Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Alaknar

Monitoring ruchu sieciowego

Polecane posty

Witajcie!

Zastanawiam się, czy istnieje jakaś fajna aplikacja, dzięki której można obserwować ruch sieciowy stacji roboczych. Na routerze (Linksys Wireless-G) nic takiego nie widzę (jest tylko ogólna liczba pakietów/bajtów wysłanych i odebranych).

Zależy mi na jakimś darmowym rozwiązaniu i niczym nadmiernie złożonym - chodzi o monitoring sieci w niewielkiej firmie, dwadzieścia-kilka maszyn, w której czasami "coś" się dzieje z netem i zaczyna wszystko działać z prędkością żółwia.

Z góry dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A da się monitorować ruch w całej sieci mając aplikację na stacji roboczej? Jeśli tak, to spoko (Wireshark ma taką opcję? "Interface: remote"? Jest do tego jakiś tutorial? : ) ).

Myślałem początkowo o czymś, co będzie siedziało na serwerze i stamtąd kukało.

Inna sprawa, co sobie dopiero teraz uświadomiłem, że w tej firmie nie mamy serwera jako takiego. Jest dysk serwerowy (Qnap TS-109 Turbo NAS), no i ten router (dokładny model sprawdzę dopiero jutro w pracy), więc nie wiem, czy w ogóle jest możliwość zrobienia takiego monitoringu "na serwerze"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładny model routera to Linksys WRV-200 (Wireless, ofc.).

Pogrzebałem w Wiresharku i niby może "kukać" na zewnątrz, ale musi w tym celu mieć w miejscu docelowym zainstalowane WinPCap, a nie wyobrażam sobie instalacji czegokolwiek na routerze. : )

No i monitoring samego dysku sieciowego mi chyba też niewiele da, bo nie cały ruch przez niego przechodzi. : /

Podsumowując - potrzebne jest coś, co zostanie zainstalowane na stacji roboczej, a będzie podglądało router. Da się? : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...