Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madridistas23

Błąd aplikacji

Polecane posty

Witam.

Od pewnego czasu podczas korzystania z różnych aplikacji bądź gier wyskakują mi różne błędy. Dzieje się tak podczas korzystania lecz czasami samo 'wyskoczy'. Błędy które wyskakują:

1. 'Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc000012d). Naciśnij OK aby zamknąć.'

2. 'Aplikacja lub biblioteka DLL C:\Program files\mozilla firefox\xul.dll nie jest poprawnym obrazem systemu Windows NT.

Błędy nie wyskakują cały czas, zazwyczaj po paru godzinach korzystania z komputera. Zazwyczaj ten pierwszy a po nim ten drugi. Gdy już się zacznie nie mogę włączyć praktycznie żadnej aplikacji. Wind był nie dawno przeinstalowywany komputer jest czysty od wirusów, jeśli to ma w czymś pomóc.

Sorry za takie prostackie opisywanie ale chciałem jak najdokładniej opisać cały proces :wink:

Macie pomysły co wpływa na te errory?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami(ze 3 razy) kiedy prubowałem otworzyć grę przez podwójne kliknięcie to właśnie wyskakuje "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana", wtedy otwieram ją przez prawy i otwórz albo uruchom jako dany użytkownik przeważnie pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek radzę przetestować pamięci programem Memtest86+, program ściągnij w wersji ISO, wypal. Zmień w Biosie na bootowanie z płyty i odpal program. Włącz test i napisz czy pojawiają się jakieś błędy.

Daj też screen zakładki HEALTH z programu HDTune.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dyskiem nie ma problemu, wszystko w najlepszym porządku. Niepokojąca za to jest temperatura, 47 stopni to troszkę dużo, jeszcze o tej porze roku... Radzę przeczyścić komputer sprężonym powietrzem i uporządkować kable, oraz zastanowić się nad jakimś wentylatorem na przód obudowy, żeby chłodził dyski. Spróbuj przeskanować system programem Malewarebytes. Czy problem występował, przed reinstalacją systemu operacyjnego, czy występuje dopiero po niej? Może to być problem spowodowany jakimś błędem w czasie instalacji systemu, i konieczny może okazać się format. Na razie jednak przeskanuj komputer tak jak pisał kolega wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer staram się czyścić w miarę regularnie lecz bez sprężonego powietrza. Zaopatrze się w to :happy: System przeskanowałem Malewarebytes'em i znalazł 1 robaka(typ: Hijack.Homepage). Problem zaczął występować po reinstalacji systemu. Jednak nie odrazu. Reinstalowałem mniej więcej w sierpniu a problem pojawił się dopiero teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...