Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mystic8

Netia 6mb/s - problem z łączem

Polecane posty

Witam

Zrezygnowałem z łącza radiowego Multimedii 1mb/s i zamówiłem netię 6mb/s. Wczoraj po małych problemach z łączem (nie działał DSL) wszystko ruszyło, ale niestety prędkość pobierania zamiast 750kb/s wynosi 520-530 kb/s (czasami spada do 350). Ja rozumiem, że nigdy pełnego łącza nie wyciągnę ale zgodnie z tym co konsultant powiedział może to być 5% różnicy. Ja dałem sobie margines nieco większy bo konsultanci lubią bajki opowiadać - 10%. Ale 10% to jest ok. 70kb/s więc powinienem mieć nadal ok 680-700kb/s.

Co ciekawe test linii spokojnie dopuszcza 6mb/s, ale niedowierzając temu sprawdziłem u sąsiada który mieszka parę domów dalej i ma telefon na tej samej linii co ja - śmigało mu cały czas powyżej 700kb/s.

Netia jest po łączach TP, w okolicy nikt nie ma netii, a TP ma mało osób (większość ma radiówki) i dużo osób porezygnowało z telefonów stacjonarnych więc obciążenie sieci odpada.

Prędkość uploadu jest ok - 55-65kb/s

Moje pytanie - czy to norma z tym ograniczeniem łącza? Mam 10 dni na zrezygnowanie z umowy.

Konsultant w dziale serwisowym powiedział, że to normalne bo się mieści w granicach 2,5mb/s - tyle może być minimum (ocb??)

Dzięki za odp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sąsiad na dokładnie tej samej linii telefonicznej ma 6mb i chodzi elegancko - sprawdzałem przed zamówieniem netii.

Zadzwoniłem do działu technicznego, odebrała jakaś miła ale kompetentna kobieta - sprawdziła moje łącze przez podanie kilku danych z mojej strony i ....wyszło na to, że ktoś uruchomił mi usługę 4mb zamiast 6..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...