Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Av3k

nV 9600 GT i PhysX

Polecane posty

Witam Serdecznie

Panowie mam ogromną nadzieje,że rozwiejecie moje wątpliwości.

Lada dzień kupuję kartę ATI i chciałbym zaadoptować mojego starego GeForce 9600GT do obliczania fizyki.

Mam wątpliwości czy takie połączenie przyniesie zysk relatywny czy też straty. Czy w ogóle połączę obydwie na chipsecie P55?

Przyrost wydajności będzie zauważalny? Warto się bawić w takie "łączenia"?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie połączenie da zysk w grach, które mocno korzystają z physx-a, np. Batman AA, Mafia 2 itp. W grach nie korzystających z physx-a bądź w bardzo niskim stopniu to albo nic nie da albo w drugim przypadku przyniesie niewielki zysk. Np. jak masz teraz grafę radka 5770 i np. athlon x3 3Ghz i 9600gt do obliczeń physx to w takiej gierce Batman AA będzie ogromny zysk wydajności podczas włączonego physxa. A jakbyś wyjął 9600gt i włączył obsługę physx w Batmanie to procek by liczył physxa zamiast grafa. Ale najpierw jednak konfig kompa się przyda, bo trzeba wiedzieć jaki masz zasilacz(marka, moc i model) oraz płyta jak i reszta kompa także się przyda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W00T? sugerujecie że można mieć na raz 2 karty graficzne aktywne, ale jedna zajmuje się physx-em (Geforce) a druga innymi zadaniami?!? proszę o odpowiedź, albo chociaż o link do wyjaśnienia tego zagadnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwa postawić się nie da, ale Autorowi tematu chciałem szczerze podziękować za założenie tematu, ponieważ mam analogiczną sytuację jak on, i pewnie straciłbym na sprzedaży swojego 9600GT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...