Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mega1234

jak usunąć konto uzytkownika windows7

Polecane posty

Witam.

Mam pewien problem,a mianowicie założyłem nowe konto użytkownika gość i przyznałem konto jako administrator, lecz chcialbym się pozbyć tego drugiego konta,tylko zabardzo niewiem jak to zrobic.Wiadomo próbowałem w panelu sterowania ale potrzeba pewnych komend.Mianowicie : net user administrator /active:no , net user administrator /active:yes. Tylko niestety niewiem kiedy,gdzie i jak je użyć.

Bardzo byłbym wdzięczny osobie ktora udzieliła by mi porady.

Z góry dziekuje

post-194727-1289404182_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy. Konto z którego wydajesz tą komendę musi mieć uprawnienia administratora. I druga rzecz, wiersz polecenia trzeba uruchomić z uprawnieniami administratora (Prawy przycisk myszy na ikonkę wiersza poleceń i wybierz opcję Uruchom jako administrator).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Powiedz, czy dobrze rozumiem to, co tutaj się dzieje:

- masz konto "Gość", któremu nadałeś admina.

- masz konto "Bartek", którego się chcesz pozbyć.

Tak?

Wejdź w kontrolę użytkowników, wejdź na konto "Bartek" i powinna tam być opcja "skasuj konto". Potem Cię jeszcze system spyta, czy zachować, czy usunąć pliki.

Natomiast nie wiem, czy przydzielanie "Gościowi" admina to dobry pomysł... Nie słyszałem jeszcze o takim patencie i nie wiem, czy nie będzie problemów w związku z przynależnością do różnych grup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,dobrze zrozumiałeś :-) Tylko właśnie mam problem ,bo gdy chcę usunąć w panelu sterowania Konta użytkowników ,jest pytanie czy zachować pliki ,no to wybieram zachowaj,i skasuj konto i w tym jest pewien kruczek. Bo gdy juz dam skasuj konto ,przekierowuje mnie do tego samego punktu czyli zarządzaj kontami.

Więc? Co robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu chcesz zachować pliki? Jeśli masz tam jakieś dane, to sobie je przerzuć gdzie indziej. Te pliki, które on chce zachować to m.in. niepotrzebne Ci nijak dane pulpitu, wpisy w rejestrze, etc. Śmieci. : )

Jeśli Ci to jednak nie przeszkadza, to wpisz w Uruchom ([Win]+[R]) "control userpasswords2" (bez cudzysłowu) i wybierz konto, które chcesz usunąć i kliknij "usuń". Oczywiście musisz to robić na koncie administratorskim.

Jeśli znowu się tak nie uda, z tego okienka przejdź do drugiej zakładki ("zaawansowane"), otwórz klucz "Użytkownicy", kliknij prawym na "Administrator", wejdź we "Właściwości" i następnie odznacz opcję "konto jest wyłączone" (czy coś podobnego).

To powinno uaktywnić konto Administratora już bez żadnych problemów.

Jeśli znowu się tak nie uda : ) nadaj "Bartkowi" admina i spróbuj aktywować konto Administrator z niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie chcesz aby zostawić koncie Gość admina to nawet tego nie czytaj. Lecz ja uważam podobne jak Alaknar, że mogą być problemy z przynależnością do grup.

Rób to bardzo ostrożnie. I według tych poleceń.

1)Jeśli chcesz zachować pliki z konta Bartek to zrób coś takiego: Wejdź na konto Gość tam kliknij Start>>Komputer>>Partycja C:(jeśli masz na innej partycji zainstalowanego Windowsa to wejdź na tą co masz zainstalowanego)>>Użytkownicy>>tam powinieneś mieć konto Bartek wchodzisz w nie>>tam zaznaczasz wszystkie pliki i foldery i kopiujesz. Na pulpicie robisz folder o nazwie Pliki z konta Bartek. Tam wklejasz skopiowane pliki i foldery z konta Bartek.

2)Aby usunąć konto Bartek musisz pozostać na koncie Gościa, tam klikasz Start>>PPM na Komputer>>Zarządzaj>>Użytkownicy i grupy lokalne>>Użytkownicy>>tam powinieneś mieć konto Bartek i klikasz na nim PPM>>Usuń>>Potwierdzasz usunięcie.

3)Teraz tworzysz konto Bartek, klikasz na nim PPM>>Właściwości>>Członek grupy>>Dodaj...>>W oknie o nazwie Wprowadź nazwy obiektów do wybrania piszesz Administratorzy>>Klikasz Sprawdź nazwy. Jak jest poprwanie to powinno się pojawić coś tam\Administratorzy>>Klikasz OK>>Usuwasz Użytkownicy>>Klikasz OK.

4)Folder Pliki z konta Bartek przenosisz np. na jakąś inną partycję. Z konta Bartek wchodzisz do Zarządzaj komputerem i tam Użytkownicy>>PPM na Gość>>Właściwości>>Ogólne>>Zaznaczasz Konto jest wyłączone>>przechodzisz do Członek grupy>>tam wywalasz Administratorzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowaj pliki dałem tylko jako przykład więc szczerze mówiąc nie są mi potrzebne, no ale ok wpisałem w uruchom ,,control userpasswords2'' Wyskoczyło mi

okienko z ,,Konta użytkowników'' I próbując usunąć konto ,,Bartek'' Wyskoczył mi błąd, że nie można usunąć tego konta.

I oczywiście robiłem to na końcie administracyjnym, czyli w końcie gościa bo przecież on jest administratorem jemu nadałem

Prawa, a dlaczego? Próbowałem wszystkiego...

No teraz już nieważne, ale wracając,przeszedłem do drugiego okienka ,,zaawansowane'' I teraz... Jak mam otworzyć ten klucz bo zabardzo

Nie wiem.

Co do Alaknara.

Człowiek. Piszesz mi, że mam pozostać na koncie Gościa , ok, klikam PPM na komputer>>Zarządzaj>> Lecz nie wiem dlaczego,

ale niestety nie widze - ,,Użytkownicy i grupy lokalne,, W tym całym oknie niepotrafie tego znaleźć. Nie wiem gdzie to jest ;/

Dobra ,cofam , jednak znalazłem ,,Użykownicy i gupy lokalne,, w uruchom, w Koncie użytkownika w drugim okienku ,,zaawansowane'' Lecz niestety nic tam nie mogę zrobic, a więc wrzucam w załączniku foto jak to u mnie wygląda.

post-194727-1289491128_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto Gościa ma pewne ograniczenia, które sprawiają, że nie nadaje się ono do pracy. Można to zmienić, ale nie ogranicza się to tylko do zmiany grupy. Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia co Ty próbujesz wykombinować, ale zostawienie konta gościa z uprawnieniami administratora jest złym pomysłem, bo wystawiasz się na ataki.

Przypuszczam, że uruchomiłeś wiersz poleceń bez uprawnień administratora (samo uruchomienie tego z konta administratora to za mało, potrzeba jeszcze przydzielonych uprawnień) i stąd się biorą problemy z wpisywaniem komend.

[edit]

Część konsol nie jest dostępna z poziomu Windows 7 Home Premium i trzeba wszystko robić komendami, tak jest w przypadku konsoli post wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chcecie wiedzieć dlaczego chcę usunąć konto Bartek to proszę :-) Otóż mam taką nieciekawą sytuację.

W załączniku umieszczam screeny z mojego pulpitu, jak ikony otwierają sie za pomocą opery.Doszło do tego gdy otwierałem pewien program i przypadkowo nacisnąłem ustaw jako domyślny. I proszę, co to wogóle ma być? Czy aby napewno windows powinnien tak sie zachować? No raczej nie.Bo gdy chce otowrzyć jakikolwiek plik, to otwiera się w tym przykładzie opera, a gdy już używam pomocy, ustaw za pomocą i wybieram dany plik otwierania, to staje się jako domyślny wszystkich plików. I w scrennach z mojego pulpitu dałem przykład, otwierania skype za pomocą skype:D ponieważ wcześniej skype widniał jako przeglądarka opera. I co?

Teraz to juz wszystko otwiera sie w skypie. Nierozumiem jak w windowsie7 wystepuje taki błąd.Acz kolwiek wiadomo że PC jego programy mają tendencje do ciągłych błedów. Dobrze że jest spolegliwy safari bo pracować na komputerach by się nie dało;) Ale to tak na marginesie :D

Tylko korzystałem z orginalnego windows7 jeden miesiąc a już jakieś błędy.

Więc postanowiłem (ponieważ nie było innego rozwiązania co do tego incydentu, a uwierzcie, niejedna osoba zasiadła przed tym kompem aby coś zdziałać z tym problemem.)

Utworzyć nowe konto, i naszczęście w nowym koncie gość jego ikony,pliki, wyglądały jak powinny. I tak teraz chcę się pozbyć tego konta ,,Bartek,,

To tak jakby ktoś się pytał :-)

Sevard No ok-ej, ale jak to teraz zmienić :confused:

post-194727-1289491992_thumb.jpg

post-194727-1289492001_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz nie wiedziałem, że masz W7 Home Premium. Tu nic nie zdziałasz w Zarządzaniu komputerem. Spróbuj zrobić coś takiego, będąc na koncie Gość stwórz jakieś konto z uprawnieniami administratora. Wejdź na to konto które zrobiłeś, tam wejdź w panel zarządzania kontami użytkowników i usuń konto Bartek, następnie wyłącz konto Gość. Może to coś da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, panie... : ) I Ty chcesz z takim czymś walczyć dając Gościowi admina? : )

Punkt pierwszy - stwórz jakieś normalne konto ("bartek2", whatever) i daj mu admina. Wszystko to, co się będzie działo w poniższych punktach rób z tego nowego konta.

Punkt drugi - prawy klik na "Mój komputer -> Właściwości -> zakładka "zabezpieczenia systemu" (czy coś podobnego - druga od końca) -> kliknij w "Przywróć system". Sprawdź tutaj, czy proponowany punkt przywracania systemu znajduje się przed dniem, w którym zaczęły się dziać takie jaja. Jeśli tak, przywróć system - powinno wszystko działać. Jeśli nie, czytaj dalej.

Punkt trzeci - ściągnij program "Malwarebytes' Anti-Malware". Zainstaluj, odpal, daj pełne skanowanie komputera. Po jego skończeniu zostanie wygenerowany log w pliku tekstowym. Wejdź na stronę http://wklej.org/ i wklej tam zawartość tego pliku tekstowego. Podaj na forum link do tak utworzonej "wklejki".

Punkt czwarty - ściągnij program "OTL" (link masz w sygnaturce Sevarda) odpal i w sekcji "Rejestr - skan dodatkowy" zaznacz opcję "Użyj filtrowania" (resztę zostaw bez zmian) i przeprowadź skanowanie*. Wygenerowane zostaną dwa logi - oba wrzuć na wklej.org identycznie jak poprzednio. Na forum daj linki do obu "wklejek".

Nie przejmuj się, jeśli nie będziesz w stanie znaleźć nazw identycznych jak te, które Ci tutaj podałem - ja mam angielską wersję Windowsa i tłumaczę "w locie" - nie pamiętam jakie są dokładne odpowiedniki w wersji polskiej. Nie powinieneś jednak mieć problemu ze znalezieniem właściwych opcji. W razie czego rób zrzuty ekranu i pytaj co dalej.

*? by Sevard - chamsko skopiowałem z jego posta, bo nigdy nie pamiętam co trzeba w OTL zaznaczać. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...