, ale chyba wymagana by była płyta do windowsa, a nie wiem czy taką mam :P

Wymieniane płyty mają zupełnie różne chipsety (Intel na AMD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defragmentacja nic nie da bo służy do czegoś innego, po za tym twój dysk nie jest uszkodzony. Moja rada jest taka:

1. Ściągnij Linux'a w wersji LiveCD.

2. Przy jego pomocy zrób backup danych np. na pendrive.

3. Ja przystało po poważnym upgreadzie, sformatuj dysk twardy i wgraj Windowsa od nowa.

PS. Możesz spróbować jeszcze odpalić komputer w trybie awaryjnym i jeśli się uda to tam zrobić backup. Ewentualnie spróbować zainstalować sterowniki z płytki dołączone do nowej płyty głównej (nie polecam, najlepszym rozwiązaniem jest format).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane można zgrać z poziomu jakiejś płyty LiveCD (polecam GNU.Linuksy takie jak: Parted Magic, Slax, czy GParted LiveCD). Możesz spróbować skombinować klawiaturę na PS/2, ale ona również nie musi działać. Zmiana płyty głównej dla Windowsa to zazwyczaj zbyt dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...