Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smigol

problemy z kompem

Polecane posty

od jakiegos czasu mam problemy przy wlaczaniu kompa-wiatraczki chodza na full zamiast jak zwykle po chwili zwolnic i czarny ekran...czasem zacina sie na logosie plyty glownej

kilka dni temu do tego mialem jakis czarny ekran gdzie byly wymienione podzespoly i obok nazwy dysku widnial napis ,,Capable but disabled,,

czasem komp mi sie zatnie na pulpicie a dzisiaj podczas gry w fife11 ze 2-3razy zwis podczas gry oraz 1raz kompletny restart przed ktorym ekran zrobil sie czarny w jakies dziwne pionowe pasy i cos zaczelo...buczec?harczec?cos w tym stylu:) w srodku

co to moze byc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung Diagnostic 1.25 moze byc czy sciagnac cos innego?bo nie pamietam czy mialem jakas plytke w pudelku a nie chce specjalnie schodzic do piwnicy i kartonu szukac:)

edit:

ten Samsung Diagnostic nie dziala pod win7,polecacie cos innego?Hutil?

edit2:

przy Hutilu to samo:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj programu ES_Tool. Ściągnij obraz ISO i wypal go (jako obraz) na płytę. Z tej płyty wystartuj kompa.

Przeprowadź test, czyli wybierz opcję DRIVE DIAGNOSTIC. Po kolei będą wykonywane testy, w pewnym momencie zostaniesz spytany, czy chcesz sprawdzić powierzchnię dysku. Zgódź się wciskając Y. Gdy będziesz miał wyniki, to je przedstaw. Tzn. napisz, z którymi testami były błędy (pewnie w przypadku testu zapisu coś będzie nie tak).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale problem z wlaczeniem(tzn czarny ekran,wiatraczki na full) pojawia sie zawsze po jakims czasie niekorzystania z kompa-czyli wlasnie rano po nocy...i pomaga zawsze odlaczenie klawiatury,monitora itp rozkrecenie obudowy i lekkie poruszanie wszystkim co sie da wewnatrz obudowy...

edit:

a dzisiaj dodatkowo dwa razy wywalil mi sie jakis niebieski ekran na ktorym pisalo cos o wykrytym bledzie i ze zamyka kompa zeby zapobiec uszkodzeniu czy cos...na dole pisalo cos ,,dumping memory,, albo cos w tym stylu i odliczalo do 100 co 5-przy 100restart

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie upnac;)

dzisiaj znowu ten niebieski ekran przy grze w fife11,sprawdzilem to w tym podgladzie i to jest cos z Kernel-Power,z tego co czytam to jest to cos z zasilaniem...wina win7,zasilacza czy moze czegos innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, dopiero teraz miałem czas, żeby na to zerknąć. BSODy z tego co widzę są losowe, więc sprawdź pamięć programem memtest86+. Test powinien trwać minimum 3 godziny, lub do pierwszego błędu, ale najlepiej będzie, jeśli zostawisz to na noc. Po zakończeniu testu napisz, czy są jakieś błędy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

memtesta mam chyba z glowy bo mi sie ciagle zacina komp:/ raz na 22minucie a za drugim razem po 11

wiec chyba nie ma sensu wlaczac po raz trzeci bo znowu bedzie zwis...

oto co do zwisu udalo sie ustalic,wszystkie zdjecia zrobione podczas drugiego testu:

http://img600.imageshack.us/i/p14111021160001.jpg/

zblizenie:

http://img99.imageshack.us/i/p14111021170001.jpg/

a to mi sie wyswietlilo jak juz byl zwisniety komp...

http://img219.imageshack.us/i/p14111021300001.jpg/

zblizenie:

http://img99.imageshack.us/i/p14111021310001.jpg/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czerwone linijki to błędy, a więc najprawdopodobniej coś jest nie tak z pamięcią, tylko pytanie co dokładnie (tzn. czy to wina pamięci, płyty głównej, czy procesora). Posprawdzaj tym samym programem wszystkie kości, ale pojedynczo (tzn. w danym momencie niech będzie podłączona tylko jedna kość) i napisz co się dzieje wtedy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wiec sprawa wyglada tak:

na jednej kostce komp nawet nie chcial mi sie uruchomic

a na drugiej wszystko w porzadku,memtest chodzil godzinke do 39%chyba i nie wykryl zadnych bledow,zadnego zaciecia ani nic,wieczorem jeszcze ten test do konca przeprowadze i sproboje na tej kostce na ktorej nic sie nie dzialo...

czyli wszystko wskazuje na walnieta jedna z kosci RAM ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ta kosc bo smigam caly czas na tej jednej i ani jednego zwisu...wsadzilem do innego slota ta dobra i ta nawalona i dalej-na jednej luzik a na drugiej komp sie nie wlacza...

czyli zostaje mi reklamacja:)

edit:

mowiles cos wczesniej o bledach na dysku,jeden duzy CRC-to moze miec jakis wplyw na kompa czy sie tym nie przejmowac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm zglupialem...

wlozylem druga kosc(ta ktora podobno nie dziala) i komp chodzil bez zwisow...teraz bede robil memtesta na dwoch kosciach ale w innych gniazdach niz wczesniej,bo moze to nie wina kosc a gniazd...

chyba ze jest jeszcze inna opcja:moze byc tak ze kosci sie nawzajem gryza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smigam na jednej kostce pamieci,sprawdzalem obydwie w tym samym slocie i komp sie nie zawiesza ALE...sa problemy z wlaczeniem kompa,wiatraki na full i czarny ekran,pomaga ZAWSZE przewrocenie kompa na bok tak zeby plyta glowna nie byla pionowo a poziomo...wiec czy mozliwe jest ze cos mam niedokrecone,poluzowane,cokolwiek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest możliwe, że płyta jest napięta i wtedy różne cuda potrafią się dziać. Lepiej sprawdź dokładnie montaż płyty, bo w takim przypadku może dojść do jej trwałego uszkodzenia. Najlepiej by było ją wyjąć i zamontować raz jeszcze, sprawdzając przy okazji, czy kołki dystnansujące są na miejscu. Warto też przy okazji czy wszystko będzie działało poprawnie, gdy komp będzie złożony "na pająka".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...