Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheSnooky

Głośniki Logitech X-530 --> Dziwny problem!

Polecane posty

Moja plyta glowna to Asus P7H55-M LE

Moje nowe glosniki to Logitech X-530 (5.1)

Moj system operacyjny to Windows 7 Home Premium (64b)

A problem jest taki, ze... mam zintegrowana karte muzyczna ktora obsluguje maksymalnie 7.1

z tylu sa 3 zwykle wtyczki tak jak to w wiekszosci komputerow (Różowy, Zielony, Niebieski).

Od glosnikow sa 3 mini-jacki (Zielony, Czarny, Pomarańczowy) a podlaczone mam tak:

Glosniki - Komputer

Zielony - Zielony

Czarny - Niebieski

Pomarańczowy - Różowy

Ustawilem w tych sterownikach karty dzwiekowej system 5.1 (Wlaczylem Speaker fill)

w Start>Panel Sterowania>Dzwiek>Glosniki>Konfiguruj zaznaczylem 5.1 Surround

(zeby nie bylo mam tam dostepne: Stereo, Kwadrofoniczny, 5.1 Surround, 7.1

surround) Tak testowalem w obydwu, tym z win i tym ze sterow kazdy glosnik gra.

Jednak problem jest dosyc dziwny, osmiele sie powiedziec nawet BARDZO dziwny bo

mianowicie gdy gram, slucham muzki i ogolnie kiedy cos gra to jest ok, ale po wylaczeniu

gry, muzki itp itd po jakims czasie jest taki lekki jakby buszek (cos w stylu kiedy

odlaczas wtyczne od glosnika przy wlaczonym komputerze i glosniku) po czym graja tylko

2 przednie L i P a reszta nic. Wchodze do sterow i do wina w panelu testuje i tam tez

graja tylko 2... Znalazlem na to sposob ale juz zaczyna mnie to wkurwiac i mam tego

po dziurki w nosie bo tak jest przez caly czas a zeby to naprawic to musze przelaczyc w

panelu sterowania na kwadrofoniczny kliknac klawisz testuj zeby chociaz 1 glosnik zagral

i potem znowu przelaczyc na 5.1 i testuj zeby 1 zagral. I wtedy jest znowu dobrze

Blagam o pomoc :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

po przeczytaniu twojego postu nie naszła mnie jakaś specjalna myśl jak to naprawić ale posłużę się moim przykładem mam 6 wejść audio z tyłu kompa tylko zintegrowana kartę Płyta główna Asus M2N-sli . Przechodząc do sedna kiedy próbowałem podłączyć moje creativy 5.1 do wejść audio stylu nastąpił problem już ci mowie jaki ale najpierw kolorystyk i układ

zielony różowy niebieski

zielony pomarańczowy czarny

kiedy podłączałem do pierwszych 3 miałem podobny problem głośniki wykrywano przypisywałem je jako przednie tylni itd. lecz działały tylko 2 ani bass nie działał nic. a po chwili powstawał ze wszystkich szum i nic nie było. Hmm więc co by zasugerować masz pewnie Realteka więc odłącz głośniki i po przyłączaj je powinien ci Realtek wyskoczyć że coś zostało podłączone do komputera sprawdź jeszcze raz czy dobrze poustawiałeś w sensie podłączyłeś przednie do zielonego to sprawdź czy dobrze je podpisałeś w realteku. Co dalej hmm może zainstaluj nowe stery do karty muzycznej. Skonsultuje się z moim kumplem i dam ci znać na pw :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodza 3 glosniki tak jakbym podlaczyl tylko zielony po tym jakims czasie rozumiesz? a mam wszystkie podlaczone wszystkie graja ale kiedy zadna muzyka ani dzwiek nie leci przez nie przez dluzszy czas to potem dokladnie kiedy sie zaczyna jakas muzyka to jest taki dzwiek jakbym odlaczyl wtyczke glosnikow czy cos i graja te 3 tylko 2 przednie i subwoofer. A tak jak uzywam dzwiekow itp to graja wszystkie i jak sie obroce w grze to np z tylnich wydobywaja sie dzweki ktore sa z tylu :P

Teraz podlaczylem z ta taka kostka to teraz mam jack> 2 chinch >kostka>zielony pomaranczowy czarny i graja wszystkie nie wylaczaja sie tylko teraz niemam juz przestrzennego dzwieku raczej i wszystkie graja tak samo niezaleznie gdzie w grze stoje ;P

Specjalnie podalem nazwe plyty glownej zebyscie wiedzieli jaka mam karte dzwiekowa! xD

ja mam jakies VIA High Definition Audio :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany! Jesli ktos jeszcze mial taki problem, polecam pobrac nowe sterowniki do karty muzycznej (nie odinstalowywujcie poprzednich tylko zaktualizujcie je). Wersja sterownikow ktore naprawily problem to 6.0.1.9500 (mam Windows 7 64bit) Oryginalny jakby ktos sie pytał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...