Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SerwusX

Głośniki dla gracza

Polecane posty

Witam.

Moje stare głośniki 2.1 z Media-techa od czasu do czasu przestają działać (na przemian :() i dlatego postanowiłem składać na nowe głośniki. Teraz tylko pytanie na jakie... Nie znam się zbytnio na głośnikach i dlatego chciałbym prosić o radę. Przedział cenowy to maksymalnie 350 zł. Nie muszą być najlepsze ani posiadać bardzo dużej mocy, bo i tak przez większość czasu musiałyby być puszczone na minimum, gdyż zbyt wysoka głośność wpienia resztę domowników. :) Najbardziej mi zależy na czystym dźwięku i mocnym basie. Myślałem nad zestawami 5.1 np. Genius SW-HF5.1 5050 (nie posiadam karty dźwiękowej i nie zamierzam jej kupić, moja płyta główna to P7P55D-E). Co o tym myślicie?

Tutaj, w innym temacie jeszcze takie coś jest:

Zestawy 5.1 :

Logitech X-530 - 240 zł

Logitech X-540 - 315 zł

Genius 6000 - 490 zł

[EDIT]

Byłoby dobrze, gdyby satelitki dałoby się powiesić na ścianie. :) I żeby miały dość długi kabel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz wymiary pokoju? Ostatnio zauwazylem, ze nie wszyscy ludzie zdaja sobie sprawe z wymagan akustycznych, jakie stawiaja glosniki 5.1.;)

Co do sugestii z innego tematu - to dosc popularne glosniki 5.1 i czesto widze ludzi, ktorzy je polecaja. Sam jednak zbyt wiele o nich nie wiem. Mozesz poszukac opinii w necie. Do tego najlepiej uzyc roznego rodzaju forum, bo opinie z np. komputronika czesto nijak sie maja do wlasciwego stanu rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz za mały pokój to nie nie ma sensu inwestować w 5.1 (jak ww napisał). Sam swojego czasu popełniłem taki błąd i zestaw 5.1 skończył jako 2.1 . Więc lepiej rozejrzeć się za konkretnym zestawem 2.1 niż przepłacać i nie wykorzystać 5 głośników. Takie edifiery całkiem przyzwoicie grają. Jeżeli nie jesteś (zboczonym :tongue: ) audiofilem to w zupełności Ci wystarczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma za sens kupowanie lepszych 2.1?

Glosniki 2.1 maja taki sens, ze muzyka jest nagrywana w formaciestereo, a nie 5.1 i brzmi na takich glosnikach lepiej (choc co kto woli). Do gier moze 5.1 zdaje sie byc lepsze, ale 5 glosnikow + subwoofer robia niezly halas. Co do rozmiarow pomieszczenia - zdaje sie to miec sens. Optymalne wymiary to raczej nie sa (moglyby byc wieksze), ale tez nie kupujesz 5.1 do malego pokoju, w ktorym miesci sie tylko lozko. Niestety, sam niewiele wiem nt roznic miedzy zestawami 5.1, wiec wiecej pomoc nie moge.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z kartą dźwiękową badziewne głośniki nie brzmią plastikowo i sztucznie więc kupowanie głośników za +200zł to wyrzucenie pieniędzy.

2. 5.1 jak już powiedziano jest do akustycznie możliwych miejsc - i dla osób które chcą przestrzennego dźwięku. dla osób które chcą normalnego dźwięku to 2.1. Jak chcesz wierności to bierzesz 2.0 (ale ten wariant to raczej z dźwiękówką). Np osobiście uważam że 5.1 to kpina. Surround gdy wszystko co się dzieje jest przed tobą? Lepiej chyba wygenerować dobrą scenę :P A w grach to nawet na słabych 2.0 da się wyczuć kolesia w orientacji 360 stopni więc też dziwnie :)

i polecam artykuły 'polecane' na techfanatyk.net. dużo się wyjaśni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąć też pod uwagę taką rzecz, że obojętnie jakie głośniki kupię, będą lepsze od moich obecnych. Jak kupię bardzo dobre 2.1, to będę musiał je przyciszyć. Więc jaka byłaby różnica od tych, co mam obecnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli głośniki mają grać cicho to 5.1 odrzuć. Robi na tyle potężny hałas i echo w pokoju, że będziesz je musiał zmienić na 2.1. Ja na twoim miejscu wziąłbym 2.0. Postawisz sobie na biurku i wcale nie będą musiały grać głośno by było je dobrze słychać a ich czystość dźwięku przebije 2.1. W 2.1 odczujesz jedynie większy bas. Z moich propozycji:

2.1 - Microlab FC-530

2.0 - Genius SP-HF1800A lub Microlab Solo1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze, jakiego rodzaju przewody musiałbym zakupić, by móc rozstawić głośniki satelitarne po pokoju? Na dwa z nich potrzebowałbym odpowiednio ok. 5-6m przewodu i ok. 4m, reszta stałaby w bliskiej odległości od subka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rekomendacja to dobry zestaw 2.0. Do spokojnego sluchania muzyki i grania bez wkurzania ludzi wokol lepsze beda tylko sluchawki. Jak juz ktos powiedzial - 5.1 robia duzo halasu. Zeby skorzystac z zalet 5.1 trzeba miec glosniki ustawione dosc glosno. Inaczej caly efekt jest niewarty kasy.

Co do przewodow - najpierw zobacz z jakim przewodem przychodza glosniki, ktore kupujesz. Byc moze nie bedzie trzeba zadnych dodatkowych przewodow dokupowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wezmę raczej 2.0. Może i dźwięk jest dobry, ale basy słabe i właściwie nie byłoby dużej różnicy w stosunku do moich obecnych głośników. Myślę, że wezmę jednak zestaw 5.1, te Geniusy 5050. Bez przesady, aż tak cicho znowu tego puszczać nie muszę. Muzyki nie słucham praktycznie wcale. Dość głośno chyba nie oznacza "na maksa"? Kiedyś miałem 2 duże kolumny w pokoju i w zasadzie nikt się nie czepiał.

Prosiłbym o odpowiedź na mój poprzedni post.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...