Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dawidek3294443

Komputer się wyłącza

Polecane posty

Witam, tydzień temu z powodu awarii (biurko się rozleciało :P) musiałem zmienić części w komputerze.

Aktualnie posiadam: Athlon 4800+, 2 GB RAMu Goodram, ASUS M2NX PLUS, DEER 400W

Dzisiaj dwukrotnie wyłączył mi się komputer podczas gry w Minecraft (!!!).

Od czasu zmian części zauważyłem, że podczas stresu kompa, wiatraki w obudowie przyspieszają.

Dziś sprawdziłem temperatury w Evereście: CPU 82*C, mobo 45*C, GPU 70*C.

Czy to są powody to zmartwień? Dziś dwukrotnie wyłączył mi się komputer, boję się, że całkiem padnie.

GPU takie jak wcześnie czyli GF 8600GT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te temperatury to w spoczynku? Ten zasilacz do dobrych nie należy, więc niewykluczone, że zaczyna smażyć kompa. Sprawdzałeś czy na chłodzeniu nie ma kurzu i czy siedzi dobrze na procesorze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tydzień temu z powodu awarii (biurko się rozleciało )

komp spadł w dół

musiałem zmienić części w komputerze

komp był skręcany i rozkręcany, najprawdopodobniej razem z chłodzeniem procesora

A po poście suponuję że problem wcześniej się nie pojawiał? W takim razie problem tkwi w chłodzeniu - brak pasty i źle przykręcony radiator. Dodajmy jeszcze że to AMD - Intele obniżają wydajność przy zbyt wysokiej temperaturze, natomiast AMD pracuje aż do eksplozji. GPU też ma cieplutko, ale to chyba wina ogólne atmosfery w obudowie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy jeszcze że to AMD - Intele obniżają wydajność przy zbyt wysokiej temperaturze, natomiast AMD pracuje aż do eksplozji.

Tak było kiedyś, obecnie jednak również AMD mają zabezpieczenia przed spaleniem. Diagnoza według mnie jednak jest poprawna, lub bliska prawdy (tzn. wygląda na to, że załącza się zabezpieczenie termiczne, co przy tych temperaturach dziwne nie jest). Do sprawdzenia jest chłodzenie procesora.

Jaki to dokładnie jest Deer (firma ma w ofercie różne twory, część jest tragiczna, a część o dziwo nawet ujdzie, generalnie loteria)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej problemu nie było. Czy pasta termoprzewodząca była zmieniana to nie wiem, bo zaniosłem kompa do serwisu i odebrałem na drugi dzień już zrobiony.

Temperatury podane wyżej to temperatury w stresie.

Natomiast temp. w spoczynku są następujące:

Mobo 37

CPU 58

GPU 51

Na razie jest cicho, ale jak bym włączył nawet CSa to wiatraki zaczynają szaleć.

Pełna nazwa zasilacza: Deer DR-8400BTX

Ale przecież jeżeli było wymieniane mobo i CPU to powinni nałożyć nową pastę t., no bo jak inaczej? :P

Możecie mi jeszcze powiedzieć jak sprawdzić jak sprawdzić, czy wiatrak na CPU jest poprawnie zamontowany, to samo to sprawdzę. O sprzęcie wiedzę mam małą, tym bardziej o jakiejkolwiek naprawie.

I jak ustawić ten program OCCT?

Aktualnie CPU w spoczynku 69...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież jeżeli było wymieniane mobo i CPU to powinni nałożyć nową pastę t., no bo jak inaczej?

Pozostaje pytanie jakiej pasty użyli i jak ją nałożyli.

Możecie mi jeszcze powiedzieć jak sprawdzić jak sprawdzić, czy wiatrak na CPU jest poprawnie zamontowany, to samo to sprawdzę.

Sprawdź, czy dokładnie przylega-czyli się nie rusza, nie chybocze. Najlepiej byłoby go zdjąć, przeczyścić spirytusem i nałożyć nową pastę.

I jak ustawić ten program OCCT?

Żadna filozofia. Wybierasz test CPU:OCCT i możesz zostawić resztę na auto (1h, priorytet normalny).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sugeruje, że coś nie tak jest z chłodzeniem. Zazwyczaj, gdy źle przylega, to widać to na wykresach z OCCT-temperatura bardzo gwałtownie rośnie. A jeśli nie wytrzymał nawet 4 minut testu, to coś jest nie tak z odbieraniem ciepła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokie temperatury przekładają się na szybsze "zużywanie się" procesora (mniejsza żywotność). Radziłbym się wstrzymać.

Sprawdź, czy [chłodzenie procesora] dokładnie przylega-czyli się nie rusza, nie chybocze. Najlepiej byłoby je zdjąć, przeczyścić spirytusem i nałożyć nową pastę.

Drugim nie pewnym jest zasilacz który jest wątpliwej jakości.

...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś chłodzenie czy aby dobrze przylega? Dotknij ręką i zobacz czy pewnie się trzymie. Ta duża temperatura wygląda mi na nieumiejętne, nałożenie pasty przez ten serwis. Drugim niepewnym jest zasilacz który jest wątpliwej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie przylega dobrze do CPU, właśnie sprawdzałem. Jedynie wiatrak ten nad radiatorem rusza się o jakieś 0,5mm w każdą stronę, ale pewnie wynika to z tego, że tak ma być :P

Jutro oddam kompa do serwisu, zobaczę co zrobią.

A co z tym zasilaczem, kompletne dno?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu napisałem, że temperatura na CPU przekracza ok 75*C, kazaliście dołożyć chłodzenia i wymienić pastę termoprzewodząca. Tak też zrobiłem.

Ale to nie pomogło. Nadal po ok 20 min w bardziej wymagającej grze temperatura osiąga ok 65-67*C i komputer sam się wyłącza. Mam Athlona 4800+ z nową pastą t., 2 gb ramu, GF 8600GT, Asus M2NX Plus, Deer 400W i 2 wiatraki 80mm.

Komputer przechodzi godzinny test w OCCT, ale wyłącza się w grach.

Proszę o pomoc :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastę nakładał jakiś-informatyk, ale raczej nałożył ją dobrze.

Ehhh cienko teraz z kasą, wszystko poszło na kompa po tym jak się rozwalił. Nie kupię wcześniej zasilacza niż przed Bożym Narodzeniem. Mam nadzieję, że wytrzyma. Wykresy z OCCT będą wieczorem albo jutro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...