Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mormegil

Rozwiązany: Integracja instalacji Windows XP z SP3 problem z kluczem

Polecane posty

No więc tak:

- płyta z legalnym xp home 32 bity polski bez sp

- pobrane z strony microsoft service packi 1, 2, 3 wszystkie w wersjach 32 pl.

- sp rozpakowane do osobnych katalogów \Sp1 \Sp2 \Sp3

- pliki z płyty wrzucone do katalogu \Xp

- nLite w wersji 1.4.9.1

NLite bez problemu wykrywa mi wersję XP. Dokonałem updateu najpierw sp2 potem sp3. Na koniec wypaliłem płytkę.

Tak przygotowaną płytę wykorzystałem do instalacji systemu. Niestety instalator odrzuca poprawny legalny klucz. Sprawdziłem też klucze do wersji Pro, również nie działają.

Z pomocą google trafiłem na pomysł, aby zrobić instalację unattended. Tym razem dokonałem od razu updateu z czystego xp do sp3, a sam klucz wpisałem w nLite. Niestety to nic nie pomogło. Wciąż wyskakuje mi komunikat, że klucz jest niepoprawny

Próby pominięcia podania klucza (teoretycznie można podać klucz później) instalator ignoruje.

Szukam rozwiązania, ale coś mi kiepsko idzie. Spotkał się ktoś z takim problemem? Może znacie rozwiązanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić, czy zaakceptuje klucz, gdy nie dokonasz integracji Service Packów. Przychodzą mi do głowy dwie możliwości.

1. Microsoft z jakiegoś powodu zbanował klucz, którego chcesz użyć. Przeważnie dzieje się tak z kluczami, co do których MS nie ma wątpliwości, że są rozpowszechniane w sieci, by instalować nielegalne systemy, ale mogła się zdarzyć jakaś pomyłka. W takim przypadku powinien pomóc kontakt z MS.

2. Klucze, które są wykorzystywane przez niektórych większych dostawców OEM nie są akceptowane przez płyty pochodzące bezpośrednio od MS. W takim przypadku trzeba użyć płyty pochodzącej od danego producenta OEM. Nie jestem pewien, ale może to działać również w drugą stronę, tzn. płyty większych dostawców OEM mogą nie akceptować kluczy od zwykłych OEMów, czy BOXów.

Tak, czy owak, jeśli płyta była dostarczona z kluczem, to najlepszym pomysłem jest kontakt z MS, lub System Builderem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później udało mi się trafić na tą stronę: link. Co wyjaśnia sprawę, bo cały proces został wykonany na 7 x64.

Zainstalowałem VirtualBox, pod nim zainstalowałem tego Windowsa XP sp 0 home. Od nowa wykonałem integrację xp z sp2, potem sp3. Z poziomu windowsa 7 wypaliłem obraz na płycie. Procedura instalacji na docelowym komputerze przebiegła bez problemu.

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...