Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

POLIPOLIK

The Walking Dead (2010-)

Polecane posty

z8410249X,plakat-promujacy-the-walking-d


Króciutki rys historyczny: The Walking Dead to amerykański serial telewizyjny opierający się na wydawanym od 2003 roku komiksie o tym samym tytule (u nas Żywe trupy). Dodać należy, że komiks jest czarno-biały i oczywiście już dawno temu zyskał sobie statut kultowego. Motyw przewodni, jak nietrudno się domyślić, to przetrwanie na świecie po katastrofie, "dzięki której" umarli zmieniają się w krwiożercze bestie, a fabuła kręci się wokół byłego policjanta, Ricka Grimesa oraz grupki ocalałych, usiłujących odnaleźć swoich bliskich, bezpieczną przystań, a przede wszystkim - nie dać się ugryźć.

Jak na razie było nam dane obejrzeć dwa odcinki i wg fanów komiksu, serial dość wiernie trzyma się pierwowzoru. Motywy wprawdzie wydają się żywcem zerżnięte z klasyków gatunku

(bohater budzący się w szpitalu, "uśmiercanie" zombiaków przez strzał w łeb, chowanie się w markecie

), a ekipa bohaterów to oczywiście

były mundurowy, Azjata, kobieta po przejściach, Murzyn, niebezpieczny cwaniak tudzież ojciec z synem

, ale już miały miejsce przynajmniej dwie kultowe sceny (

podróż na koniu i czołg oraz udawanie zombie

), a oba odcinki oglądało się naprawdę przyjemnie, mimo ciągłego wrażenia, że "to już gdzieś było". Podobno jednak komiks z czasem sięga po nowe i oryginalne motywy, będzie też trochę humoru (czarnego), dlatego czekam niecierpliwie na trzeci odcinek (Fresh Meat), który pojawi się już w niedzielę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas rozmowy o grze Left 4 Dead b3rt wspomniał mi o tym serialu i pokazał trailer, który mnie zaciekawił. Postanowiłem obejrzeć, ale to było jeszcze jakoś w wakacje - a serial pojawił się dopiero teraz i w sumie niedawno sobie o nim w ogóle przypomniałem. Postaram się obejrzeć te dwa epy w najbliższej przyszłości i coś napiszę na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem zombosów, ale przyjemnie się oglądało oba odcinki. Czekam na 3 odcinek.

Kultowe sceny popieram, podobała mi się jeszcze

sceny z zombie-żoną owego ojca z synem, gdy mąż do niej mierzył z dachu, naprawdę sugestywna.

Co do postaci to cóż, wprawny kinoman od razu wie, kto przeżyje do końca, kto zdradzi, kto zginie jak bohater poświęcając się dla drużyny, niemniej drętwą bym owej sztuki aktorskiej nie nazwał.

Jestem ciekaw co

badboy zostawiony na dachu

wykombinuje w następnych epizodach, bo to na pewno nie koniec jego udziału.

Czy tylko mi pewien zombiak ze sceny z koniem w mieście skojarzył się z Grimą z "Władcy Pierścieni" Jacksona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem pierwsze trzy odcinki. Serial jest dobry - nie powalił mnie na kolana niczym genialnym, ale wciągnął mnie i na pewno będę go oglądał dalej. Podoba mi się gra aktorska, jest na całkiem dobrym poziomie, zresztą musi być - serial opiera się na kreowaniu klimatu i koncentruje się na ludziach, zamiast na akcji i pokazywaniu fruwających flaków. Gore oczywiście jest obecne, co akurat mi niezbyt przypadło do gustu. Nie krytykuję tego zabiegu, bo jeśli gdzieś mają być fruwające jelita i spożywane na surowo płaty okrwawionego mięsa, to właśnie w produkcji o zombie, ale gore w filmach aktorskich jakoś nigdy nie przypadała mi do gustu (co innego w komiksach/animacjach).

Odcinki trzymają w napięciu, bo choć główny bohater raczej przeżyje, tak jego towarzysze mogą w każdej chwili zostać pożarci - prędzej czy później to się stanie, szczególnie że sam komiks już jest publikowany od paru lat, a Walking Dead już teraz dostało drugi sezon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu dwóch odcinków, wystawiam serialowi bardzo pozytywną ocenę. Kolejny po Dexterze dowód na to, że adaptacja filmowa papierowej sztuki może być świetna i emocjonująca. Jak na razie najlepsze wrażenie wywarli na mnie

ten skinhead oraz T-Dog (Murzyn, który został pobity)

. Jeśli akcja będzie się rozwijać w takim tempie, to czeka nas najlepszy sezon od czasu pierwszego Prison Breaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie jest oglądać serial i wyłapywać różne zmiany i dodatki względem komiksu. Specjalnie przed premierą serialu przeczytałem sobie jeszcze raz pierwszy tom Żywych Trupów i jakby jestem na świeżo, wiem co się wydarzy. Ale naprawdę fajnie się ogląda serial, bo nie jest to kopia komiksu. Wiele zostało zmienione, kilka rzeczy też dodano. Dodano też kilka postaci, których w pierwowzorze nie było, co daje pewną świeżość i nie wiadomo co się z nimi stanie :)

Fajne są też smaczki jak ktoś wie na co jak patrzeć. Na przykład syn Ricka - Carl, chodzi w koszulce na której jest logo Science Doga - tworu Roberta Kirkmana (twórcy Żywych Trupów), który nie doczekał się jeszcze własnej serii/miniserii, ale zobaczymy co przyniesie przyszłość.

Dodam też, że w styczniu wydawnictwo Taurus Media planuje wypuścić do sprzedaży dodruk pierwszego, praktycznie niedostępnego już dziś tomu Żywych Trupów. Ja polecam zapoznać się z komiksem. Każdy kolejny tom to po prostu poprzeczka zawieszona jeszcze wyżej... A człowiek myśli, że już wyżej się nie da :P

Wracając do serialu, jak dla mnie jest to produkt na dychę i cieszę się, że jeden z moich ulubionych komiksów doczekał się takiej świetnej adaptacji...

Z tego co wyczytałem - pierwszy sezon ma mieć 6 odcinków (mają one obejmować wydarzenia z pierwszego tomu Żywych Trupów), natomiast jest już planowany sezon 2, który ma mieć 13 odcinków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że komiks lepszy. :P W drugim odcinku jest motyw w czołgu w komiksie nie ma. W serialu są bracia punki, kolo który bije żonę, w komiksie nie ma! podobało mi się i w komiksie i w serialu jak

zginęła Amy

. W komiksie podczas

ataku na "obóz" ginie też przyjaciel tego co siedzi na dachu (sorka nie pamiętam imienia)

. :/ Ale ogólnie komiks i serial rlz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SilentBob świetne to ujął , generalnie nic do dodania. Serial ten jest świetnym dodatkiem do komiksu i tak trzeba go traktować , nie musi on iść w jego ślady a może trochę zbaczać i to mi się podoba. Zobaczyć pewne wydarzenia z innej perspektywy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak komiksu nie czytałem , żałuje ale serial jest naprawde fajny jeden z lepszych o tematyce Zombie , nie pokazuje tylko walke z nimi ale i problemy ludzi i walke o przetrwanie.

Ale 6 odcinków i oni nazywają to sezonem? dla mnie to kpina.

Teraz pozostaje czekać do 2 Sezonu który będzie mieć ile 7 odcinków?...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_The_W...g_Dead_episodes - przecież tę informację można znaleźć nawet w tak powszechnym źródle informacji, jak Wikipedia. Gdyby komuś nie chciało się kliknąć - tak, pierwsza seria miała tylko sześć odcinków, ale szybciutko zakontraktowano drugą serię, która ma mieć epizodów trzynaście. Materiału źródłowego chyba jest sporo, stąd wniosek, że możemy zostać uraczeni kolejnymi sezonami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem cały pierwszy sezon i prawdopodobnie ostro zaspoilerowałem sobie kolejne czytając informacje na Wiki (

oj, nieciekawe rzeczy dziać się będą w więzieniu

;]), ale nie zmienia to faktu, że AMC zrealizowało bardzo dobrze serial o zombie ^^ Komiksu nie czytałem więc nie wiem jak jest odwzorowany, ale to nie istotne. Ważne jest wykonanie samo w sobie a to stoi na wysokim poziomie. Fajny opening, wyśmienity klimat i zombie (choć po grze w L4D zdecydowanie preferuję te szybsze wersje i bardziej podatne na ogień, ale... ;P). Co lepsze tutaj nie ma ciągłej sieczki, bardziej powiedziałbym autor skupia się na relacjach między ocalałymi i tego jak oni sami się zmieniają pod wpływem apokalipsy za co wielki plus ;D Kolejny za zasadę

"Anyone can die"

- akcja z

atakiem truposzy na obóz pod koniec czwartego odcinka mnie zaskoczyła, bo właściwie nic tego nie zapowiadało. Co prawda bym podejrzewał, że to alarm z samochodu, który ukradł Glenn podczas drugiego odcinka ściągnął zombie, ale... nie wydaje mi się, żeby aż tak potrafiły znaleźć kierunek. W każdym razie, trochę postaci padło a mogło się skończyć jeszcze gorzej w budynku CDC

... sezon zakończony fajnym cliffhangarem i nie mogę doczekać się sezonu numer dwa i tego czy serial pójdzie drogą komiksu czy też nie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem cały sezon i niestety, serial mnie nie powalił. Jest zbyt rozwleczony i przegadany, a szczytem był trzeci odcinek w którym poza początkiem i końcem nic się nie działo, a wręcz mnie wynudził. Przeczytałem trzy tomy komiksu i mnie wciągnął, więc myślałem że serial również będzie trzymał poziom. Moim zdaniem nie udało się, o wiele lepszym serialem z zombie był miniserial The Dead Set.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś to interesuje to początek drugiego sezonu zapowiedziano gdzieś w październiku 2011 roku ;) Dokładnej daty nie ma, ale tyle dobrego. Poza tym było troszeczkę zamieszania z pisarzami - ploty mówiły nawet o tym, że jeden odcinek napisze Stephen King ^_^ - jednakże jak podaje Wiki za pośrednictwem jakiegoś serwisu "skład" jest gotowy. Cóż, nie mogę się doczekać ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed obejrzeniem serialu przeczytałam pierwsze 3 tomy komiksu... I przyznam szczerze, że serial bardzo mnie zawiódł. Tak naprawdę uważam, że fajnie rozwiązano tylko sprawy kostiumów i charakteryzacji, a także dobrze dobrano dwóch aktorów - Glenna i Dale'a.

Wszystko inne leży.

Po pierwsze - poza wyżej wymienionymi nie byłam w stanie polubić żadnej z postaci, choć w komiksie budziły sympatię - mimo czasem kontrowersyjnego zachowania. Lori, Rick, Shane - te postaci zwłaszcza okazują się odrzucające. Pozmieniano zupełnie pobudki niektórych bohaterów (choćby Lori, której

romans z Shane'm był tylko jednorazowym skokiem w komiksie, a nie trwałym romansem, jak w serialu. To całkowicie zmienia później stosunki między postaciami

). Na początku fabuła trzymała się choć trochę komiksu, ale później postanowiono odejść - i zrobiono to na ogromną skalę. Najgorsze jednak jest to, że odebrano serialowi to, co w komiksie było najważniejsze - klimat.

Absolutnie nie dawało się odczuć codziennej walki o przetrwanie, siły związku między postaciami, a także ich całkowitego zagubienia. W serialu nagle wyjaśniono, że nie ma już żadnej nadziei i tyle.

Nie wiem, czy będę oglądała kolejny sezon - jeśli tak, to tylko przez nadzieję, że może później się poprawi, chociaż trudno mi sobie wyobrazić, jak twórcy mieliby to zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie pięciominutowy trailer drugiego sezonu The Walking Dead.

http://www.newsarama.com/common/media/vide...r.php?aid=43690

Będzie trzymać w napięciu. No i chyba pod koniec można zauważyć farmę Hershela. Będzie się działo!

Premiera drugiego sezonu już 16 października!

MSaint>>>nie pisz trzech postów (i więcej) pod sobą! Edytuj poprzedniego posta, jeśli masz coś do dodania w temacie, który nie zainteresował nikogo na tyle, żeby napisał coś nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się naprawdę solidna rzecz :D Produkcji o zombie - serialowych - chyba za dużo nie ma a świat zombie apokalipsy ma ogromny potencjał, który w pierwszym sezonie został ledwo muśnięty. Za to dwójka, patrząc po trailerach, może dać naprawdę czadu i trzymać tą atmosferę niepewność od samego początku. Nadal widać, że to nie wyrzynanie zombie będzie najważniejsze ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial całkiem niezły, mi tam się Rick podoba. Komiksu nie czytałem i na razie nie zamierzam szukać go po necie. Pierwszy odcinek 2 sezonu też mi się podobał a zwiastun na końcu zapowiada, że będzie tylko lepiej :) Ale najśmieszniejszy IMHO jest ten fakt. FOX 2 dni po tym odcinku jak zobaczył genialne wyniki oglądalności, szybko zadecydował, że zrobi serial na podstawie tego dobrego filmu "Zombieland" (punkt pierwszy - Kondycja" :tongue: ) No trzymajcie mnie ludzie. Wcześniej wszystkie stacje podrabiały Housa i im nie wyszło. Teraz będą robić drugi serial o zombie tylko dlatego, że pierwszy ma świetną oglądalność. No weźcie - półgodzinne odcinki o zombie dla całej rodzinki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...