Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

Collection - O remake'ach

Polecane posty

... słów kilka :)

Natchnęło mnie na założenie tego tematu po newsach o tym, że coraz więcej znanych a czasami nawet kultowych serii zostanie przeniesionych na PS3 jak chociażby uczyniono to z God of War. Jaka jest wasza opinia na temat odświeżania serii? Osobiście uznaję to za świetny pomysł, który pozwoli fanom jeszcze raz przeżyć daną grę, nowym zapoznać się z tym jakie hity minęły ich w erze PS2 a wydawcom nabić dodatkową kasę :P Tak więc, co wy o niej sądzicie?

PS. Mam nadzieję, że to dobry dział :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wysyp kolejnych remake'ów sprawia ,że branża gier coraz bardziej zaczyna przypominać przemysł filmowy.

Twórcom brak świeżych pomysłów na nowe fabuły ,bohaterów ,rozwiązania. Łatwiej jest zarobić już na sprawdzonej marce niż stworzyć coś nowego.

Często też bywa ,że taki remake nie spełnia wymagań fanów i sprawia że do tej pory dobra seria może się kojarzyć z kiepską renowacją.

Moim zdaniem twórcy się rozleniwili klepiąc kolejne części Call Of Duty czy Medal Of Honor i szukają już tylko sposobów by przy najmniejszym nakładzie pracy

najwięcej zarobić. Remake'i są właśnie takim odgrzewanym kotletami sprzedawanymi w barach przy brudnych stacjach benzynowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ta idea baardzo podoba. PS2 jakoś mnie poprostu ominęło - grałem tylko w kilka tytułów na tej konsoli. Nawet myślałem żeby sobie kupić jakąś używaną PS2 specjalnie dla GoW'ów , ICO , SotC, Jak & Daxtera i paru innych świetnych gier, jednak szczęśliwie dla mnie wiele z tych tytułów ukazało się, bądź ukaże w przyszłości jako remake. GoW'a już mam ściągniętego na dysku, a Team ICO Collection na 100% zamawiam pre-ordera. W The Sly Collection pewnie zagram jak spadnie z ceny, te starsze części PoP nigdy mnie nie interesowały. Jak narazie czekam jeszcze na MGS Collection -nie chcę zbytnio przechodzić Guns of the Patriots bez znajomości poprzednich części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróciliby wsteczną kompatybilność,a i tak np. takiego SoTC ciężko znaleźć (allegro - 60zł za ver francuską, 80 za włoską , anglik koło stówy... ). Poza tym lepsze tekstury, rozdzielczość i trofea to świetny dodatek - granie w gierki z X'a na X360 czy chociażby gry z PS2 na PS3 ( na fatach z kompatybilnością) bez tego na obecnych telewizorach to przecież masochizm.

Zdzieranie kasy ? Zasada stara jak świat - nie chcesz, nie kupuj.Jak widać wielu osobom podoba się ten pomysł ( GoW Coll sprzedał się w 1,5-2mln + PSS ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróciliby wsteczną kompatybilność,a i tak np. takiego SoTC ciężko znaleźć

Tylko ile jest takich gier? Ogromną większość można dostać bez trudu, często w cenie nieprzekraczającej 20zł.

Poza tym lepsze tekstury, rozdzielczość i trofea to świetny dodatek - granie w gierki z X'a na X360 czy chociażby gry z PS2 na PS3 ( na fatach z kompatybilnością) bez tego na obecnych telewizorach to przecież masochizm.

Przesada, ja na LCD grałem w gry z xbox'a i GameCube'a (wczoraj RE4), oczywiście HD-geny to nie są, ale da się grać bez bólu oczów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również grałem na Xboksie 360 w gry z Xboxa1 m.in. GTA III, VC, SA i grało mi się bardzo dobrze.

Co do tematu to moim zdaniem jest to zdzieranie kasy, lepiej zakupić sobie PS2 i na niej ograć te tytuły, niż płacić dwa razy tyle za te same gry na PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remake'i są tańsze niż inne gry pudełkowe, taki GOW Collection w empiku za 150 stoi więc wcale nie tak dużo. Ja bym bardzo chciał coś takiego z MGS 2/3 bo mimo, że mam na PS2 to uciążliwe jest ciągłe przepinanie konsoli gdy tylko chcę pograć. Jeśli wyjdzie w cenie nieprzekraczającej 160zł to kupię od razu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...