Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zajacaction

Głosowanie na stronach internetowych

Polecane posty

Witam.

Pytanie jest może banalne i niczego nie rozwiąże, ale dlaczego tak jest? Uczestniczę akurat w pewnym konkursie i jedno z głosowań odbywa się na stronie organizatora. Należy wybrać faworyta i zagłosować. Po zrobieniu tego na swoim komputerze stacjonarnym, nie mogę już więcej oddać głosów. Kiedy przyjechał kolega z laptopem mogę nieskończenie wiele razy zagłosować. Korzysta wtedy z mojego routera konkretnie Netgear WGR614. Dostawcą neta jest lokalna firma, która obejmuje ok. 50% mojego miasta. Pytam bo inni mają już dużo głosów, a ja ledwo ich gonie (nadrabiam tylko kolegi laptopem). Pewnie mają jakiś patent na to, a czy w ogóle to jest możliwe żeby to samemu ustawić?

Jak macie jakieś pomysły to powiedzcie. Chodzi mi o powód takiego stanu rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapewne zmienne IP i każdy reboot routera przydziela nowy adres IP. Głosy w konkursie zapewne filtrowane są właśnie przez numer IP 1 głos - 1 numer. Jeżeli poprzez reboot dostaniesz nowy adres, wtedy masz nowe IP więc +1 głos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapewne zmienne IP i każdy reboot routera przydziela nowy adres IP.

No dobra, ale czy mogę to ustawić jakoś w routerze? Czy to jest jakoś z góry ustalone w routerze? Bo za każdym razem nie robie reboota jak kumpel przychodzi. I od niego głosuje ile chce razy. Bez wyłączania lapka. Tylko przeglądarkę ponownie się uruchamia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cookies.

System zapamiętuje, że głosowałeś zapisując te informacje w cookies. Wyczyść je (ale uważaj, zapamiętują też twoje autologowania i inne takie) albo zainstaluj inną przeglądarkę niczego nie importując. Wejdź w tryb "prywatny" (InPrivate w IE, Incognito w Chrome, bodajże Prywatny w FF) i wklep adres strony. Jeśli zdecydujesz się na Chrome, prawdopodobnie wystarczy zamknąć tylko kartę a potem otworzyć ją raz jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich przeglądarkach to zrobisz. W FireFoxie np ctrl+shift+del i jak wyczyścisz historię to automatycznie ciasteczka tez się usuwają, czyli po prostu naciskasz f5 (odświeżanie) i głosujesz raz jeszcze. Do tego możesz nawet proste makro w AutoHotKey Script napisać :) Potem skopiować z tysiąc razy (bo chyba tam nie ma iteracji, ani rekurencji - przynajmniej ja sie nie spotkalem kiedy takie makro sobie pisałem) i zostawić kompa włączonego na jakiś czas :trollface: I ile głosów sobie nabijesz :cat2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pomogła zwykła zmiana opcji Prywatność w Mozilla. Żeby nie zapamiętywał historii. Ale zaciekawiła mnie możliwość tego skryptu co napisał haz111:

cytuję: "Do tego możesz nawet proste makro w AutoHotKey Script napisać. Potem skopiować z tysiąc razy (bo chyba tam nie ma iteracji, ani rekurencji - przynajmniej ja sie nie spotkalem kiedy takie makro sobie pisałem)"

Czy mógłbym dowiedzieć się czegoś więcej? Konkretnie to gdzie to makro skopiować. Lubię takie ciekawostki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...