Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dj Ogi

Rozwiązany: Płyta główna nie widzi nowego RAMu

Polecane posty

Problem jak w temacie, dotyczy dokładnie płyty ASUS M2V socket AM2 DDR2 800 PCI-e 16. Dokupiłem kość pamięci (DDR2 Patriot 2GB 800MHz) i po dołożeniu jej komp nie uruchamia się. Dotychczas korzystałem z dwóch kości Kingstone HyperX 512MB - więcej informacji na nich nie znalazłem, a kupowane były dawno, więc taktowania nie pamiętam. Próbowałem różnych kombinacji jeśli chodzi o sloty (są cztery) zarówno wraz ze starymi kośćmi jak i tylko z nową - bezskutecznie, komputer nie wydaje nawet dźwięku ze speakera (a chyba powinien jeśli jest błąd RAM) choć wszystkie wiatraki się włączają, jak i również startuje HD (co słychać). Na samych Kingstone'ach odpala bez problemu... Kto wie w czym tkwi problem? Pomóżcie proszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Dzięki. podziałało! Mam tylko jeszcze takie ciut głupie pytanie - przy uruchamianiu pojawia się teraz ekran z logo Asusa, którego wcześniej nigdy nie było (jest zamiast obliczeń startowych itp.). To tylko kwestia ustawień czy też BIOS powrócił do wersji sprzedażowej i co za tym idzie trzeba go aktualizować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypatruj po prostu uważnie komunikatów u dołu ekranu. W odpowiednim momencie wciśnij Delete. Skacząc po opcjach powinieneś znaleźć opcje startowe, będą w pierwszej lub ostatniej zakładce najprawdopodobniej. Ekran, do którego się przyzwyczaiłeś nazywa się POST i można go włączyć/wyłączyć właśnie przez BIOS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...