Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

varamir

nie mogę grać - temp karty graf i możliwy niedobór mocy?

Polecane posty

Mój komputer to:

Płyta asus P5B

2Gb ramu

Radek X1950 PRO 512

procek E2140 1.6 (podkręcony do 2.0 - wcześniej do 2.6 ale ze względu na problem który opiszę niżej obniżyłem)

zasilacz modecome (nie feel) 350W - ale zaraz sprawdzę dokładniej bo będe kompa rozkładać jak tylko skończę sprzątać :)

monitor belinea 1925 S1W - 1440x900

Wcześniej grałem w co chciałem - crysis na średnich śmigał perfekcyjnie, fallout na niskich średnich też, FEARY zaliczyłem, Assassin's Creed też. znienawidziłem obliviona, pokochałem Risen.

Jakiś czas temu przy graniu w Devil May Cry komp wyłączał się po jakimś czasie. Tzn po zwykle 5 min - zwiecha, nie ma powrotu do systemu - czarny ekran ale komp niby działa. Pomaga tylko res. Stwierdziłem że to wina gry. Potem jednak w Singularity pojawił się ten sam problem :/

Znowu ekran czarny i tylko res pomaga, sprawdziłem temperatury i mogę założyć że to res karty graf bo dochodzi do temp 105 i pewnie przy 110 jest res. Zmieniłem pastę na chłodzeniu i procesora i procesora graficznego. Wszystko działało. Teraz jednak po kupieniu Asusa Essence ST znowu są problemy. Wymaga on jednak zasilenia z zewnątrz więc obniżyłem taktowanie procka i myślałem że bedzie działać. Błąd - teraz nie jestem w stanie w nic grać poza starymi grami :/

Teraz tylko pytanie czy to na pewno zasilacz czy może karta graf. przy tym zestawie myślę teraz nad zmianą zasilacza na mocniejszy - żeby się przydał przyszłościowo i jak nie pomoże to nad radkiem (teraz amd) HD4850. Na nowego kompa nie opłaca mi się chyba dawać kasy bo przestałem już w sumie grać, tylko czasem chciał bym sprawdzić jakąś nówkę nawet na min ustawieniach... to do dzieła :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę chyba najlepiej sprawdzić jakimś programem obciążającym i przy okazji monitorującym temperaturę, np. FurMarkiem. Ustaw rozdzielczość jakiej używasz i zaznacz Xtreme Burning Mode, a potem czekaj przez około 10 minut i obserwuj do jakiej temperatury dojdzie maksymalnie. Chociaż wydaje mi się, że gdyby karta się przegrzewała to restartowała by komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz to MC-350 ATX 2.0 PFC

temperatur dziś raczej nie sprawdzę, bo odpiąłem drugi dysk (mam 500 i stare 80) i okazało się że ten drugi nie zawiera nic poza plikami do uruchomienia systemu... teraz mi się reinstaluje system i osobiście planuję sprzedaż kompa jak tylko się dowiem ocb z tymi grami ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe, że dołożenie karty dźwiękowej pogorszyło przepływ powietrza w obudowie i ponownie karta się przegrzewa. W takim przypadku powinno pomóc przełożenie karty dźwiękowej do jakiegoś slotu znajdującego się w większej odległości od karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie 'skończyłem' grać monitorując temperaturę... Zminimalizowałem grę - 110 stopni wróciłem i gra się już nie włączyła a monitor włączył kontrolkę czuwania... Res i komunikat 'system odzwyskał sprawność po poważnym błędzie'.

Spróbuję odsunąć dźwiękówkę - może coś pomoże ale jestem sceptycznie nastawiony ;/

10 min w atitool dało w skrócie takiego loga:

2010-11-11 20:38:17 I Scan for Artifacts running for: 0:00:00

2010-11-11 20:38:17 I Temperature: GPU: 74.1°C GPU environment: 56.0°C

2010-11-11 20:43:47 I Artifacts detected after 05:29.84. 2 pixels don't match.

2010-11-11 20:46:27 I Temperature: GPU: 112.9°C GPU environment: 68.0°C

2010-11-11 20:46:33 I Artifacts detected after 08:15.43. 45 pixels don't match.

2010-11-11 20:47:06 I Artifacts detected after 08:48.81. 30 pixels don't match.

2010-11-11 20:47:06 I Artifacts detected after 08:48.81. 30 pixels don't match.

2010-11-11 20:48:17 I Temperature: GPU: 114.3°C GPU environment: 69.0°C

2010-11-11 20:48:19 I Scan for Artifacts stopped Total runtime: 601 seconds

Wyciągnąłem karte dźwiękową i sieciową. Było lepiej - temp nie przekraczała 100C Teraz znowu grałem przez może max 2h i znowu zwiecha... W tym momencie nie mam pomysłów...

Odblokował się test GPU w OCCT :)

I następny dopisek:

okazało się, że procek też się grzeje i to chyba właśnie on kończy np granie. bo karta się ładnie trzymała na 95-100 i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, tu niewiele można zrobić na odległość. Trzeba porządnie wyczyścić wnętrze obudowy, poukładać kable i być może dodać jakieś wentylatory, które poprawią obieg powietrza w obudowie. W skrajnym przypadku, jeśli masz słabą obudowę, to będzie konieczna jej wymiana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, tu niewiele można zrobić na odległość. Trzeba porządnie wyczyścić wnętrze obudowy, poukładać kable i być może dodać jakieś wentylatory, które poprawią obieg powietrza w obudowie. W skrajnym przypadku, jeśli masz słabą obudowę, to będzie konieczna jej wymiana.

Dokupiłem chłodzenie na procesor i się ładnie trzyma. Teraz została tylko grafa... I teraz pytanie czy przy tym zestawie po zmianie zasilacza na 500W, karty na HD4850, zmianie obudowy i do kupieniu chłodzenia do obudowy i nawet podkreceniu proca będzie to miało sens? czy może lepiej zbierać na coś nowego (z zaznaczeniem że obudowa, chłodzenie i zasilacz szły by przyszłościowo na nowego...) ile tai zestaw by wytrzymał? bo jeśli w przybliżeniu rok to by chyba miało sens...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...