Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wrex327

Steam - czy mogę dostać bana za użycie kodów kupionych od innych użytkowników?

Polecane posty

Witam. Otóż szukam kodów do Steama z tego tematu: http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=111273 no i mam następujące pytania, czy możliwe jest że Steam zbanuje mi konto lub to że kod jest jakimś oszustwem i stracę konto?

Zapoznaj się z zasadami dotyczącymi nazywania tematów - Kawalorn

Poprawiłem tytuł. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy. Jeżeli kupujący (Ty) kupuję grę z kodem a sprzedający nie zarejestrował gry na steamie... to w sumie to jest tak jakbyś kupował normalną grę. Jednak jak kod jest jakimś cudem podrobiony lub jest to jakiś kit to możesz dostać bana... z tego co wiem :happy: Ale chyba można się zamieniać kontami. Przecież choćby na allegro jest sporo ofert sprzedaży gry z kontem albo samego konta z jakimiś osiągnięciami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jednak chyba do końca legalne. Tak samo na Allegro możesz znaleźć sporo ofert sprzedaży kont z WoWa albo innej Tibii, co też w pełni legalne nie jest.

Jeśli chodzi o kupowanie gier od sprzedawców mających je w ilościach masowych - jedyne, na co się narażasz, to utrata kasy. Gra po prostu zniknie z twojego konta. Klucz nie może być "podobny" do innego, bo tu w grę na pewno wchodzą przeróżne sumy kontrolne i inne bajery służące zabezpieczaniu przed "seriami" kluczy. Jeśli został już gdzieś przypisany, nie użyjesz go. Jeśli nie, nabyłeś grę. Wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie w regulaminie Steama zabrania się tylko sprzedawania całego konta a nie ma nic o samym kluczu, jest jednak wiadomo że jak ktoś ukradnie ci konto Steam z grą do której kupiłeś klucz to jeżeli nie masz książeczki z kluczem lub innej gry Steam na koncie to nie odzyskasz już konta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jednak chyba do końca legalne.

Oficjalnie jest to zakazane, ale na dobrą sprawę Valve przymyka na to oko.

Jeśli chodzi o kupowanie gier od sprzedawców mających je w ilościach masowych - jedyne, na co się narażasz, to utrata kasy. Gra po prostu zniknie z twojego konta.

Nie tylko. Za zarejestrowanie nielegalnego klucza jest ban, jeśli Valve się skapnie. Można się odwoływać i wtedy przy pierwszym tego typu wyskoku zazwyczaj Valve idzie na rękę i kończy się na upomnieniu. Przy kolejnych już nie ma przebacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wiedzieć. Jedyne, z czym się spotkałem to to, że możesz nagle zauważyć, że pozycja zniknęła z twojego konta, co byłoby względnie logiczne, jeśli byłoby kupione z całej partii kluczy. Niemniej, oczywiście ze względów bezpieczeństwa (pudełko Orange Boxa za 130 złotych uratowało mi konto) warto kupować gry w pudełkach, jako niepodważalny (dla Valve) dowód własności konta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...