Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

laress

Creative Sound Blaster Live! SB0220 a Windows 7

Polecane posty

Witam. Ostatnio odkopałem w/w model karty dźwiękowej. Kiedyś na Win XP działał bez zarzutu. I tu nasuwa się pytanie: Czy karta zadziała na Windows 7? Słyszałem, że mogą być problemy, ale nie wiem ile w tym prawdy? Obecnie używam zintegrowanej i właśnie chciałbym wczepić tą dźwiękówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam gamera i powiem tak, jakosc dzwieku jest o niebo lepsza od integry, ale z rozprowadzeniem dzwieku w stereo na rozne kanaly lepiej radzi juz sobie wzmacniacz ;/ musialem takze sie troche sie napocic aby w filmach slyszec dobrze dzwiek przestrzenny, wiec ogolnie sie da, z kilkoma przejsciowkami ale sie da ;)

oraz ustawienie basu i sopranu bylo wyzwaniem, ale wystarczylo troche potestowac rozne ustawienia i voila

ale jesli masz tylko dwa glosniki i zadnego systemu przestrzenno to smialo instaluj karte, o niebo dzwiek bedzie lepszy, jak podglosisz to sam powinienes uslyszec roznice ;)

@ swistaq

jesli kolego ci trzeszczy oddaj na gwarancje, poniewaz to jest wina sprzetu, pewnie przesterowanie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam SB X-Fi Extreme Audio i wczoraj przesiadłem się na Wina 7. W menadżerze urządzeń wybrałem opcję skanującą nowy sprzęt i Win sam znalazł mi wszystkie sterowniki.

Jakość dźwięku była bardzo dobra, żadnych trzasków, a i na rozprowadzanie dźwięku nie narzekałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ swistaq

jesli kolego ci trzeszczy oddaj na gwarancje, poniewaz to jest wina sprzetu, pewnie przesterowanie ;)

Już to zrobiłem dawno temu :P. Oczywiście wróciła z dopiskiem, że działa. Na xp działa bez problemu a reinstall 7 też nie pomógł => przyczyną są sterowniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam SB X-Fi Extreme Audio i wczoraj przesiadłem się na Wina 7. W menadżerze urządzeń wybrałem opcję skanującą nowy sprzęt i Win sam znalazł mi wszystkie sterowniki.

Jakość dźwięku była bardzo dobra, żadnych trzasków, a i na rozprowadzanie dźwięku nie narzekałem.

No tak ale X-fi powstał stosunkowo nie dawno, a ten model co ja mam (Live SB0220) to ponad 6 lat temu :P

Znalazłem takie coś: http://kxproject.com/down.php?language=en

I działają. Dźwięk jest super ale jest problem, jak skonfigurować mikrofon, żeby działał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie, jednak działa mic, kwestia pogrzebania :).

Niestety mam tak, że nie działa dźwięk pozycyjny, tzn. kierunek źródła dźwięku. Np. rzucam granat na prawo od siebie i zamiast wybuchnąć z prawej strony słuchawek to wybucha w obu stronach (jednakowo głośno). Jak to ustawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś ustawienia w panelu Sound Blaster (do wyboru powinny być głośniki 2.0, słuchawki itp.)? Robiłeś test w programie od Creative'a? Niestety nie pamiętam nazw tych programów, bo aktualnie nie używam żadnego SB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kolego wejść w sterownikach SoundBlaster w AudioHQ, a potem w Speaker. Tam możesz zmieniać ustawienia od głośników 7.1 po słuchawki dostosowując poszczególne kanały dzwięku do swoich upodobań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki są fatalne i ja mając Xtreme Gamera od roku nie mogę się uporać z trzeszczeniem dźwięku.

Jest jedna wersja sterowników nie sprawiająca problemów niestety po aktualizacji nie pamietam ktora i sam teraz mam problem z zanikajacym dzwiekiem 5.1...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...