Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szkaplerny

Grafika na Viście

Polecane posty

Witam!

Otóż mój problem zaczął się kilka dni temu. Grałem w FIFę ONLINE. Jak zwykle po uruchomieniu zmieniał schemat kolorów z "Visty Areo" (?) na "Vista podstawowy". Niby nic, wszystko okey. Gram pierwszy dzień, drugi. Przez ten czas włączyłem grę z trzy razy. No i pewnego dnia (chyba przedwczoraj) gra się uruchamia, wchodzę w międzyczasie na plemiona i widzę piksele. "Cienie" budynków są jak w grach sprzed 10 lat, dookoła zamiast jako tako tła też widać piksele. Myślę sobie, że pewnie przez FIFę. Nagrałem się i wyłączam grę a tu efekt zostaje. Naklikałem F5 z dziesięć razy i nic. Wchodzę na nk.pl, patrzę na miniaturki nowo dodanych zdjęć są "spikselizowane". Wchodzę w swój profil, byle jakie zdjęcie i to samo. Co mam robić?

Działam na laptopie TOSHIBY.

EDIT: Dodam, że dzisiaj sprawdziłem jak grafika zmienia się po włączeniu owej gry. No i włączyłem, wchodzę na plemiona a tam cud miód. Tak jak przedtem. Pograłem znów w FiFę, odświeżam stronę i znów to samo, piksele. Mimo, że gra nie była wyłączona.

EDIT2: Korzystam z Google Chrome

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra najpewniej zmienia liczbę kolorów oraz rozdzielczość przy uruchamianiu i nie przywraca ich do stanu normalnego po zamknięciu. Rozwiązaniem jest reset, choć wylogowanie i ponowne zalogowanie też może pomóc. Warto też sprawdzić, czy w tym przypadku nie pomoże zmiana rozdzielczości w panelu sterowania na inną i powrót do normalnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie takowe znajdę na Viście?

Porządny system to XP, a Vista to wszystko gdzieś pochowane ;/

EDIT: Łatwo Ci mówić pobaw się. To laptop firmowy a nie mój prywatny ;D

Dodam, że na necie widać piksele, ale jak wezmę jakieś zdjęcie z dysku to wszystko ładnie wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do katalogu z grą (domyślnie C:\Program Files\EA Sports\FIFA Online\ na systemie x86 i C:\Program Files(x86)\EA Sports\FIFA Online\ na systemie x64). Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik NFE.exe i kliknij Właściwości. Przejdź na kartę Zgodność i z listy systemów wybierz Windows XP (możesz też spróbować Windows 2000), poza tym zaznacz pole przy Uruchom jako administrator. Zatwierdź wybór i zobacz czy sytuacja się poprawi.

Sterowniki do karty graficznej są aktualne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić sterowniki?

Bo nie jestem pewien co do nich.

Zaraz coś sprawdzę z tą zgodnością.

EDIT: Nie działa. Ani na XP, ani na 2000

Włącza mi się czarne okienko, pokazuje kursor z gry i wyskakuje okienko: "Please use FIFA Online Launcher or Log on the FIFA website. Do not this executable directly. Thank you."

Co teraz?

EDIT2: Zrobiłem to samo, ale dla aplikacji Launch.exe gra się uruchamia, ładnie działa, ale efekt w przeglądarce ten sam.

Jakiś pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GPU-Z masz pole Driver Version, tam możesz sprawdzić jaki masz sterownik.

Problemem jest to, że FIFA zmienia ustawienia graficzne i po jej wyłączeniu Windows nie potrafi przywrócić tych prawidłowych. Jeśli nie pomagają tryby zgodności, to z nieskomplikowanych metod może pomóc w sumie tylko aktualizacja gry, systemu oraz sterowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znaleźć te najnowsze sterowniki?

Na stronie producenta układu graficznego, czyli najprawdopodobniej AMD/ATI, nVidia, lub Intel. Niestety nie podałeś modelu notebooka, więc więcej nie mogę powiedzieć.

Czy napisanie e-mail'a do EA coś pomoże, czy mnie oleją?

Na początek odpiszą Ci, żebyś zainstalował najnowsze sterowniki i zaktualizował system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna to ATI Mobility Radeon HD 3470.

Co do modelu to nigdzie nie mogę znaleźć, ale na brzegu obudowy jest napisane "Satellite". O to chodzi? :P

Co jeszcze Ci trzeba wiedzieć?

EDIT: Tak poza tematem, to ta karta daje jeszcze radę? Tzn. czy odpalę na full jakiegoś FPS'a?

EDIT2: Włazłem na stronę ATI, ale nie wiem jaki mam system ;P Tzn. Czy 32 czy 64 bitowy, gdzie to sprawdzić?

EDIT3: Otóż skanowałem kompa teraz i wykryłem dwa robaki:

jeden trojan w C:/Windows/trdl.exe (przypuszczam, że .exe, bo mam Viste, a ona nie pokazuje mi jego rozszerzenia [inne tak]), oprócz trdl istnieje jeszcze trdl.dll, trdl.p1 i trdll.p2 - łącznie 80 kb.

Drugie to jakiś plik ze strony gram.pl , na którą nie wchodziłem od "kilku miechów".

Czy mogę je usunąć czy to jakieś ważne pliki? Co robić? Nie mam anty-wira. Czy zna ktoś jakiś darmowy, dobry anty-wir?

I dalej pytam co do EDIT'u i EDIT'u2!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskanuj zatem system programem Malwarebytes' Anti-Malware i wklej loga ze skanowania na forum. Plik może nie mieć żadnego rozszerzenia i być wykorzystywany w różnych dziwnych celach, ten wygląda mi na szkodnika, ale wolę mieć pewność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Malwarebytes' to chodzi o to?

Malwarebytes' Anti-Malware 1.46

www.malwarebytes.org

Wersja bazy: 5154

Windows 6.0.6002 Service Pack 2

Internet Explorer 8.0.6001.18975

2010-11-19 22:16:53

mbam-log-2010-11-19 (22-16-53).txt

Typ skanowania: Szybkie skanowanie

Przeskanowano obiektów: 203498

Upłynęło: 17 minut(y), 22 sekund(y)

Zainfekowanych procesów w pamięci: 0

Zainfekowanych modułów w pamięci: 1

Zainfekowanych kluczy rejestru: 0

Zainfekowanych wartości rejestru: 1

Zainfekowane informacje rejestru systemowego: 0

Zainfekowanych folderów: 0

Zainfekowanych plików: 3

Zainfekowanych procesów w pamięci:

(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych modułów w pamięci:

C:\Windows\linkinfo.dll (Trojan.Agent) -> Delete on reboot.

Zainfekowanych kluczy rejestru:

(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych wartości rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\run32d (Trojan.FakeAlert.H) -> Quarantined and deleted successfully.

Zainfekowane informacje rejestru systemowego:

(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych folderów:

(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych plików:

C:\Windows\system\run32dll.exe (Trojan.FakeAlert.H) -> Delete on reboot.

C:\Program Files\wsock32.dll (Spyware.OnlineGames) -> Quarantined and deleted successfully.

C:\Windows\linkinfo.dll (Trojan.Agent) -> Delete on reboot.

Jutro wrzucę z OTL'a. Co o tym sądzisz?

EDIT: Jeden z trojanów to: fake alert czyli fałszywy alarm, drugi to z jakiś gier online ;/

To coś groźnego?

Czy to przez nie tez może być spowodowane szkody w grafice?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze logi z OTL. Przed rozpoczęciem skanowania zmień opcję w sekcji Rejestr - skan dodatkowy na Użyj filtrowania. Poza tym zaznacz opcje Infekcja LOP - sprawdzanie oraz Infekcja Purity - sprawdzanie i zamieść na forum obydwa wygenerowane logi. Możesz je umieścić na wklej.org, a tu dać linki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale dopóki nie zobaczę logów z OTL, to nic nie jestem w stanie zrobić. Net najprawdopodobniej muli przez szkodniki, które masz w systemie. Zrób jeszcze pełny skan Malwarebytes' i wklej loga z tego skanowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, co do net'a to mam na krótki okres bezprzewodowy z modemem takim mały z Orange. I Ostatnio mi się skończyły pakiety i dopiero później się ogarnąłem i dokupiłem jeszcze.

Zaraz ściągnę OTL'a. Co do skanów to wczoraj dwa razy pełne robiłem i z 6 szybkie.

Dać szybkie skanowanie czy po prostu skanuj?

EDIT: http://wklej.org/hash/2f01ba8d805/

Proszę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...