Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xMichu

Nowy komputer - Blue Screeny

Polecane posty

Cześć. Postanowiłem swój problem opisać tutaj, liczę na Waszą pomoc niezmiernie :) Otóż złożyłem sobie kilka dni temu kompa:

AMD Phenom II 955 x4 3.2Ghz

GIGABYTE GA-880GM-UD2H

GoodRam CL9 1333, 4GB (2x2)

Samsung SpinPoint F3 HD502HJ (500GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300)

OCZ 500W StealthXStream

Grafika - chwilowo zintegrowana

Był to mój 'pierwszy raz' :tongue: , ale kupowałem oraz składałem z głową. Nie jestem początkującym w tych sprawach, a poza tym większych problemów mi to nie sprawiło.

A teraz mój problem:

Zainstalowałem Win7 32bit, pierwszego dnia chodziło wszystko w porządku, ucieszony poszedłem spać a gdy rano włączyłem kompa pojawił się pierwszy problem, aero zaczęło się psuć i wyskakiwały errory, więc kompa zresetowałem - po tym już system w ogóle się nie uruchomił, blue-screeny i inne ścierwa wylatywały przy każdym restarcie. Postanowiłem re-instalować system, tym razem na Win7 64bit, znów wszystko chodziło w porządku do czasu gdy poszedłem spać i wstałem rano, kolejne blue screeny... ale tym razem obyło się bez reinstalacji systemu, wystarczyło w Biosie wczytać "load fail safe settings" - czy coś w ten deseń, i komp ruszył. Znów chodzi wszystko w porządku.

Zastanawia mnie to że mogę go wyłączać i włączać kiedy chcę, a wszystko jest ok - dopiero jak go zostawię na noc dostaje tego wszystkiego :|.

Czy to może być wina BIOSU? Mam wersje pł. gł, 1.3 (bynajmniej tak mam napisane na płycie ze sterownikami).

Dorzucam zdjęcie niebieskiego okna oraz teścik z HDTune:

HD Tune: SAMSUNG HD502HJ Health

ID Current Worst ThresholdData Status

(01) Raw Read Error Rate 100 100 51 0 Ok

(02) Throughput Performance 252 252 0 0 Ok

(03) Spin Up Time 83 82 25 5409 Ok

(04) Start/Stop Count 100 100 0 21 Ok

(05) Reallocated Sector Count 252 252 10 0 Ok

(07) Seek Error Rate 252 252 51 0 Ok

(08) Seek Time Performance 252 252 15 0 Ok

(09) Power On Hours Count 100 100 0 12 Ok

(0A) Spin Retry Count 252 252 51 0 Ok

(0B) Calibration Retry Count 252 252 0 0 Ok

(0C) Power Cycle Count 100 100 0 16 Ok

(BF) G-sense Error Rate 252 252 0 0 Ok

(C0) Power Off Retract Count 252 252 0 0 Ok

(C2) Temperature 64 64 0 1048604 Ok

(C3) Hardware ECC Recovered 100 100 0 0 Ok

(C4) Reallocated Event Count 252 252 0 0 Ok

(C5) Current Pending Sector 252 252 0 0 Ok

(C6) Offline Uncorrectable 252 252 0 0 Ok

(C7) Ultra DMA CRC Error Count 200 200 0 0 Ok

(C8) Write Error Rate 100 100 0 0 Ok

(DF) Load/Unload Retry Count 252 252 0 0 Ok

(E1) Load/Unload Cycle Count 100 100 0 21 Ok

Power On Time : 12

Health Status : Ok

dsc06150c.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do katalogu c:\windows\minidump. Powinny tam być pliki z rozszerzeniem .dmp. Skompresuj je i wrzuć na jakiś serwer, a na forum daj linka. Pliki te zawierają nieco bardziej szczegółowe informacje na temat BSODów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem. Od razu przepraszam za double-posta, mam nadzieje że nie spalicie mnie na stosie za to.

Chciałbym odświeżyć temat ze względu że jestem bezradny, ale też coś dodać.

Dziś rano włączyłem PC'ta i znów w windowsie zaczęły wyskakiwać errory explorera, oraz tradycyjnie po restarcie blue-screeny. Co jeszcze, tym razem wczytanie fail-safe settings w biosie nic nie pomogło. Wyskoczyły też 2 nowe i różne kody w bsodzie, 0x0000007E oraz jakiś drugi.

Aktualnie piszę ze szkoły, jak uda mi sie dzis dostac na kompa to wejdę...

Robiłem wczoraj test pamięci MemTestem i wszystko było ok, zainstalowałem też najnowsze stery do grafiki.

Jeżeli stawiacie na zepsuty podzespół to proszę podajcie co dokładnie i dlaczego, bo jeżeli chcę odesłać do agito to raczej muszę mieć powód. Nie odeślę tak o, oni sprawdzą i powiedzą że jest ok.

Chociaż mam nadzieje że to nie jest akurat coś zepsute..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pamięć programem memtest86+. Test powinien trwać minimum 3 godziny, lub do pierwszego błędu, ale najlepiej zostawić go na noc. Po zakończeniu testu napisz jakie były wyniki. Plik małego zrzutu mówi o problemach z plikiem fileinfo.sys oraz o problemach z odczytem pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę nagrać ten program na płytkę i zbootować go? Czy można z poziomu windowsa jakoś?

Zostawiałem Memtesta wczoraj ale tylko na półtorej godziny. Aha, i czy mogę 2 kostki na raz czy najlepiej po jednej będzie testować na te 3-4h?

Tutaj dorzucam 2 nowe logi z WinDbg

http://wklej.to/oP3g

http://wklej.to/a1Fx

tak tylko, do spojrzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę nagrać ten program na płytkę i zbootować go? Czy można z poziomu windowsa jakoś?

Trzeba zbootować komputer z płyty. Spod Windowsa nie da się odpalić takich programów.

Zostawiałem Memtesta wczoraj ale tylko na półtorej godziny. Aha, i czy mogę 2 kostki na raz czy najlepiej po jednej będzie testować na te 3-4h?

Najlepiej byłoby zrobić testy zarówno, gdy podłączone są obie kości, jak i pojedynczo. W drugim przypadku łatwiej wyłapać błędy samych kości, a w pierwszym błędy związane z dual channelem.

Tutaj dorzucam 2 nowe logi z WinDbg

http://wklej.to/oP3g

http://wklej.to/a1Fx

tak tylko, do spojrzenia.

Niestety nie masz symboli debugowania, więc niewiele widać w tych logach. Tu masz napisane jak poprawnie używać WinDbg.

Z tego co widzę, to błędy są losowe i dotyczą różnych plików, więc najprawdopodobniej jest problem z pamięciami, dyskiem, lub procesorem. Ewentualnie może też być problem z płytą główną. Najbardziej prawdopodobne są pamięci i to od ich sprawdzenia najlepiej zacząć. W międzyczasie możesz dać jednak screena z zakładką Health z programu HD Tune.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do HDTune to przecież podałem zakładkę Health w pierwszym poście :):rolleyes:

Kurde nie mam do tego sił, mogę jedynie wrzucić te 3 ostatnie pliki jeszcze:

http://www.speedyshare.com/files/25322931/...inRARa_ZIP_.zip

To już musi być sprzęt? Fajnie jednak jakby to były sterowniki. Miałem też niezaktualizowanego windowsa i dziś pobrałem z 50 poprawek ponad z aktualizacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...