Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kibi17

Problemy z grami..

Polecane posty

Witam. Mam problemy, od nie dawna. Otóż, gram sobie w jakąś z nowszych gierek, np. Mass Effect 2 czy Red Alert 3, i w pewnym momencie gra zaczyna sie scinać. Nie kompletnie się zwiesza, moge grać, tylko że przy cholernie strasznych lagach, i po jakichś 3-4min sie odwiesza. Powiem jeszcze, że gry nie ścinają się na najwyższych detalach, a jak przechodziłem Mass Effecta jakiś miesiąc temu, nie miałem ani jednej takiej ścinki. Miał ktoś taki sam problem, wie ktoś jak pomóc?

I jeszcze, odkąd mam Mass Effecta, dużo zdj., plików i filmików mi sie nie włącza, albo zamiast tego włącza się Mass Effect.

I mają takie ikonki: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...1e64e95301.html Można to jakoś zmienić?

Mój sprzęt:

Procesor: IntelPentium? Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHZ, 2500MHz

Pamięć RAM: 4094mb Dual DDR2 SDRAM

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9800 GT

Płyta główna: Gigabyte GA-G31M-S2L

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak ponieważ jakimś "cudem" te pliki zostały skojarzone z grą ME. Jeśli tych popsutych plików masz sporo ,to gdybyś chciał to naprawić ręcznie będziesz miał od groma roboty. Prawdopodobnie rozszerzenia plików się pozmieniały i upodobały sobie ME.

Zrób tak:

otwórz jakiś folder i wybierz Narzędzia | Opcje folderów | Widok. Następnie odznacz opcję Ukryj rozszerzenia plików znanych typów. Teraz będzie Ci pokazywało rozszerzenia plików. Tam gdzie masz te popsute musisz ręcznie pozmieniać na .mp3 ( w przypadku plików wiadomo jakich ) .jpg ( w przypadku zdjęć ) .avi .flv itd ( w przypadku filmików ) oczywiście wszystko zależy od tego czy pamiętasz jakie pliki były jakiego typu, możesz dojść po nazwach i tytułach ale wiadomo, że wszystkiego nie jest się w stanie zapamiętać. Samo odinstalowanie ME chyba nic nie pomoże bo te popsute rozszerzenia wtedy pozostaną niewiadome i proces "naprawy" może być taki sam. To co napisałem to oczywiście proces "naprawy ręcznej" i w przypadku dużej ilości plików może być bardzo czasochłonny, może ktoś z forumowiczów będzie znał inne prostsze rozwiązanie problemu, mnie nic innego do głowy nie przychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna to zmienic w szybszy sposob bierzesz np.jakis plik .mp3 i naciskasz otworz z...Nastepnie wyskakuje wybor programow; wybierasz jakis odtwarzacz .mp3 np.Winamp czy WMP i zaznaczasz:zawsze otwieraj tego typu pliki za pomoca tego programu.Wszystkie tego typu pliki beda sie teraz otwieraly za pomoca tego programu,ale nie zawsze tak sie da. Sposob jest niestety domorosly i chyba,i tak trzeba bedzie zmieniac recznie rozszerzenia plikow,bo teraz moga sie otwierac wszystkie pliki roznego typu za pomoca jednej aplikacji.Napewno jest jeszcze jakis inny sposob,a moze jakas pomocny programik? Niech ktos napisze.Mnie tez sie kiedys cos podobnego zdarzylo i jestem ciekawy prostszego rozwiazania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna to zmienic w szybszy sposob bierzesz np.jakis plik .mp3 i naciskasz otworz z...Nastepnie wyskakuje wybor programow; wybierasz jakis odtwarzacz .mp3

Niestety najpierw trzeba pozmieniać rozszerzenia popsutych plików rozpoznawanych jako pliki należące ( błędnie )do Mass Effect :wink: Inaczej wystąpi inny problem , o którym wspomniałeś :

moga sie otwierac wszystkie pliki roznego typu za pomoca jednej aplikacji

..a co za tym idzie, pomieszają i popsują się pliki należące do samej gry.

Ja bym dodatkowo przeskanował kompa antywirusem, co dziwnie wygląda to samoistne pozamienianie rozszerzeń , chyba ,że ktoś grzebał w kompie i niechcący coś sknocił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje,ale Mass Effect powinien i tak rozpoznawac swoje pliki,i normalnie je ladowac.Czy jak wsadzisz do WMP piosenke bez rozszerzenia to nie bedzie mozna jej odtworzyc? Nie,odtworzysz ja bez problemu.Pliki ME,ktore moga sie pozamieniac to pliki otwierane za pomoca aplikacji takie np.jak niektore typy map,czy jakies pliki edytora ale nie sa to pliki kluczowe.Jednak zgadzam sie,ze moj sposob jest kiepski,a skan antyvirem nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze scinaniem to musi pomoc,ktos kto lepiej sie zna.Pewnie bedziesz musial napisac jaki masz zasilacz(dokladnie jaki-firma),oraz oczywiscie jakiego masz Windowsa,wiec napisz. Zainstalowanie (jesli do tej pory tego nie zrobiles)nowych sterow tez nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścinaniu może być winna temperatura. Odpal Furmarka w trybie Stability Test i podgrzej kartę kilka minut i napisz jakie są temperatury. Prockiem zająć się może LinX. Jego temperaturę sprawdzisz programem Core Temp. Można jeszcze odpalić GPU-Z i w zakładce sensors zaznaczyć opcję zapisu temperatury w formie loga. Potem odpalasz grę na kilka minut. W logu zapiszą się wszystkie temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś z chłodzeniem karty. Osiąga aż 112 stopni. To zabójcza temperatura na dłuższą metę. Napisz dokładnie jaki to model karty. Pasywna czy z wentylatorem? Najlepiej daj zdjęcie z wnętrza budy oraz samej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z wentylatorem. Kręci się w ogóle? Napisz jeszcze jaki masz zasilacz. Marka i moc. Jeśli nie wiesz, to zdejmij bok obudowy i daj zdjęcie jak możesz. Zasilacza i wnętrza kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze a propos tych pozamienianych plikow. Odinstalowanie ME to nie jest zly pomysl.Wczesniej napewno miales je przydzielone do odpowiednich aplikacji.Jest szansa,ze pliki powroca do pierwotnego stanu,a nawet jesli nie to mozesz sprobowac mojego sposobu(jesli zadziala). Najlepiej jesli przyporzadkujesz je do jakiegos playera,ktory obsluguje wiele rodzajow pliku.Jak to sie nie uda to i tak bedzie lepiej,bo przynajmniej te pliki odczepia sie od ME.Tylko odinstaluj ME tak zeby nic po nim w rejestrze nie zostalo.Jeszcze jedno,powinno i tak dac sie otwierac te pliki,tylko nie klikaj na nie,a wrzucaj bezposrednio do danego playera czy przegladarki.

Jeszcze a propos tych pozamienianych plikow. Odinstalowanie ME to nie jest zly pomysl.Wczesniej napewno miales je przydzielone do odpowiednich aplikacji.Jest szansa,ze pliki powroca do pierwotnego stanu,a nawet jesli nie to mozesz sprobowac mojego sposobu(jesli zadziala). Najlepiej jesli przyporzadkujesz je do jakiegos playera,ktory obsluguje wiele rodzajow pliku.Jak to sie nie uda to i tak bedzie lepiej,bo przynajmniej te pliki odczepia sie od ME.Tylko odinstaluj ME tak zeby nic po nim w rejestrze nie zostalo.Jeszcze jedno,powinno i tak dac sie otwierac te pliki,tylko nie klikaj na nie,a wrzucaj bezposrednio do danego playera czy przegladarki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...