Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

chyzy

Dobry sprzęt a gry się tną - czy to zasilacz?

Polecane posty

Witam!

Dobry sprzęt, a nowsze gry się tną... Wyczytałem, że to może być wina zasilacza, mój jest na czarnej liście jak się dowiedziałem :/

Dla formalności wymienię podzespoły:

-karta gr. GF 9800 GT

-procek intel pentium dual core 2.80 GHz

-płyta gł. ASUS P5QL PRO

-4 gb ramu (good ram)

-zasilacz Logic (miał być Modecom albo Chieftec...)

Dodam że temp. jak sprawdzałem to nie były wysokie (tak mi się wydaje przynajmniej):

-procek 68-70 stopni w stresie

-płyta gł, ponad 30 stopni w stresie

-karta gr. ponad 40 stopni w stresie

I teraz pytanie do osób mających wiedzę czy to na pewno wina zasilacza, a jeśli tak to jaki byście polecali.

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za zasilacz pierwsze słyszę znam Logitech Logic(wieeelka bomba) daj namiary na "toto" :D

Przyczyna cięcia może być różna - Sterowniki , akceleracja sprzętowa obrazu, dźwięku, system mulący antywirus

Za mało szczegółów

Zapewne masz Pentium D 915 A seria D lubiła się grzać w stresie, sam to miałem, pomaga wentylowanie obudowy.

Niektóre gry wymagające dwóch rdzeni nie radzą sobie na procu D a na C2D problemu nie ma pomimo niższych taktów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem nie odwrotnie temperatury karty i procesora?

Nie.

Co to za zasilacz pierwsze słyszę znam Logitech Logic(wieeelka bomba) daj namiary na "toto" :D

Przyczyna cięcia może być różna - Sterowniki , akceleracja sprzętowa obrazu, dźwięku, system mulący antywirus

Za mało szczegółów

http://www.logicconcept.pl/produkty/zasilacze/index.php

Stery najnowsze. Na tych z płyty było to samo. Z reguły wszystko mam powyłączane jak gram i tak to nic nie daje.

Powiedz co potrzeba jeszcze.

A jesteś pewien że po prostu nie wymagasz za dużo od tego komputera? Pentium D to już jest staroć, a nigdy za specjalnie wydajny nie był.

Wymagania spełnia z nawiązką. Intel pentium d czyli dwurdzeniowy 2.80x2.80 GHz to za mało ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ZŁOM z czarnej listy Logic nie logitec jak napisałeś jest gorszy od modecoma jeśli już można co kolwiek porównać, sorry ale zły, baaardzo zły wybór (biorąc pod uwagę twoje możliwości wyboru z nawiasu)

Wymagania spełnia z nawiązką. Intel pentium d czyli dwurdzeniowy 2.80x2.80 GHz to za mało ?

Niektóre gry wymagające dwóch rdzeni nie radzą sobie na procu D a na C2D problemu nie ma pomimo niższych taktów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania spełnia z nawiązką. Intel pentium d czyli dwurdzeniowy 2.80x2.80 GHz to za mało ?
Taktowania się nie liczą zbytnio, bo ten Pentium to jest stara architektura. Taki Pentium Dual Core z zegarem poniżej 2GHz spokojnie zjada Pentiuma D na śniadanie.

Co to za gra się zacina i na jakich detalach w jakiej rozdzielczości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA IV lubi cztery jądra, zatem na PDC (niech zgadnę - E6300?) może troszkę przycinać.

Inna sprawa, że kupno porządnego zasilacza może rozwiązać część problemów z komputerem (a na pewno zwiększy jego bezpieczeństwo zmniejszając ryzyko uszkodzenia). Jeśli chodzi o sam zasilacz - ten byłby w sam raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze Modecom Feel i Premium sobie daruj. Pewności jeszcze nie mam, ale wyglądają mi one na twory L&C, czyli jest gorzej niż myślałem, ale to muszę jeszcze sprawdzić. W każdym bądź razie zaproponowany dwa posty wyżej Seasonic jest dużo lepszym wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej polecą tam coś, co im zalega na magazynie (czyt. szrot) niż jakiś porządny zasilacz.

Sam sie o tym przekonałem... To dacie jakieś linki do "godnych" zasilaczy? Prosze.

Chodzi mi o allegro bo mam tam konto, to bym sobie mógł kupić od razu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...