Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mystic8

mikrofon Zalman ZM-MIC1

Polecane posty

Witam

Mam problem z wymienionym w tytule mikrofonem. Szukałem czegoś dobrego jakościowo i wiele osób poleciło mi właśnie ten mikrofon(rzekomo lepszy niż każdy montowany w słuchawkach do 500zł). Wczoraj go dostałem i o ile w Skype podczas rozmów sprawuje się bardzo dobrze to przy nagrywaniu filmu czy to FRAPSem z gry czy to z pulpitu słychać szumy w tle. Użyłem opcji zwiększenie wydajności, próbowałem bez niej, ustawiałem różny poziom głośności i to samo.

Na tym filmie widać, że chodzi super:

Płyta -GIGABYTE GA-M56S-S3

a na niej karta:

8-kanałowa karta dźwiękowa Realtek ALC888

Ktoś wie jak ustawić by można było bez szumów nagrywać filmy(tzw. let's play) lub demonstracje na pulpicie BEZ szumów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro szumy pojawiają się tylko w grach itp. (generalnie gdy komputer jest obciążony) to problemu nie szukałbym w mikrofonie, ale w paru innych rzeczach. Możliwych przyczyn trochę jest, te, które teraz przychodzą mi do głowy to:

- słabe ekranowanie jakiegoś kabla przechodzącego w pobliżu, lub samego kabla słuchawek,

- słabe filtrowanie napięć w zasilaczu (podaj model, to może coś będziemy wiedzieć),

- jakieś urządzenie znajduje się w pobliżu, które zakłóca pole elektromagnetyczne,

- zakłócenia pochodzące z samego komputera.

Warto spróbować samodzielnie wykonać ekranowanie kabla mikrofonu i zobaczyć co się dzieje. Można spróbować owinąć kabel jakimś sreberkiem.

Jeśli masz wyprowadzone gniazdo mikrofonu z przodu, to warto sprawdzić co się będzie dziać, gdy mikrofon podłączysz z przodu, a resztę z tyłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest innego typu - gdy nagrywam na pulpicie programem np Camtasia z wyłączonym stereo mix, jedynie włączonym mikrofonem to jest ok(włączona zwiększona wydajność mikrofonu, ale przyciszone by nie szumiało). Natomiast gdy we Frapsie chcę nagrać dźwięk z gry oraz z mikrofonu to jest jakaś kolizja dźwięku. Mogę nagrywać tylko z mikrofonu, ale przy opcji Stereo mix nie mogę nic zrobić suwakiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie po prostu karta nie wyrabia. Możesz poeksperymentować ze sterownikami od karty, być może to coś da, ale jednak wydaje mi się to mało prawdopodobne. Sądzę, że lepiej będzie nagrać filmik i potem do niego dograć mowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...