Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szkaplerny

Blender 2.53 - poradnik

Polecane posty

Witam!

Zacznę od przeprosin. Raczej to zły dział na ten temat, ale nie wiedziałem gdzie to wrzucić, więc programowanie wydało mi się jedyną opcją.

Teraz problem. Otóż nie mogę znaleźć dobrego poradnika dla wersji 2.53 . Pod słowem dobry kryje się:

- w języku polskim

- po polsku (czyli bez jakiś mega arcy hiper dziwnych słów i pojęć, które i tak mi nie pomogą)

- dla zielonego (w Blenderze siedzę jakieś, hmm.... 10 minut)

Znalazłem kilka poradników, ale wszystkie są do starszych wersji a te mają trochę inaczej porozmieszczane funkcje.

Mogę liczyć na Waszą pomoc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troman będzie miał niedługo reaktywacje i będzie właśnie robiony pod blender 2.5... Na razie na stronie są tutoriale tylko do blendera 2.49. Nowa wersja serwisu nie ukarze się wcześniej, niż przed świętami. Za tutoriale odpowiadam ja, i mówię ci, że warto czekać... Będzie to cykl kilkunastu/dziesięciu tutoriali od zera..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Sevard, przepraszam. Nie mogłem się zdecydować.

szymon5596 - Dzięki. Jak już wszystko będzie gotowe to mógłbyś mi napisać na PW adres strony?

Jaki klawisz jest alternatywą dla numerycznej "siódemki"? W jednym poradniku jest napisane, że trzeba użyć tego klawisza, a ja pracuję na laptopie i takowego nie posiadam.

Mam jeszcze takie pytanie: Czy jeżeli stworzę w Blenderze grafikę 3D to jest jakaś możliwość przeniesienia jej na grę na komórkę? Tzn. czy te grafiki nadają się też do przenośnych przyjaciół, czy też do tego trzeba innego oprogramowania? Wiem, że trochę zboczyłem z tematu, ale to tak przy okazji ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafikę jak najbardziej możesz zrobić, ale BGE nie ma zastosowania na komórkach. Tylko PC. Do blendera 2.6 (bo tak się będzie nazywał 2.5 po statusie beta) będzie można dołączać zewnętrzne silniki (nie bullet). Już powstaje Ogrekit. Wszystko zależy od użytkowników...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale proszę o polskie wyjaśnienie:

-BGE cóż to?

-bullet cóż to?

-Ogrekit cóż to?

-Troman co to?

Dlaczego nie ma zastosowań? W ogóle nie będzie gra działać czy będzie się za bardzo ciąć? Czy co?

Mam ten program 8 godzin, a siedziałem w nim 20 minut.

Litości dla nowicjusza!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BGE - Blender Game Engine - silnik do robienia gier wbudowany w blender

Bullet - silnik fizyczny (coś jak Havok) - ale nie jestem pewien

Ogrekit - silnik Ogre połączony z BGE

Troman - strona poświęcona robieniu gier w blenderze (jest przebudowywany, więc nie wychodzą nowe tutoriale)

Hmmm. Gra zrobiona w BGE nie będzie działać na komórkach. Natomiast grafikę możesz zrobić i wyeksportować ją do silnika, na którym tworzy się gry na komórki.

Jak nie znajdziesz sobie jakiegoś tutoriala do nauki, to najlepiej odpuść sobie blendera do czasu premiery tromana 2.0

@edit: Dobrym startem (sam wystartowałem z blenderem z nim) są tutoriale z CD-Action. Bardzo dobrze zrobione.. Szkoda tylko, że brak tam wzmianki o BGE...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymon5596

Jak stonka ruszy może wrzuć linka tutaj do tematu, albo może stworzymy na Forum Temat o blenderze o ile taki już nie istnieje

też jestem początkującym siedziałem chwile zapoznając się z opcjami programu.

Jak na tak niewielkie rozmiary ma on imponujące możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, link będzie na 99% taki sam. Kilka tutoriali już jest gotowych, więc o tutoriale nie ma co się martwić. Są tylko małe problemy z tworzeniem samej strony, wynikające z braku czasu. Nie mniej do świąt powinno być wszystko gotowe. A jest na co czekać.. To ma być strona dla wszystkich, a nie tylko dla zaawansowanych jak blenderownia, gdzie prawie każdy początkujący jest gno**ny za każde słowo.. Tylko przydałaby się reklama.. Ale o tym pomyślimy później. Może nawet dogadamy się z Cd-Action.. XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie gdzieś o tym pisać, to chciałbym wiedzieć. :) Np. informujcie mnie na PW. Marzy mi się, żeby dali artykuł o BGE w CD-ACTION i dali link do strony.. Może wreszcie zrobilibyśmy porządną grę.. Samemu gry się nie zrobi.

Link do gry forumowej tromana, którą z początku robiło z 10 osób, potem tylko ja.. Moja jest w całości trasa i zgrywanie wszystkiego w całość i organizacja ludzi :): (zaraz dodam...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem już - święta 2010. Więc nie zapomnijcie o tym! Przypomnę jeszcze później. Najważniejsza jest reklama, bo bez użytkowników żadna strona nie może funkcjonować..

Teraz jak się zarejestrujecie, to w dziale Projekty porzucone/Engine - Engine - temat ogólny znajdziecie link do gry, który tworzyliśmy, a potem zostałem tylko ja (właściwie to poza autem i menu wszystko jest moje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...