Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoniWorlds

Pomocy z kartą Zotac 280 AMP

Polecane posty

Witam potrzebuję pomocy gdyż moja karta zaczęła się przegrzewać po osiągnięciu powyżej 90 stopni w grach zaczynają mi się gubić tekstury.

Moja karta to G-Force 280 AMP 1 GB ramu firmy Zotac.

- Karta grafiki przeczyszczona

- na procesor GPU nałożona nowa pasta (Pasta ze z wiązką srebra dałem 25 zł więc chyba dobra)

- Wiatraczek wyczyszczony

- i karta mniej się grzeje ale po graniu w gry na Full Detal po jakimś czasie jedna zaczyna się dalej przegrzewać (jak przestawię na ustawienia np w grach na medium to jest ok, temperatura 76 stopni a jak chcę wycisnąć soki z karty to zaczynają się schodki.)

- Kartę mam 2,5 roku i nigdy nie było problemów

- Zasilacz mam firmy Chichtec 750 wat ( więc wykluczamy zasilacz)

Co doradzacie bo za kartę dałem 2 tysiące i zależy mi na tym aby ją uratować , co myślicie o zakupie dodatkowego chłodzenia do karty.

Dzięki z góry za odpowiedzi Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...Chłodzenie dodatkowe od np. Zalmana było by dobre :) Może udałoby się wtedy zbic temperaturę. A co do pasty- czy dałeś jej dużo, czy mało, bo za duża ilość jest nie wskazana. To chłodzenie mogłoby byc dobre. Ma 3 wiatraczki i powinna być wydajna, choć zapewne jest głośna. Jesli masz dużo pieniędzy możesz kupić chłodzenie wodne na proca i karte, ale to jest naprawdę droga impreza :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na allegro.pl GTX280 od MSI z wodnym chłodzeniem za chyba 700 albo 600 zł :) Choć jeśli wydałeś 2 tyś. na kartę to nie opłaca się go zmieniać...choć w krótce i tak będziesz musiał zmienić kartę, ale to wtedy, gdy gry będą już obsługiwały DX11 w pełni :)

Spróbój popytać na forach sprzętowych na ten temat...

[edit]

Pół centymetra to dośc dużo. Powinieneś nałożyć mniejwięcej ziarnko ryżu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to ZOTAC i jeszcze AMP, to napiszę Ci tak. dużych szans na poprawę nie ma, musiałbyś kupić niereferencyjne chłodzenie do karty, lecz to dodatkowy koszt. Miałem karty od Zotaca zwykłe i AMP. Moja rada zmniejsz taktowanie rdzenia nastaw wentylator na 80% procent i zagraj w full hd potem zrób to samo z pamięciami i zobacz przy której operacji karta działa stabilniej przez dłuższy czas. { Te wersje ( AMP ) są firmowo podkręcane więc mają tendencję do przegrzewania}, O ZOTACU dobrego zdania nie mam obie karty (jedna AMP GTX 260 ) po prostu zdechły, sypały artefaktami i wieszały kompa.} pytanie jest jedno czy warto Ci pchać kasę w niereferencyjne chłodzenie (nie ma pewności czy pomoże, szanse są raczej nikłe) , czy lepiej zbierać na nową kartę. Rejestrowałeś kartę u producenta?? TU masz bardzo dobre chłodzenie do tej karty , lepsze jest tylko wodne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...