Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Poki#3

Poluje na nowy Router

Polecane posty

Otóż aktualnie posiadam Neostrade 2 Mb i Liveboxa. Myślałem nad zakupem szybszego internetu, korzystając z aktualnych obniżek Neo, ale zanim podpisze nowa umowę chciałbym się pozbyć tego Liveboxa i zaoszczędzić sobie te 10 złotych haraczu miesięcznie za coś z czego nie jestem do końca zadowolony i tak.

Nieźle znam się na sprzęcie... ale niestety na routerach nie znam się zupełnie, wiec proszę o jakieś propozycje modeli.

- Musi mieć wbudowany modem ADSL (Neo)

- Posiadam w domu komputer z karta sieciowa "na kabel", PS3 i DSi. Tak wiec Router musi mieć przynajmniej 1 (najlepiej 2) port(y) Ethernet dla PCta i być kompatybilny z Wi-Fi 802.11b/g.

- Dobra obsługa forwardowania portów, a najlepiej uPnP!

- Nie zależy mi na niewiadomo jakim zasięgu, bo urządzenia są w jednym pokoju, ale jakość połączenia jest ważna (no ba). (na marginesie mieszkam w średnim 3 pokojowym mieszkaniu w wieżowcu.)

- Stabilny (znowu - no ba)

- To trochę mniej ważne (i dziwne), ale dobrze by było jakby router mógł stać pionowo (jak Livebox) a nie poziomo. Powodem tego jest fakt, ze musi być w okolicach komputera, z racji zniewolenia kablem, i mam ograniczone możliwości poprowadzenia tego kabla - tak wiec ograniczone miejsca gdzie mogę postawić ów router. Livebox ładnie stoi na moim biurku za monitorem i nikomu nie zawadza, ale poziomo bym nic tam nie postawił.

Mieszkam w Łodzi. Jeżeli ktoś zna jakieś Łódzkie sklepy gdzie mógłbym kopić proponowane routery to byłoby świetnie, ale jak nie to przyjmę linki do sklepów internetowych. Nie mam orientacji w tym ile takie routery powinny kosztować, ale zależy mi na jakości bardziej niż oszczędzaniu i klnięciu, że "znowu router się powiesił".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać umiem ale orientacyjną cenę muszę znać. Ceny routerów rozpoczynają się od 70 zł a kończą na 600 zł za domowe sprzęty.

Nie mogę po prostu dostać kilku propozycji z różnych półek?

No bo nie wiem. Powiem na przykład 200 zł, a okaże się, że żaden router na tyle nie spełnia moich wymagań i jest przy tym dobry. Wole zawęzić poszukiwania patrząc najpierw na sprzęt, a jak będę miał listę kilku rożnych opcji to wtedy użyję ceny do podjęcia ostatecznej decyzji.

Jedyne co jest pewne, to to, że nie będzie to ani nic za 70 model (bo to będzie pewnie szajs) ani za 600 (bo pewnie coś takiego będzie dla mnie zbędne.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zadzwoń do jednej z tych firm zajmujących się sprzedażą m.in routerów, powinny Ci doradzić co i jak. Sam tak robię gdy nie mam o czymś pojęcia. Dzwonię do jakiejś profesjonalnej firmy - tam mi wszystko przedstawią co i jak - a następnie szukam jak najtańszego modelu.

Przestań ciągle promować tą stronę i spamować w tym dziale. Następne takie wybryki nagrodzę ostrzeżeniem. -politan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zadzwoń do jednej z tych firm zajmujących się sprzedażą m.in routerów, powinny Ci doradzić co i jak. Sam tak robię gdy nie mam o czymś pojęcia. Dzwonię do jakiejś profesjonalnej firmy - tam mi wszystko przedstawią co i jak - a następnie szukam jak najtańszego modelu.

Problem w pytaniu się firmy którą coś sprzedaje co warto kupić jest taki, ze zawsze istnieje prawdopodobieństwo, ze to co ci wciskają nie jest najlepsze, ale po prostu zalega im w magazynach albo maja z tego niezłą marże, dlatego wole popytać bardziej u kupujących aniżeli sprzedających.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy router, który spełni te funkcje to: TP-Link TD-W8901G. Droższy i bardzo dobry to Linksys WAG120N.

Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem. Wielkie dzięki.

Ten router Linksysa wygląda obiecująco, ale nie mogę znaleźć czy obsługuje UPnP... trochę szkoda. No nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...