Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Estel

Rozwiązany: Zamiana modemu na router.

Polecane posty

Witam

Posiadam w mieszkaniu modem Scientific Atlanta model : Epc 2203-NS. Internet wraz z telefonem od dostawcy osiedlowego.

Chciałbym zamienić ten modem na router, który pozwoli mi podłączyć PC przez kabel sieciowy, laptop przez Wi-Fi oraz podpięcie telefonu.

Sądziłem, że będzie to prosta sprawa lecz sprzedawca w sklepie wyjaśnił mi, że muszę wiedzieć czy modem jest :

1. DSL czy ADSL - gdzie mogę znaleźć taką informację? Ani w umowie z operatorem ani na obudowie urządzenia nie znalazłem takiej informacji.

2. Czy urządzenie jest typu A czy B - mało się znam na routerach i sieciach ogólnie więc mogłem coś źle zrozumieć.

Proszę o poinformowanie mnie jakie informacje muszę sprawdzić odnośnie połączenia/modemu by móc zakupić taki router.

Ewentualnie gdy informacje podane przeze mnie tutaj są wystarczające proszę o podanie nazw routerów ponieważ jestem kompletnie zielony w temacie.

Nie napiszę, że cena nie gra roli bo ktoś jeszcze rzuci mi urządzeniem za 2k więc ujmę, że cena nie jest wartością determinującą zakup :wink:

Dzięki za wszelkie informacje/porady, które pozwolą mi w końcu na zmianę urządzenia.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie zmienisz tego modemu. Internet zapewne jest zapewniany przez kabel "od TV". Proponuje dokupienie routera, od modemu Scientific Atlanta puszczasz kabel ethernet do portu WAN routera. Najtańsze urządzenie to TP-Link WR543G, jeżeli możesz wydać więcej to proponuje Ovislink WL-1600GL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca czy to kabel "od TV" - metalowa wtyczka wkręcana w modem (więc zapewne ten kabel co piszesz).

Zależy mi bardzo na posiadaniu jednej "puszki" stojącej na podłodze, a nie dwóch. Od sprzedawcy wiem, że takie urządzenia są, ale moje informacje były niewystarczające dla niego by mi pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia są ale ty masz puszkę od swojego dostawcy. Radzę przeczytać regulamin czy można wpuszczać własny sprzęt zamiast tego dostarczanego przez providera. Czasem można sporą karę zapłacić. To raz. Dwa to wątpię byś znalazł coś z WiFi (w sensie takie urządzenie by miało możliwość podłączenia kabla TV, telefonu i internetu) za mniej niż 400 zł - 500 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...