Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PanKacyk

Rozwiązany: Razer Orochi - Config

Polecane posty

Witam,

chciałbym zrobić dokładny config mojej myszy (Razer Orochi). Jednak nie mam zielonego pojęcia jak to się robi.

Rozumiem, że każdy powinien sam sobie robić config, bo przecież dostosowywuje ją do swojej ręki, lecz żeby to zrobić trzeba wiedzieć co to Polling Rate, DPI itd itp., a raczej co sie stanie jeśli się je zmieni.

Może ktoś ma swój ulubiony config do jakiejś gry?

razerorochiconfig.jpg

P.S: tak, już probowałem znaleść w googlach....

Pozdrawiam i z góry dziekuję....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podesłać jeszcze screena z zakładki z terminami które mamy Ci wyjaśnić. Ja mogę powiedzieć o tych dwóch które napisałes :

-polling rate - częstotliwość odpytań portu USB (czyli czas reakcji) przy ustalaniu położenia myszy. Im więcej, tym więcej razy na sekundę komputer będzie sprawdzał gdzie mysz się znajduje, czy się rusza itp. Generalnie im więcej tym lepiej.

-DPI - Dots per Inch - ilość pikseli na cal które myszka rozpoznaje. Przekłada się to na czułość sprzętu. Generalnie więcej DPI potrzebne jest do szybkich ruchów, albo do grania w wysokich rozdzielczościach. Mniejsze wartości DPI obniżają czułość i sprawdzają się w sytuacjach gdy potrzebujesz precyzji (typu snajpienie itp.).

Dorzuć tą zakładkę to wszystko Ci wyjaśnimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razerorochiconfig2.jpg

Reasumując:)

Polling rate na maxa:) czym wiecej tym lepiej.

Czym wiecej DPI tym gwałtowniejsze ruchy, lecz mniej dokładne i na odwrót? :)

Więc do profilu pod CS 1.6 nie powinienem szaleć z nimi, ale do BF:BC2 i CoD: BO już na maxa?:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to tak :

Current DPI to aktualna wartość DPI jaka jest ustawiona. Im wyższe tym myszka szybciej porusza się po ekranie, ale nie musi się to odbić na jej dokładności. Wartości DPI są indywidualne dla każdego gracza. Jedni wolą niskie wartości dla dużej precyzji, inni większe wartości dla szybszej reakcji. Z ustawieniem musisz poeksperymentować sam.

Enable independent X/Y sens - wartości DPI mogą być różna dla osi X i Y.

Enable On The Fly Sensitivity On Screen Display - zapewne wyświetla aktualną wartość DPI na ekranie przy zmianie (aczkolwiek nie dam sobie za to głowy uciąć).

Enable acceleration - odznacz/wyłącz to jeśli wolisz jak kursor przemieszcza się z jednostajną prędkością po ekranie. Zalecane jest jej wyłączenie.

A wartości DPI dla każdego gracza mogą być inne, więc ciężko podpowiedzieć. Musisz się określić i poeksperymentować. Czasem korzystanie z configów innych ludzi nie oznacza, że taki config będzie Ci pasował. Jednak do idealnego ustawienia DPI powinieneś dojść metodą prób i błędów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...