Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Archi

Błedne wyświetlanie grafiki.

Polecane posty

Witam.

Zacznijmy od początku. Na początku był chaos... a potem awaria taśmy od dysków ( tej szerokiej, starego typu). Wymieniłem na nową, i po zabawie ze zworkami w końcu mój komputer zauważył oba dyski. Ale potem ni z tego ni z owego, spaliła mi się kość RAM-u 512 MB Kingston i zostałem z dwoma pozostałymi. Ale to nie koniec, przeżyłem i tą stratę by w końcu po uruchomieniu kompa zauważyć ża żadna gra nie chodzi prawidłowo tzn. po włączeniu jakiejkolwiek gry, obraz nie wyświetla się prawidłowo tylko jest "dyskoteka" różnokolorowych artefaktów. Pierwszy raz coś takiego widzę. Wszystko działa prawidłowo(filmy, gry na necie, strony internetowe) oprócz zwykłych gier np. Wiedźmin, Shank czy FM 2011. Proszę o pomoc, bo dostaje białej gorączki.

P IV 1,7

1 GB Ram :(

GeForce 6200 256

Zasilacz Tracer 400w.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale potem ni z tego ni z owego, spaliła mi się kość RAM-u 512 MB Kingston i zostałem z dwoma pozostałymi.

Zasilacz Tracer 400w.

Jak sądzę te dwie rzeczy są ze sobą powiązane. Sprawdź co się dzieje na innym zasilaczu. Zasilacz jest tak, czy owak do odstrzału, ale pytanie, czy tylko on.

[edit]

Zmień sygnaturkę, tak ażeby była zgodna z regulaminem forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej w tym starociu już nic wymieniał nie będe bo to jest nieopłacalne. Lepiej uzbieram na nowego kompa. Chciałbym tylko wiedzieć czy dało by się to naprawić instalując nowy system czy sterowniki? Bo jeśli to wina płyty głównej czy grafiki to kaplica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być wina systemu, lub sterowników, ale jednak ja bym obstawiał problem sprzętowy. Wyczyść dokładnie komputer w środku i sprawdź co się dzieje na innym zasilaczu. Możesz też sprawdzić kartę na innym kompie, wtedy coś więcej będziesz wiedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby zbadać kartę na innym kompie..

..ale na mój gust to GPU doświadczyło przegrzania, choć mogę się mylić. Wyczysczenie chłodzenia karty, przesmarowanie łożysk wiatraka oraz podgrzanie GPU i pamięci karty hot air`em dałoby odpowiedź i mogłoby pomóc, ale karta zabytkowa a Ty na pewno nie masz stacji gorącego powietrza..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakbyś zgadł:P No sterowniki przeinstalowałem na najnowsze i teraz nie ma "dyskoteki" tylko czarny ekran więc jakaś zmiana nastąpiła. Nie wiem co jeszcze mógłbym zrobić?

Włączyłem dxdiag i sprawdziłem directa. Jak wyłączę przyśpieszenie direct draw to wtedy pokazuję się podczas testu biały kwadrat itd. Jednak gdy go włączę to nic nie ma. Więc chyba jest jakiś problem z directem, co o tym myślicie? A jak w ogóle można go przeinstalować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...