Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dj Ogi

Problem ze sterownikami nVidia

Polecane posty

Jak w temacie - podczas grania w niektóre tytuły (np. Fallout 3) komp wywala komunikat, iż "sterownik ATKDISP przestał odpowiadać..." i jedynym rozwiązaniem jest restart "z palca". Problem pojawia się po paru (parunastu?) minutach grania. Gdy wyświetla się ten komunikat zauważalna jest zmiana rozwałki na najniższą - po restarcie powrót do obecniej (1024x768). Moja karta to Asus GF ENGT240 512MB, procek AMD Athlon 64x2 3600+, a płyta to Asus M2V z 3 GB RAM - wszystko hula w ramach WinXP Pro oczywiście z SP3. Grafa miesiąc temu była zmieniona - sterowniki zainstalowałem prawidłowo i także później prawidłowo aktualizowałem do wersji 260.99 (stare zostały usunięte przy pomocy Driver Cleaner'a i poprawione dla pewności Driver Sweeper'em, który jeszcze coś tam znalazł). Przeszukałem neta odnośnie tych sterów ATKDISP ale nie znalazłem żadnego skutecznego rozwiązania. Są to chyba jakieś pliki od Asusa... Pomożecie rozwiązać problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie... ale jak odinstalować Gamer OSD - nie ma go na liście programów, w folderze nie ma pliku odinstalującego, a program Your Uninstaller! też go nie widzi. Samo wyrzucenie pliku exe zapewne nic nie da. Ze Smart Doctorem nie było problemu.

EDIT:

Udało się odinstalować - jeszcze raz uruchomiłem instalatora z płytki, Gamer niby się zainstalował i pojawił na liście programów, więc mógł zostać usunięty.

Teraz wyskakuje identyczny błąd, tyle że po dłuższym czasie gry i dotyczy sterownka nv4_disp - w necie jest tyle rozwiązań, co wyników wyszukiwania... Od czego zacząć?

EDYTA 2:

Jeszcze raz przeinstalowałem stery od grafy i błąd wyskoczył jak dotąd raz na dwa posiedzenia z Falloutem. Co ciekawe, przy GTA EFLC które jest raczej bardziej kapryśne i wymagające, takich problemów nie ma...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli od ostatniego Twojego posta minęło sporo czasu, to lepiej podbić temat, niż pisać edity, bo tych łatwo nie zauważyć.

Ja bym w ogóle usunął cały dodatkowy soft od ASUSa na stałe (chyba, że naprawdę go potrzebujesz) i próbował na różnych wersjach sterownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft od Ausa odinstalowałem i jak już wspomniałem zmieniła się jedynie treść komunikatu o sterowniku, który przestał odpowiadać na nv4_disp oraz wydłużył się czas gry do jego pojawienia się. Problem (jak na razie) pojawił się tylko przy grze Fallout 3. Zainstalowałem teraz ponownie tylko Smart Doctora, gdyż odpowiada on za pracę wiatraka GPU (bez SD cały czas pracuje on chyba na 100%, a po co?). Jego ponowne pojawienie się nie wpłynęło negatywnie na zachowanie kompa, tzn. nie powrócił jeszcze komunikat dotyczący pliku atkdisp. W menadżerze urządzeń nie mam też już żadnych sprzętów Asusa. Trochę teraz brak mi czasu na posiedzenia z Falloutem (praca, praca, praca...), więc nie wiem czy problem rozwiązał się sam tak samo nagle jak się pojawił. Gdy znów wywali mi ten błąd, to podbiję temat, chyba że ktoś ma pomysł na jakieś działania prewencyjne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...