Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mega1234

Windows 7 To jakiś koszmar

Polecane posty

Witam.

Mam nieciekawą sytuację. Następie chce powiedzieć, że laptopa mam od dwóch miesięcy i jest w nim wgrany orginalny Windows7.

W załączniku umieściłem screeny z mojego pulpitu jak ikony otwierają sie za pomocą opery.Doszło do tego gdy otwierałem pewien program i przypadkowo nacisnąłem ustaw jako domyślny. I proszę, co to wogóle ma być? Czy aby napewno windows powinnien tak sie zachować? No raczej nie.Bo gdy chce otowrzyć jakikolwiek plik, to otwiera się w tym przykładzie opera, a gdy już używam pomocy, ustaw za pomocą i wybieram dany plik otwierania, to staje się jako domyślny wszystkich plików. I w scrennach z mojego pulpitu dałem przykład, otwierania skype za pomocą skype:D ponieważ wcześniej skype widniał jako przeglądarka opera. I co?

Teraz to juz wszystko otwiera sie w skypie. Nierozumiem jak w windowsie7 wystepuje taki błąd.Acz kolwiek wiadomo że PC jego programy mają tendencje do ciągłych błędów. Dobrze że jest spolegliwy safari bo pracować na komputerach by się nie dało;) Ale to tak na marginesie :D

Tylko korzystałem z windows7 jeden miesiąc a już jakieś błędy.

Jeżeli macie jakieś rozwiązania co do tego błedu prosze o odpowiedzi.

post-194727-1289481959_thumb.jpg

post-194727-1289481967_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wygląda mi na wirusa, raczej kilka kluczy w rejestrze się popsuło. Ściągnij i uruchom OTL. W sekcji Rejestr - skan dodatkowy zaznacz opcję Użyj filtrowania (resztę zostaw bez zmian) i przeprowadź skanowanie. Na forum wrzuć obydwa wygenerowane logi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok-ej.

Zobaczymy co z tego wyjdzie ;-)

Aha i jeszcze jedno , to na 100% nie jest wirus. :)

A więc... Wykonałem skanowanie ,w sekcji rejestr-skan dotatkowy, już i tak wcześniej było zaznaczone ,,Użyj filtrowania'',ale nic mi to nie dało :(

Pliki dalej są otwarzane w jednym programie domyślnym. Powiec mi tylko co mam wrzucić na tym forum? Po skanowaniu wyskoczył mi tekst

w notatniku mianowicie w dwóch notatnikach, czy ci chodzi oto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,choć troszeczkę wydaję mi się to dziwne, bo przecież w tych logach jest praktycznie wszystko więc ktoś mógłby sie wkraść mi na system . Tylko jeszcze jedno takie pytanie , co wam to da , jeżeli przeczytacie logi?

Choć bardzo się cieszę i dziękuje że staracie mi sie pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Upewnię się, że nie masz jakiegoś dziwnego żyjątka (aczkolwiek to jest mało prawdopodobne).

2. Zobaczę jak wwygląda Klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\, w którym przechowywane są informacje o tym jak otwierać pliki. Przypuszczam, że właśnie tam jest coś zmienione i wystarczy to przywrócić do stanu wcześniejszego.

[edit]

Właśnie, ten klucz jest globalny, więc tu motanie z kontami użytkownika raczej nie pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujmy inaczej. Otwórz edytor rejestru: otwórz menu Start i w pole wyszukiwania wpisz komendę

regedit

Rozwiń klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Eksportuj. Zapisz to jako plik tekstowy (.txt), skompresuj i umieść na jakimś serwerze. Na forum daj linka. Wtedy zobaczę, czy powiązania w rejestrze sa prawidłowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksportowałem i zapisałem jako plik tekstowy. No i znowu nie wiem ... skompresować i wysłać e-mailem, czy też skompresować do pliku tego tekstu i wysłać e-mailem ? ? ? Jeżeli wybieram jakąś opcje z podanych skompresowań ,to tworzy mi sie archiwum pliku tego tekstu i wyskakuje okienko... (obrazek zamieszczony w załączniku)

Ja wiem pewnie powinnienem to wiedzieć ale niezabardzo się znam na tym ... Więc przepraszam za utrudnianie rozwiązania horrendalnego błędu.

post-194727-1289503428_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że próbowałem, to by było zbyt proste, gdyby błedy można było rozwiązywać tak prosto...

Sevard wysłałem ci na priv link do skompresowanego tekstu, gdzie znajdują się te klucze.

Jeżeli coś wywnioskujesz proszę o odp.

Z góry dzięki.

Nie pisz posta pod postem w taki krótkim odstępie.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujmy tak. Otwórz notatnik, wklej do niego to co poniżej

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile]
@="Shortcut"
"EditFlags"=dword:00000001
"FriendlyTypeName"="@shell32.dll,-4153"
"IsShortcut"=""
"NeverShowExt"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile\CLSID]
@="{00021401-0000-0000-C000-000000000046}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile\shellex]

[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile\shellex\ContextMenuHandlers]

[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile\shellex\ContextMenuHandlers\HardLinkMenu]
@="{0A479751-02BC-11d3-A855-0004AC2568AA}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile\shellex\ContextMenuHandlers\OpenContainingFolderMenu]
@="{37ea3a21-7493-4208-a011-7f9ea79ce9f5}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile\shellex\ContextMenuHandlers\{00021401-0000-0000-C000-000000000046}]
@=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile\shellex\DropHandler]
@="{00021401-0000-0000-C000-000000000046}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile\shellex\IconHandler]
@="{00021401-0000-0000-C000-000000000046}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile\shellex\PropertySheetHandlers]

[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile\shellex\PropertySheetHandlers\ShimLayer Property Page]
@="{513D916F-2A8E-4F51-AEAB-0CBC76FB1AF8}"

Zapisz to jako fix.reg (rozszerzenie jest istotne) i uruchom. Zresetuj komputer i powinno być w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozamykaj wszystkie programy i otwarte okna i spróbuj wtedy. Możesz też spróbować kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonkę pliku fix.reg i wybrać opcję Uruchom jako administrator, choć to powinno być automatycznie robione przy fixach rejestru, więc nie sądzę, by było to potrzebne, ale warto spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fixów rejestrowych nie da się w trybie awaryjnym wrzucać? Tam nie powinno być (teoretycznie) problemów z używanymi kluczami.

W razie czego - przy uruchamianiu komputera naciskaj F8, pojawi się menu wyboru. Tam wybierz "tryb awaryjny" i z niego wrzuć fixa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...