Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ollaen

Pendrive-nie można dokończyć formatowania

Polecane posty

Witam, niedawno korzystałem z pendriva na laptopie jako dodatkowa pamięć ram, przez program eBooster (mam na nim XP, wiem że w 7 jest ReadyBoost). Wyjąłem pen bez wyłączena tegoż programu i sie stało ;/ po podpięciu pena do kompa chce się formatować ale zawsze albo wywala błąd że formatowanie nie mogło się dokończyć albo stoi w miejscu... Bez różnicy czy próbuję na kompie z Win 7 64bit czy na laptopie z XP...

Pendrive to -Kingston DT101C/4GB

Powiedzcie jak moge go przywrócić do stanu używalności...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń starą partycję i utwórz w jej miejsce nową. Przed dokonaniem tych operacji możesz spróbować użyć opcj Check & repair filesystem.

Tu masz dokumentację GParted. W niej znajdziesz wszystkie potrzebne informacje, aczkolwiek GParted jest intuicyjnym programem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pen jest "unllocated" i nie mam dostępnych żadnych opcji prócz "New" - tworzenie nowej partycji i "Create Partition Table" nie mogę utworzyć nowej partition table"rtycji bo muszę najpierw użyć opcji "Create Partition Table" która nie chce się dokończyć bo wywala bład "Unnamed - Error while create partition table"

I co ? Są jakieś inne sposoby ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płycie GParted jest jescze konsolowy program fdisk i można go wypróbować.

Tu uwaga, programem fdisk można mocno namotać, jeśli pomylisz się przy wyborze dysku, dlatego warto wszystko sprawdzić 2 razy zanim zacznie się eksperymenty.

Najpierw wpisz komendę

fdisk -l

To wyświetli listę wszystkich podłączonych dysków i partycji. Szukasz na liście oznaczenia pendrive'a.

Wpisujesz komendę

fdisk /dev/sdx

gdzie za /dev/sdx wpisz identyfikator pendrive'a. Jeśli masz jeden dysk twardy, to najprawdopodobniej będzie to /dev/sdb, ale należy to sprawdzić.

To uruchomi prgogram. Każdą komendę zatwierdzasz klawiszem Enter. Najpierw dla pewności wydaj komendę p. Jeśli jesteś na dobrym dysku, to wydaj komendę n, następnie wybierz p i na końcu 1. Później tylko dwukrotnie potwierdzasz początek i koniec partycji wciskając Enter (nie musisz nic wpisywać, jeśli zajęta ma być całość). To utworzy partycję.

Teraz trzeba ją jeszcze odpowiednio ustawić. Wpisuj kolejno t, 1 i na koniec 7.

Zapisz tablicę partycji wydając komendę w.

Teraz będzie trzeba jeszcze sformatować partycję. W tym celu w konsoli dydaj komendę

mkfs.ntfs /dev/sdx1

Gdzie /dev/sdx oznacza to samo co wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...