Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Emcea

Chłodzenie laptopa

Polecane posty

Witam serdecznie.

Nie mam pojęcia już co robić, więc zwracam się do was z pytaniem:

Posiadam HP ProBook'a 4515s. Od jakiegoś czasu laptop się najzwyczajniej przegrzewa, a wiatrak chodzi non-stop, do tego mam podstawkę chłodzącą. Nie wiem w czym tkwi problem! Mam już dosyć tego, że wywala mnie z gry po 20 minutach grania, komputer się wyłącza i tak w kółko, a jego spód jest gorący jak cholera mimo tego, że wiatrak i podstawka cały czas chodzą.

Nie wiem co się dzieje.. da się jakoś naprawić/wymienić wiatrak w komputerze na lepszy, chłodzący mocniej, jeśli tak to gdzie mam się udać i jakie są koszta takiej operacji?

Pozdrawiam Mocno!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku laptopa diagnoza jest dość prosta - zapchany układ chłodzenia. I tu pojawia się kilka pytań :

-ile czasu go posiadasz

-czy układ był czyszczony

-cóż to za podkładka

Ja stawiam na konieczność zaniesienia do serwisu i zlecenia przeczyszczenia chłodzenia. Chyba, że umiesz takie rzeczy robić sam, wtedy koszt będzie zerowy. Możesz również zaopatrzyć się w sprężone powietrze w sprayu i :

-zablokować wiatraczek (na przykład wykałaczką)

-pskiunąć powietrzem do wylotu układu (powinno go odetkać, ale to raczej działanie profilaktyczne, cały brud może z powrotem wrócić na radiator.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Si, senor Suk, profilaktyczne.

Najlepszym rozwiązaniem jest tzw kompleksowe czyszczenie - demontaż radiatorów i wiatraka, usunięcie starej pasty / podkładek silikonowych, nałożenie nowej pasty / podkładek (jeśli będą podkładki to nie poradzisz raczej za wiele), rozebranie wiatraka i wyczyszczenie oraz przesmarowanie jego łożysk.

Pisz PW jeśli chcesz próbować, koszt usługi w serwisie to ok 50zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. mam dylemat czy próbować. Słyszałem, że ogólne czyszczenie radiatora potrafi być inwazyjne dla komputera jeśli się to robi nieumiejętnie.

Do tego demontaż mojego komputera jest skomplikowany z racji "ułatwiającej demontaż budowy" .. o ironii - hp przedobrzyło.

Dziękuję za rady, jeśli koszt takiego zabiegu faktycznie nie przekroczy 50 zl - udam się do serwisu.

Co do podkłądki, to jest cooling pad media techa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm. probook?

nie miałem takiego jeszcze na warsztacie, a ogólnie mam bardzo dobrą opinię w kwestii "rozbieralności" i "skręcalności" laptopów od HP.. najbardziej lipne są produkty Fujitsu Siemens Amilo oraz większość Acerów... jakieś blaszki chłodzące, masa naklejek anty zwarciowych... ale HP solidna i prosta konstrukcja.. tyle że probook`a jeszcze nie rozkręcałem :)

//da się zrobić z zachowanie odp ostrożności. a koszt podałem na podstawie swojego cennika. jeżeli mieszkasz w większym mieście to możesz liczyć na większą cenę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...