Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Elev8tor

Ile Hz w przy 1920x1080?

Polecane posty

@UP Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim jak pogorszenie jakości obrazu spowodowane zbyt wysokim odświeżaniem. Jeśli monitor pozwala na ustawienie wyższego odświeżana jest to wręcz wskazane gdyż wzrok będzie się mniej męczył, a przy synchronizacji pionowej będzie wyższy limit FPS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie odświeżanie w monitorach LCD ma wpływ na wzrok podczas oglądania filmów, grania itp. Obraz wyświetlany jest non-stop gdy się nie zmienia, gdy się zmienia to już nie, dlatego wartość odświeżania ekranu nadal występuje w monitorach LCD. W monitorach CRT obraz niezależnie czy się zmieniał czy też nie był bezustannie odświeżany, dlatego też dla wzroku były dużo gorsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa słowa: "czas reakcji". Ta wada LCD tutaj działa na korzyść, nie ma migotania przy niższych częstotliwościach ze względu na dużą (w stosunku do luminoforu) bezwładność ciekłych kryształów. A z pogorszeniem jakości obrazu przy zwiększaniu odświeżania na LCD spotkałem się "kilka" razy, nawet, jeśli częstotliwość nie wykraczała poza możliwości wyświetlacza (już pomijając fakt, że większość LCDków wyłącza wejście i wyświetla jakiś komunikat typu "Out of range" gdy sygnał wykracza poz ich możliwości).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale da się tylko 59, 60Hz, może są jakieś nowsze sterowniki do monitora, które pozwoliłyby ustawić 75?

Da się, da. Trzeba się dogłębniej wpatrzyć w ustawienia. Jako, że masz win7 to klikasz na pulpicie ppm, rozdzielczość, ustawienia zaawansowane (na prawo od orientacji i rozdzielczości), potem w nowym oknie zakładka monitor, potem klikasz na "ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić" a następnie zmieniasz odświeżanie. Po zmianie na 75Hz a w grach mając zazwyczaj 60Hz będziesz musiał minimalnie dłużej poczekać na przełączenie do pulpitu, jeśli rozdziałka i kolory nadal są te same na pulpicie i w grze. Ale jest to może pół sekundy albo nawet mniej. Więc nie ma co się martwić.

Ja mogłem ustawić 85Hz, a w Fable TLC mogłem od 60Hz do 100Hz i na 100Hz działało. A już na starym crt jak podłączyłem się nie dało 100Hz, mogłem tylko 85Hz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem te 75 Hz nie jest maksem ogólnie dla wszystkich możliwych rozdzielczośći. Czyli te 75 Hz możesz ustawić tylko na rozdziałce 1280x1024 a dla wyzszych dostępne są tylko niższe. Mam to samo w swoim monitorze i wadą to nie jest. Po prostu producent jest cwany ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...