Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mystic8

słuchawki do 100zł

Polecane posty

itam

Poszukuję słuchawek z mikrofonem (przewodowych) dla gracza do 100zł.

Mikrofon będzie służył tylko i wyłącznie do Skype'a oraz do nagrywania dźwięku w filmikach z gier(tzw. let's play).

Najważniejsze dla mnie jest by były one wygodne najlepiej z regulacją, by po godzinie nie bolała głowa od ścisku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nie ma chyba zadnych sensownych sluchawek z mikrofonem. Polecam HD201 + Zalman mic. Mikrofon osobny, ale bardzo wysokiej jakosci, a dodatkowo mozna go zmienic bez wyrzucania sluchawek, jesli sie zepsuje. Przypinany do kabla, wiec jesli tylko dobrze przypniesz, to bedziesz mial wciaz 'jeden' kabel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już propozycję tych słuchawek z mikrofonem, ale nie wiem jak jest z jakością nagrywania bo na YT widziałem, że trochę za cicho nagrywa głos i bywają trzeszczenia, a dodatkowo jak przyjdzie nagrywać dźwięk z gry to może być problem. Co ważne - te słuchawki nie mają kontroli głośności na kablu co bardzo by się przydało

Zaproponowano mi również:

CREATIVE Fatality HS-1000 - z tego co widziałem i słyszałem to mają one dobry mikrofon ale są słabe konstrukcyjnie, mają okropny kabel i w dodatku uciskają bardzo głowę

Plantronics GAMECOM 377 - te są podobno lepsze tylko nie wiem jak jest z uciskiem na głowę.

Wiem, że praktycznie każde słuchawki po ok 5-6godzinach są odczuwalne, ale chciałbym by wybrane przeze mnie nie powodowały, że moja głowa będzie krzyczeć - zdejmijcie to &%^% ze mnie po 1 czy 2 godzinach...

Czy te Plantronicsy nie będą lepsze (zarówno jeśli chodzi o odbiór jak i mikrofon)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje się do grania słuchawek dla graczy. To jak kupowanie kompa na wyprzedaży w Tesco... Same Senki HD201 biją na głowę większość słuchawek 'specjalnie dla graczy' i z 'milionami zadowolonych użytkowników'. A mikrofon Zalmana jest lepszy niż większość montowanych nawet w3 lepszych słuchawkach...

A co do Fatality, zapomniałeś o jednej rzeczy - mają fatalny dźwięk :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy znowu nagonkę na te Fatal1ty...

Słuchawki do najgorszych nie należą, bo wykonanie jest lepsze od HD201. Maniacy basu również będą zadowoleni, bo bas jest tu dominującym dźwiękiem. Mikrofon też sprawuję się całkiem dobrze.

Minusów jest niestety trochę więcej. Wspomniany bas nie zawsze jest atutem, w wielu przypadkach nawet przeszkadza. Kabel jest niepokojąco cienki zwłaszcza przy wtyczkach, a nauszniki są małe, przez to uciskają małżowiny. Przerwa dla uszu po godzinie grania jest wskazana. Generalnie, żeby nie czuć dyskomfortu musisz mieć z 8 lat :/.

Ogólnie faktycznie lepiej pozostać przy tych Sennheiserach, cenowo wyjdzie Ci taniej a masz naprawdę wygodne słuchawki o dobrym pozycjonowaniu i neutralnym dzwięku. Napisał to użytkownik posiadający oba modele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie od prawie 10 lat mam Philips sbc hp200 i dźwięk jest w nich po prostu świetny, niestety mają 2 zasadnicze wady:

1. Mniej denerwująca - brak regulacji głośności na kablu (często ustawiam poziom dźwięku w grach i później raz jest ciszej raz głośniej i nie mogę tego zmienić bez wchodzenia do menu aplikacji)

2. Bardzo denerwująca - po godzinie moja głowa woła - zdejmij to %^%$^ ze mnie. Tak naciskają na głowę, że nie da się w nich długo wysiedzieć. Jest to najważniejsze czym się kieruję - wygoda! Każde słuchawki po kilku godzinach grania dają o sobie znać, ale do 2-3 godzin powinno być ok - w moich Philipsach tak nie jest i dlatego boję się kupować coś bez regulacji nacisku.

Co do mikrofonu - to ten Zalman jak nagrywa głos? Bez trzasków? I co wazniejsze - czy przy nagrywaniu filmiku z gry z moim komentarzem głosowym wszystko nagra się wystarczająco głośno i czysto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CREATIVE Fatality HS-1000 - z tego co widziałem i słyszałem to mają one dobry mikrofon ale są słabe konstrukcyjnie, mają okropny kabel i w dodatku uciskają bardzo głowę

Oj dosc dziwne rzeczy slyszales.;) Mikrofon w tych sluchawkach jest bardzo slaby, ale po prostu nie zauwaza sie tego w normalnym uzytkowaniu, bo ma sie prawie z zebach podczas rozmowy, a psuje sie bardzo czesto i niezaleznie od traktowania sluchawek.

Plantronics GAMECOM 377 - te są podobno lepsze tylko nie wiem jak jest z uciskiem na głowę.

Jak na sluchawki dla graczy Platrony nie sa takie zle pod wzgledem jakosci dzwieku i jakosci mikrofonu. Nie wiem, jak z wygoda, bo nie testowalem. Z raportow innych forumowiczow wiem jednak, ze zle w swojej cenie nie sa, ale... dobre tez nie specjalnie. Zestaw HD201 + Zalman mic wciaz jest lepsza propozycja.

1. Mniej denerwująca - brak regulacji głośności na kablu (często ustawiam poziom dźwięku w grach i później raz jest ciszej raz głośniej i nie mogę tego zmienić bez wchodzenia do menu aplikacji)

Nie masz regulacji dzwieku na klawiaturze? Jesli nie, to rzeczywiscie brak regulacji dzwieku na sluchawkach moze byc problemem. Warto jednak zaznaczyc, ze regulacja dzwieku na kablu zle wplywa na jakosc dzwieku, a przy tym budzecie juz i tak wszyscy producenci ida na kompromisy na calej linii. Sugerowalbym mimo wszystko cos bez regulacji glosnosci na kablu, bo zeby to naprawde dobrze zrobic producent musialby wydac duzo pieniedzy, a czegos takiego nie zrobi dla sluchawek za ~100zl.

Co do mikrofonu - to ten Zalman jak nagrywa głos? Bez trzasków? I co wazniejsze - czy przy nagrywaniu filmiku z gry z moim komentarzem głosowym wszystko nagra się wystarczająco głośno i czysto?

Przynajmniej pod wzgledem technicznym mikrofon zalmana bije wszystkie dolaczane do sluchawek (ponizej 500zl) na glowe. Nagra sie wszystko dobrze i wyraznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż taka różnica w tym mikrofonie??? WOW!

Zastanawiałem się bo spójrz na ten film:

http://www.youtube.com/user/InvisibleSpiri...CAF7C6E8920174F

użytkownik ma te słuchawki i słychać go okropnie słabo.

Z 2 strony inny user:

nagrał elegancko.

Czyli lepiej taki mikrofon niż jakiś stojący?

A jak jest ze zbieraniem dźwięku z otoczenia?

Edit:

Fakt zapomniałem o regulacji głośnosci na klawiaturze (nigdy nie uzywałem :P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...