Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Daridar

Rozwiązany: Legalność Win XP

Polecane posty

Witam.Mam takie pytanie.Otóż chciałbym zakupić win XP a na allegro widzę tylko wersje OEM.

I to moje pytanie czy tą płytę mogę spokojnie kupić i zainstalować na nowym pc i nie bedzie żadnego problemu?

I proszę sobie darować komentarze typu kup Win 7 bo lepszy. Otóż uważam iż WIN 7 jest GORSZY i nie chce go używać. :sleep:

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest. Bardzo łatwo rozpoznać aukcje z nielegalnym systemem, bo bardzo często zawierają coś takiego:

Transakcja przeprowadzana jest zgodnie z warunkami licencji Microsoft OEM. Program sprzedawany jest z komputerem bądź jego elementem - komputer NTT Tower (zgodnym z licencja OEM) z jakim został wcześniej zakupiony. Aukcja jest zgodna z licencją Microsoftu, oraz z regulaminem allegro.

System możesz zainstalować tylko na sprzęcie, z którym był pierwotnie sprzedany, czyli na NTT Tower. Najpewniej nie będzie co prawda problemów z instalacją, ale system legalny nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest o 100 zł tańszy(KLIK - Win7 Box). Weź pod uwagę że ten system możesz zainstalować na dowolnym komputerze, a wersja OEM jest przypisana do stanowiska.

Niestety z tego co wiem nie ma innego sposobu legalnie uzyskać Windows. Zawsze się możesz przerzucić na Linuksa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozumiem.Tylko czemu ten winxp jest taki drogi...Niestety nie mam wyboru i będę musiał kupić tą HE bo wersja "testowa" (czytaj pirat) którą zainstalowali mi w serwisie jutro wygasa.

Co do linuxa nie jestem przekonany ponieważ gry i oprogramowanie nie działają na nim.

Win 7 można by było rozważyć ale mój PC jest zbyt słaby na niego.Niestety

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 ma dużo niższe wymagania niż Vista i tak naprawdę niewiele wyższe niż w pełni spatchowany Windows XP. Różnice tak naprawdę są dwie. Pierwsza to ilość zajmowanego miejsca na dysku, a druga to ilość zajmowanej pamięci. W pierwszym przypadku różnica jest spora, ale w drugim już nie jest aż tak widoczna. W dodatku Windows 7 lepiej tą pamięcią zarządza. W grach nie powinno być problemu, choć w niedalekiej przyszłości pewnie będzie trzeba dokupić trochę pamięci, ale na Windowsie XP też Cię to czeka. Nie wiem w co dokładnie grasz, więc jeszcze najpierw zobaczyłbym jak to wszystko działa na testowej wersji Windows 7, ale nie powinno być dużej różnicy w wydajności pomiędzy tymi dwoma systemami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...