Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wwwdamian

Sprzęt od zera

Polecane posty

Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć, to po prostu pytaj. Tworzenie bazy stron tego typu nie ma większego sensu. Byłoby tego za dużo i łatwo by było się w tym zgubić. Poza tym są strony, które zawierają zarówno artykuły warte polecenia, jak i takie, które spokojnie można usunąć i nikt by na tym nie stracił, a pewnie nawet by zyskał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z godnych polecania polskich serwisów można wymienić PCLab, który robi bardzo fajne testy, ale z forum bywa już różnie ;) Dalej jest jeszcze Nvision. Bardzo fajna stronka z newsami i testami. Masz również słowniczek pojęć komputerowych i związanych z nimi. FrazPC - bardzo wiele artykułów i testów wszelakiego sprzętu. No i PurePC - ciekawe testy i recenzje, oraz bardzo fajne forum ;)

Z zagranicznych można polecić Fudzillę oraz TCMagazine. Jest jeszcze wiel takich stron, ale tak jak kolega Sevard powiedział - nie ma sensu robić jakiejś bazy. Zbyt wiele jest stron traktujących o komputerach. Tutaj możesz spytać się o wszystko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia powiem że na forum od tego roku siedzę tylko i jakaś dla mnie ta skarbnica nie jest aż tak wielka..

Z własnego doświadczenia to wiem, tym bardziej że dla mnie forum jest relaksem od pracy i od wszystkiego..

Jeżeli chodzi o wypowiedź luq92 "Komputery to dziedzina bardzo szeroka. O jakie dokładnie strony chodzi? Przeważnie najlepszą skarbnicą wiedzy jest to forum...

Nie zgodzę się z tym, bo widziałem wiele tematów nie potwierdzających tą tezę..

Choć to jest moje zdanie ale pomijając to..

A i jak kolega wyżej napisał na temat stron z testami komputerów które znam dobrze..

Masz racje co do większości www które podałeś.

I dla mnie największą skarbnicą jest praktyka, i doświadczenie z nią związane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym, bo widziałem wiele tematów nie potwierdzających tą tezę..

Ale o co dokładnie Ci chodzi? Bo nie zrozumiałem ;) Zawsze znajdzie się ktoś, kto wciśnie Ci zestaw z Allegro. Od tego są inni użytkownicy, którzy sprowadzą takiego delikwenta do pionu.

Że forum nie jest skarbnicą wiedzy? Teraz ja się nie zgodzę ;) Właśnie dzięki temu forum nauczyłem się większości rzeczy. Praktyka swoją drogą. Żeby coś w praktyce zrobić, trzeba co nie co się nauczyć od innych. A to miejsce IMO spełnia to zadanie. Po prostu trzeba wiedzieć komu można zaufać.

I dla mnie największą skarbnicą jest praktyka, i doświadczenie z nią związane

To jest oczywiste, że praktyka nauczy najwięcej, ale jak wspomniałem wyżej - najpierw trzeba co nie co poczytać. Sam na praktyce zweryfikowałem niektóre rzeczy, których tutaj się nauczyłem. Także na forum można się czegoś nauczyć. Wystarczy wiedzieć komu zaufać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak.

Tego co chcesz zrobić się nie da.

Ja zaczynałem tutaj od 0 "stara gwardia" potwierdzi Ci, że byłem żółtodziobem a teraz coś tam umiem, ale widzę, że jeszcze daleka droga przede mną do pojęcia wszystkiego.

Wszystkiego dowiadywałem się z czytania zagranicznych for, recenzji zagranicznych redakcji ale też od kilku osób wypowiadających się na polskich forach. Tutaj wypowiada się czasem jeden z moich mentorów niestety pozostałych gdzieś wcięło życie ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym, bo widziałem wiele tematów nie potwierdzających tą tezę..

Ale o co dokładnie Ci chodzi? Bo nie zrozumiałem ;) Zawsze znajdzie się ktoś, kto wciśnie Ci zestaw z Allegro. Od tego są inni użytkownicy, którzy sprowadzą takiego delikwenta do pionu.

Że forum nie jest skarbnicą wiedzy? Teraz ja się nie zgodzę ;) Właśnie dzięki temu forum nauczyłem się większości rzeczy. Praktyka swoją drogą. Żeby coś w praktyce zrobić, trzeba co nie co się nauczyć od innych. A to miejsce IMO spełnia to zadanie. Po prostu trzeba wiedzieć komu można zaufać.

I dla mnie największą skarbnicą jest praktyka, i doświadczenie z nią związane

To jest oczywiste, że praktyka nauczy najwięcej, ale jak wspomniałem wyżej - najpierw trzeba co nie co poczytać. Sam na praktyce zweryfikowałem niektóre rzeczy, których tutaj się nauczyłem. Także na forum można się czegoś nauczyć. Wystarczy wiedzieć komu zaufać ;)

Ja powiem ci jedno może i cię forum nauczyło czy innych.

Ale dla jasności mnie nikt nie uczył i nikt mi nie kazał się tym zajmować, mnie forum nie uczyło, ani gazety. Sam się uczyłem i czytałem po części głównie budowę i strukturę danego pod zespołu.

I wiedz że łatwe to nie było ale bardzo opłacalne bo nawet nie jestem w tech. inf czy na studiach.

A posiadam wiedzę bez chwalenia się taką że hm..jak by to ująć już mnie większości firmy, proszą o pomoc niż dane firmy..Dziwne wiem. Jutro też mam zlecenie.

ale pomijając takie gadanie..

powiem ci że tu siedzę głównie dowiedzieć się jaką kto wiedzą dysponuje i też jak się na tym zna.

CDA znam też dobre 12 lat, ale komputerami się interesuje 10 lat, w tym już prawie zawodowo.

Ale mogę powiedzieć szczerze że czasem nawet bycie wielkim znawcą jak niektórzy mówią może być mylące dla innych.

Ja całe życie się ucze i dalej będę, i każdy z was też będzie się uczył w danym zawodzie całe życie jeżeli to jest dla was pasją a nawet więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co dokładnie Ci chodzi? Bo nie zrozumiałem ;) Zawsze znajdzie się ktoś, kto wciśnie Ci zestaw z Allegro. Od tego są inni użytkownicy, którzy sprowadzą takiego delikwenta do pionu.

Sądzę, że nie chodzi tu tylko o zestawy. Chodzi również o to, że niektórzy uważają, że uniwersalnym rozwiązaniem wszystkich problemów z komputerem jest zmiana zasilacza. Dalej, pewnym problemem jest również to, że część osób pisze by zrobić jakieś testy, a później nie umie zinterpretować wyników. Jest jeszcze grupka, która ogranicza swoją pomoc w temacie do stwierdzenia "podaj pełną konfigurację komputera", nawet wtedy, gdy na pierwszy rzut oka widać, że ta konfiguracja nie ma nic do rzeczy, a temat wylądował w złym dziale.

Jeśli chodzi o zasilacze, to tu w ogóle jest ciekawsza historia. Wiele osób wychodzi z założenia, że jak dany zasilacz jest sprzedawany jako zasilacz firmy z czarnej listy, to musi to być złom, a z tym różnie bywa. Kolejna rzecz, to to, że niektórzy nie wiedzą nawet tego, że pewne firmy nie produkują zasilaczy, tylko sprzedają produkty innych firm pod swoją marką. Ba widziałem nawet osobę, która polecała zasilacze jednej z takich firm, jednocześnie marudząc na faktycznych producentów zasilaczy tej firmy.

Dalej, b14ack123 ma rację pisząc, że w tym biznesie nie można wiedzieć wszystkiego. Po prostu wszystko gna zbyt szybko, by za tym nadążyć to raz, a dwa, że po prostu jest dużo rzeczy, które by trzeba wiedzieć, a czasu tak mało.

Dalej, jeśli chodzi o polskie serwisy, to z czystym sumieniem nie poleciłbym żadnego. Niestety, ale jednak strony polskojęzyczne są w najlepszym przypadku przeciętne. Dużo lepiej jest jeśli chodzi o fora, ale tu też jest pewien problem, bo w przypadku różnych problemów należy szukać informacji w różnych miejscach. W każdym bądź razie FA jeszcze sporo brakuje do ideału, ale jakoś sobie radzimy.

Tak swoją drogą:

@b14ack123 Otrzymujesz ostatnie upomnienia za pisanie w ten sposób. Jeśli nie zaczniesz pisać po polsku, tak jak należy i nie zaczniesz używać przecinków, to może Cię czekać przykra niespodzianka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że nie chodzi tu tylko o zestawy.

Też wiem, ale nie załapałem dokładnie o co chodzi. Wolałem się upewnić ;)

Dalej, jeśli chodzi o polskie serwisy, to z czystym sumieniem nie poleciłbym żadnego.

Coś w tym jest, ale nie popadajmy w przesadyzm :) Nie jest tak źle. Polska jest w większości dziedzin zacofana, ale IMO te portale, które wymieniłem w miarę rzetelnie wywiązują się ze swojej pracy.

W każdym bądź razie FA jeszcze sporo brakuje do ideału, ale jakoś sobie radzimy.

Może idealni nie jesteśmy, ale nasz forum jest chyba jednym z najlepszych w Polsce. Takie forum PCL nie może nam podskoczyć, chociaż u nas dużo mniejszy ruch.

Dalej o zasilaczach nie będę prawił, bo Sev bardzo ładnie wszytko opisał ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może idealni nie jesteśmy, ale nasz forum jest chyba jednym z najlepszych w Polsce. Takie forum PCL nie może nam podskoczyć, chociaż u nas dużo mniejszy ruch.
Wg mnie lekka przesada, bo jednak różnej maści ekspertów jest tam więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie nie ;) Czytam forum na PCL i mam wrażenie, że niektórzy robią to na odwal się. To, że mają więcej ekspertów, to jeszcze o niczym nie świadczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...