Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Brian

Rozwiązany: Nie działa menadżer zadań, regedit, wiersz poleceń itd.

Polecane posty

Witam. Mam problem. Mianowicie - od kilku dni nie działa mi menadżer zadań, edytor rejestru, wiersz poleceń (czy jak to się tam zwie, cmd.exe), nie da się włączyć painta, nie da się oglądać fotek (nic się nie dzieje a po kilku minutach jakiś błąd że wykonanie serwera nie udało się czy coś takiego), gg włącza się jakieś 5 minut albo więcej. Wcześniej wszystko działało w porządku, także nie wiem o co tutaj chodzi, podejrzewam że to jakiś wir, przeskanowałem kompa aktualną avirą (nic nie wykryła), arcavirmicroscan wykrył trochę wirusów (coś koło 30, usunął wszystko), rmslt.exe od avg nic nie znalazł, DrWebCureIt też nic nie znalazł. Dodam, że jak włączę komputer to w ciągu 30 sekund wszystkie wymienione wyżej niedziałające programy działają, po czym już się ich nie da włączyć (np. teraz mam włączony menadżer zadań, ale jak go zgaszę to już go nie włączę).

Mój komputer:

ASUS P5B Premium

Intel PDC E5200 @ 3.55GHz

2x 2GB G.Skill 1066MHz

Sapphire Radeon HD4850 512MB GDDR3

Windows 7 Ultimate 64 bit

Pilnie proszę o pomoc

Chciałem jeszcze dać loga z OTL ale nie działa (włącza się, dałem skanowanie i po chwili wyskakuje błąd i gaśnie, w trybie awaryjnym jeszcze później spróbuję)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to w logu nie widać nic co mogłoby być przyczyną.

Dwie rzeczy:

1. Odpal w trybie awaryjnym Malwarebytes' Anti-Malware i przeprowadź pełne skanowanie. Na forum daj loga z tego skanowania.

2. Ile Ty masz aktywnych antywirusów. Widzę w Avirę i CIS, z tym, że nie wiem, czy Comodo AntiVirus jest włączony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIS to jest Comodo Internet Security i używam z tego tylko i wyłącznie firewalla, Defense+ zgasiłem bo mnie "irytowało" i przez niego mi niektóre gry nie działały, a antywirusa w ogóle nie mam zainstalowanego z comodo. Antywirus którego używam to Avira.

Idę tym malwarebytes przeskanować w takim razie

//EDIT

Dobra, tutaj log ze skanowania dysku C (bo mam dyski 80GB + 160GB + 1TB więc jakbym chciał wszystko skanować, to "trochę" by to zajęło

http://www.speedyshare.com/files/25462115/...0_20-50-21_.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujmy tak:

Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

:OTL 
@Alternate Data Stream - 85 bytes -> C:\Users\BriaN\Desktop\maly [].jpg:VsoSummaryInformation
@Alternate Data Stream - 85 bytes -> C:\Users\BriaN\Desktop\jdm [].jpg:VsoSummaryInformation
@Alternate Data Stream - 85 bytes -> C:\Users\BriaN\Desktop\jdm [].gif:VsoSummaryInformation
@Alternate Data Stream - 85 bytes -> C:\Users\BriaN\Desktop\DSC01053 [].JPG:VsoSummaryInformation
@Alternate Data Stream - 85 bytes -> C:\Users\BriaN\Desktop\DSC01052 [].JPG:VsoSummaryInformation
@Alternate Data Stream - 85 bytes -> C:\Users\BriaN\Desktop\DSC00183 [].JPG:VsoSummaryInformation
@Alternate Data Stream - 129 bytes -> C:\ProgramData\TEMP:05EE1EEF
@Alternate Data Stream - 110 bytes -> C:\ProgramData\TEMP:888AFB86
O33 - MountPoints2\{5b9b256c-bb0e-11de-b988-002354a24b33}\Shell - "" = AutoRun
O33 - MountPoints2\{5b9b256c-bb0e-11de-b988-002354a24b33}\Shell\AutoRun\command - "" = M:\CoJBiBLauncher.exe -- File not found
O33 - MountPoints2\{d477e374-c56c-11de-a1f7-002354a24b33}\Shell - "" = AutoRun
O33 - MountPoints2\{d477e374-c56c-11de-a1f7-002354a24b33}\Shell\AutoRun\command - "" = O:\Setup\rsrc\Autorun.exe -- File not found

:Commands
[clearallrestorepoints]
[emptyflash]
[emptytemp]

i kliknij Uruchom skrypt. Po restarcie otrzymasz log, wrzuć go na forum. Poza tym daj nowe logi z OTL.

Dalej wyłącz automatyczny start programu a2guard.exe (część Emsisoft Anti-Malware), bo być może on się z czymś gryzie i napisz co się wtedy dzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emisoft anti malware zainstalowałem dopiero po tym jak mi się zaczęło to dziać że nic nie działa (tak samo z malwarebytes cośtam).

dobra, to robię skan i wrzucam

To tutaj daję log z tego wykonanego skryptu co mi dałeś, tylko że z drugiego razu bo za pierwszym nie zauważyłem że to się nie zapisuje automatycznie i zgasiłem :( Ale coś tam pousuwało w każdym bądź razie

http://www.speedyshare.com/files/25473130/OTL.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj nowe logi z OTL. Tu najprawdopodobniej pierwszy skrypt wszystko usunął, bo ten, z którego dałeś log nie mógł znaleźć obiektów.

Sprawdź jeszcze w Podglądzie zdarzeń, czy nie ma jakichś powtarzających się błędów. Jeśli są, to przeklej ich treść na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z podglądu zdarzeń powtarzające się:

Krytyczne:

10110 - Driver Framework User Mode - system - 1 - 6 - 25

10111 - Driver Framework User Mode - system - 1 - 6 - 19

Błędy:

7000 Service control manager - system - 1 - 5 - 22

7001 Service control manager - system - 22 - 112 - 198

7026 Service control manager - system - 1 - 6 - 10

7031 Service control manager - system - 0 - 0 - 5

7034 Service control manager - system - 0 - 0 - 12

10005 DistributedCom - system - 4 - 34 - 57

10010 DistributedCom - system - 0 - 5 - 32

resztę tych powtarzających się (z innych kategorii) też ci podesłać czy tylko to chcesz?

Log z OTL

http://www.speedyshare.com/files/25477093/OTL.Txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że to tak długo trwało ale nie miałem czasu. Już ci wysyłam to o co prosiłeś na PW (nie ma takiego rozszerzenia jak .evt jest .evtx więc wysyłam ci w .evtx i w .xml na wszelki wypadek)

To w takim razie wrzucam tutaj linki do tych plików, jakby ktoś mógł mi to przejrzeć i powiedzieć co i jak to będę wdzięczny

http://www.speedyshare.com/files/25602571/System.evtx

http://www.speedyshare.com/files/25602650/Aplikacje.evtx

http://www.speedyshare.com/files/25602650/Aplikacje.evtx

http://www.speedyshare.com/files/25602609/Aplikacje.xml

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to mniej więcej wiem na czym stoimy. Czemu nie napisałeś, że komputer się niespodziewanie wyłącza?

Daj screeny z zakładką Health z programu HD Tune (dla każdego dysku po screenie, tak, żeby było widać wszystkie atrybuty).

Ze Speedyshare zniknął log Extras.txt z OTL, wrzuć go raz jeszcze, bo widzę pewien błąd, który się ciągle powtarza (błąd z biblioteką libusb), ale nie wiem co dokładnie może być przyczyną. Dodatkowo widać też błędy systemu, ale to może wynikać z tych dwóch innych rzeczy (tzn. z błędów na dysku, lub błędu biblioteki libusb).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając od początku temat dziwnie czułem, że to sprzętowa sprawa raczej... monitoruj kolego temperatury podzespołów, zbadaj dokładnie dyski jak radzi sev, zasilacz w zasadzie dla świętego spokoju można by zbadać (konieczne użycie miernika napięć). To na początek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mają temperatury do tego, że nie mogę włączyć kilku programów w normalnym trybie windy a na awaryjnym wszystko działa?

Komputer się nie wyłącza niespodziewanie (nie wiem czemu tak myślisz) jedynie łapię BSODy czasami jak dłużej gram w coś co jest na jednym dysku (który zresztą chyba się pieprzy bo system mi się na nim psuł, dlatego kupiłem 1TB i od roku mam sytem na dysku 1TB a na tamtym tylko dane mało potrzebne) ale ostatnio w nic nie gram to nic nie gaśnie.

Temperatury mam w porządku tak pozatym, w obciążeniu procek nie przekracza 45*C, grafika trzyma się ok. 41*C (teraz trochę więcej bo przykurzona, mam 50*C w windzie no ale przecież chyba menadżer zadań nie potrzebuje karty graficznej żeby się włączyć?)

Co do zasilacza mogę spróbować dyski na innej linii podpiąć bo mam na jednej linii 12V podpiętą grafę dyski i napęd a pozostałe linie są wolne to mogę spróbować i tak, ale nie sądzę żeby to coś zmieniło bo tak jak mówię - na trybie awaryjnym przecież wszystko działa a chyba w trybie awaryjnym komputer nie zużywa magicznie mniej prądu :D

Dyski jeszcze dzisiaj przebadam tym HD Tune i wrzucę screeny. Dziwne bo z pulpitu też mi zniknął plik extras :ninja: to jak będę miał hd tune skanować dyski to otla wcześniej odpalę i nowy skan zrobię

Zrobiłem testy w HD Tune, test dysku z samsunga bardzo długo się włączał (przy dyskach WD po kliknięciu mijała jakaś sekunda - dwie i już leciał wykresik a na dysku z samsunga pół minuty albo więcej i dopiero zaczęło iść)

SCREEN

A co do OTL to nie wiem czemu ale nie mam tego pliku i OTL już mi takiego pliku nie robi

Sorry za post pod postem, myślałem że się scalają

Posty scalają się tylko przez bodajże 2 godziny. Połączyłem.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanascie dni temu mialem ten sam problem tez nie moglem wlaczyc manadzeru zadan czy rejetru. Wklej to do notatnika:

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify\rpcc]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify\winwlw32]

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG

Potem klikasz dwukrotnie na utworzony plik i pojawi sie ostrzegawczy komunikat i wciskasz na TAK. Pozniej robisz reset kompa. U mnie to pomoglo i teraz dziala manadzer i rejestr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 błąd sumy kontrolnej na pierwszym dyskum 2 błędy odczytu na drugim i 2 realokowane sektory na trzecim, więc niby nic wielkiego. Ale temperatura pracy dysków pozostawia trochę do życzenia (nie chodzi mi tyle o obecną temperaturę, co o temperaturę osiąganą w przeszłości przez dyski). Chłodzenie należy sprawdzić.

W dzienniku zdarzeń wyraźnie widać powtarzające się błędy na dysku trzecim. Każdą partycję tego dysku sprawdź programem chkdsk.

Dalej, żeby log extras.txt się pojawił, to w OTL w sekcji Rejestr - skan dodatkowy musi być zaznaczona opcja Użyj filtrowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sekcji rejestr mam zaznaczony skan dodatkowy a plik się nie pojawia :( Chłodzenie przy dyskach w najbliższym czasie sprawdzę (bo żeby się dostać do przedniego wentyla trzeba pół obudowy rozebrać :D ), 3 dysk czyli rozumiem że samsung? To właśnie ten co miewa jakieś odpały, wcześniej na nim był system i się same pliki pousuwały, w ogóle jak się na niego wejdzie przez komputer to nic, nic i nagle dopiero się pojawia co jest na dysku i słychać jakiś dźwięk jakby dopiero talerze się zaczynały kręcić także temu dyskowi to ja nie ufam i prawie nic tam nie trzymam (tzn. jest prawie pełny ale same niepotrzebne rzeczy na nim mam). Zaraz się zajmę skanowaniem chkdsk dysku szajsung, jeszcze sobie zobaczę tylko czy fixreg nic nie daje

OTL.txt http://www.speedyshare.com/files/25649335/OTL.Txt

Extras.txt http://www.speedyshare.com/files/25649353/Extras.Txt

Aktualne te skany są, sprzed chwili

////Edit: Fix.reg nic nie dał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fix.reg nie miał nic dać, choć również nie zaszkodził. To jest sposób na usunięcie pewnej infekcji, ale u Ciebie tej infekcji nie było.

W logu OTL mamy coś takiego:

"LibUSB-Win32_is1" = LibUSB-Win32-0.1.10.1

co tłumaczy część błędów. Zaktualizuj ten sterownik, bo ta wersja nie jest zgodna z 64-bitową Vistą i 64-bitowym Windowsem Seven. Tu masz aktualną wersję.

Ten trzeci dysk mi się bardzo w takim razie nie podoba. Wykonaj skanowanie powierzchni programem MHDD i wrzuć na forum wyniki skanowania (wartości z tabelki po prawej stronie ekranu, <3ms, <10ms, <50 ms itd.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskanowałem tego twardziela chkdsk ale nadal nic się nie poprawiło :(

Jak chcę otworzyć fotkę jakąś to wyskakuje mi coś takiego (może to pomoże wam zweryfikować problem):

<ścieżka do pliku>

Wykonanie serwera nie powiodło się.

[OK]

Dobrze że przez irfanwiev mogę oglądać zdjęcia bo nie wiem co bym zrobił :D

Już aktualizuję ten libusb. a do czego to jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest biblioteka, która jest wymagana przez niektóre sterowniki obsługujące USB. Widzę, że zwraca mnóstwo błędów i może ona być przyczyną (choć nie musi). Zaktualizuj ją i wtedy zobaczymy. Jeśli się nie poprawi, to będzie trzeba szukać innej przyczyny, dla której część usług systemowych nie chce się uruchomić i zwraca błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem chyba (nie wiem jak się to wgrywa bo nie ma żadnego instalatora, poprostu skopiowałem pliki zgodnie z jakimś readme czy czymś tam) ale dalej nic

A są tam jakieś daty tych błędów? Bo jak wyszła fifa 11 to od tamtej pory zacząłem tego libusb używać (mniej więcej do listopada) wraz z takim programem, dzięki któremu mogę używać Dualshocka 3 na PC (co mi się przydawało do grania w fifę), ostatnio w fifę nie gram od dłuższego czasu

Jak użyć tego MHDD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...