Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KOles000

Myszki

Polecane posty

Planuję zakup dobrego gryzonia. Moje oko trafiło na 3 z nich, mianowicie Razer Imperator, Cyborg RAT 7 i Cyborg RAT 5. Nie znam się za bardzo w tych klimatach więc moje pytanie jest następujące: Czym różnią się RAT 5 od RAT 7, i która waszym zdaniem jest najlepszą opcją zakupu(ew alternatywa do 300zł)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Razer DeathAdder jest sprzedawany w wersji RESPAWN czyli z dużo gorszym sensorem od tego z pierwszej wersji.

Razer Imperator też odpada zamontowany jest w nim gorszy sensor od myszek kosztujących połowę mniej poza tym nie ma nic więcej do zaoferowania. Te myszy Saiteka zbierają dobre opinie i recenzję patrząc na specyfikację obu myszek różnią się tylko ilością DPI choć może jeszcze czymś. Z innych myszek polecam Gigabyte M8000X, Logitech G500, Razer Salmosa, Razer Diamonback 3G

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup dobrego gryzonia. Moje oko trafiło na 3 z nich, mianowicie Razer Imperator, Cyborg RAT 7 i Cyborg RAT 5. Nie znam się za bardzo w tych klimatach więc moje pytanie jest następujące: Czym różnią się RAT 5 od RAT 7, i która waszym zdaniem jest najlepszą opcją zakupu(ew alternatywa do 300zł)

Razer imperator to myszka nieudana o slabym sensorze, szczegolnie biorac pod uwage cene. O cyborgach wiadomo tyle co nic. Pojawiaja sie pojedyncze recenzje, ale nikt jeszcze sensora nie przetestowal. Ktos chyba wspominal, ze RATy maja Phillips eye lub cos takiego - to sensor laserowy znany z Razerow, a jakie sa laserowe Razery kazdy widzi (duze problemy z akceleracja wsteczna i stosunkiem jakosci do ceny).

Do 300zl najlepsze myszki to MX518, MX510, Diamondback 3G, Krait, Salmosa i A4Tech X-748. Wszystkie maja swietne sensory i odpowiednie oprogramowanie. Jesli chcesz doplacic i dostac cos z fajniejszym wygladem to warto sie zainteresowac Sidewinderem x8, Xai, Mionix Naos 5000, Qpad 5K, Cyber Snia Silencer, G500 i G9x. Najlepszy z nich bedzie Sidewinder (pod wzgledem technicznym), ale wszystkie sa dosc dobre, choc sa one (z wyjatkiem Sidewindera) gorsze od wczesniej wymienionych optykow.

Jesteś pewny, że jest sens kupować tak drogiego gryzonia? Za około 180 zł można dostać świetnego Razer DeathAdder, który na 99,99% ci starczy.

Za takie pieniadze nie dostaniesz DeathAddera. Za zadne pieniadze nie dostaniesz DeathAddera, bo nie jest juz w sprzedazy... Mozna kupic uzywki, ale nie masz gwarancji, ze ktos nie wciska Ci wersji Re-Spawn.

W podobnej cenie jest gigabyte m8000x (mam i polecam) sidewinder x8, logitech g500 i g9x. Zobacz, która się podoba, bo według mnie którą byś nie wybrał będziesz zadowolony.

:ok:

Teraz Razer DeathAdder jest sprzedawany w wersji RESPAWN czyli z dużo gorszym sensorem od tego z pierwszej wersji.

Razer Imperator też odpada zamontowany jest w nim gorszy sensor od myszek kosztujących połowę mniej poza tym nie ma nic więcej do zaoferowania. Te myszy Saiteka zbierają dobre opinie i recenzję patrząc na specyfikację obu myszek różnią się tylko ilością DPI choć może jeszcze czymś. Z innych myszek polecam Gigabyte M8000X, Logitech G500, Razer Salmosa, Razer Diamonback 3G

:ok:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos chyba wspominal, ze RATy maja Phillips eye lub cos takiego - to sensor laserowy znany z Razerow, a jakie sa laserowe Razery kazdy widzi (duze problemy z akceleracja wsteczna i stosunkiem jakosci do ceny).

Widzisz, tu podważasz swoją wiarygodność kierując się uogólnianiem. Każdy producent zaliczył wpadkę z jakimś modelem myszy (nie wierze, że nie). Jeśli Razer miał niewypaloną myszkę z Twin Eye'em, to od razu WSZYSTKIE myszki posiadające ten sensor są złe (no bo jak inaczej, przecież jeden model myszki jest denny, więc wszystko do końca świata posiadające ten sensor będzie beznadziejne). To tak samo jak powiedzieć, że Ferrari robi gówniane samochody, bo istnieje plaga samozapłonów w modelu Italia. Trochę obiektywizmu i mniej stereotypów ;). Co do swojego R.A.T.a wyposażonego w Twin Eye moge stwierdzić, że akceleracji wstecznej nie posiada, tak samo jak pozbawiony jest interpolacji. A stosunek jakości do ceny? Nie kierowałem się tym, tylko uczuciami (:/).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniadze nie dostaniesz DeathAddera. Za zadne pieniadze nie dostaniesz DeathAddera, bo nie jest juz w sprzedazy... Mozna kupic uzywki, ale nie masz gwarancji, ze ktos nie wciska Ci wersji Re-Spawn.

Można dostać jeszcze starą dobrą DA ale to niemal graniczy z cudem, bo niektóre sklepy wyciągają ostatnie resztki tych myszek. Trzeba by było dużo szukać. A wersji respawn nie warto brać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Razer miał niewypaloną myszkę z Twin Eye'em, to od razu WSZYSTKIE myszki posiadające ten sensor są złe

Moze nie wyrazilem sie jasno. Nie twierdze, ze RATy to kupy, ale ten sensor ma po prostu niezbyt chwalebna historie. Z tego samego wzgledu, dla ktorego nie polecamy Re-spawn, nie moge polecic Cyborgow - sa niepewne. Wciaz nie bylo w sieci szczegolowych testow i nie wiadomo jak te myszki prezentuja sie na tle gryzoni obecnych juz na rynku. Poza tym Razer nie uzyl tego sensora tylko w jednej myszce, a wszystkich laserach z wyjatkiem chyba Copperheada. Owszem, implementacja tego sensora rozni sie na kazdego z tych gryzoni i maja rozne wartosci DPI, polling rate etc., ale jak dotychczas zadna z tych myszek udana nie byla.;)

Przy okazji - to chyba Ty planowales zrobic test swojego RATa? Dostalem bana krotko po tym jak zadeklarowalem ewentualna pomoc, wiec nie bardzo moglem cokolwiek zrobic. Napisales owa recenzje i przetestowales gryzonia programami, ktore wczesniej wymieniales? Jak wyniki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu nieziemskiego lenistwa nie zabrałem się jeszcze :/, ale planuje kopnąć się jutro w tylną część ciała i zabrać się do działania. Faktycznie, rzetelną recenzję RATa ciężko znaleźć :/, mam wrażenie że 85% z nich pisane jest bez dotykania myszki i na podstawie danych producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu nieziemskiego lenistwa nie zabrałem się jeszcze

Znam to. Mialem napisac mini recenzje nowych sluchawek dla znajomych z innego forum i jakos nie chce mi sie do tego zabrac. Mam jednak niezla wymowke - moje zrodlo niedomaga i dopiero jak kupie cos lepszego moja recenzja nabierze znaczenia/wartosci.:P

mam wrażenie że 85% z nich pisane jest bez dotykania myszki i na podstawie danych producenta.

Niestety, takie sa realia wielkich portali internetowych, ktore pisza recenzje myszek. A najgorsze jest to, ze wielu uzytkownikow uwaza je za wiarygodne zrodlo informacji. Juz nie raz ludzie linkowali mi jakis artykul, w ktorym pisalo, ze Mamba jest lepsza od X8 i uwazali to za dowod przesadzajacy sprawe.:huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za obszerne i pomocne wypowiedzi. Po długiej walce w mojej głowie pomiędzy R.A.T.'em 7, M8000X i G500 wybór padł na tego ostatniego. Myszka już podpięta do kompa, jest świetna i fajnie wygląda. Jeszcze raz dzięki za porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...