Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MaxyLith

Rozwiązany: Śmierdząca Riva TNT2 M64

Polecane posty

Witam!

Od niedawna jestem posiadaczem dość starej karty graficznej NVIDIA Riva TNT2 M64 32 MB (patrz: załączniki).

post-121972-1288722786_thumb.jpg

Postanowiłem przenieść sobie ją z komputera do innego, starszego komputera.

Ok - karta podłączona, sterowniki zainstalowane. No i gdzieś po godzinie użytkowania coś mi zaczęło śmierdzieć... Szybko wyłączyłem komputer, odłączyłem kartę, która była gorąca. Myślę sobie, że niewłaściwie pracuje z płytą główną, czy coś. Aby to sprawdzić podłączyłem ją z powrotem, do wcześniejszego komputera. I niestety tam jest to samo (przed tym wszystkim na tym komputerze było wszystko w porządku).

Owa karta posiada wbudowany wentylator (patrz: załącznik),

post-121972-1288722797_thumb.jpg

który jak sprawdziłem - nie pracuje, co jest chyba przyczyną tego wszystkiego.

Podczas przekładania karty na pewno go nie uszkodziłem, obchodziłem się z nią delikatnie.

No i pytanie - cóż mam robić? ;|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, może i tanio, ale trochę mi szkoda wydawać tych pieniędzy, za które kupiłbym kolejny nr CDA (a nawet więcej, bo jak patrzyłem na Allegro karty podobnej klasy kosztują 20-50zł + przesyłka), z powodu tego zapachu... (Nawet jest do wytrzymania, ale po jakimś czasie głowa zaczyna boleć).

Nie ma innego rozwiązania? ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja mialem powiedziec na smrod, ktory utrzymywal sie w moim pokoju przez ROK CZASU po kupnie CDA z czarna gumowana podkladka pod mysz? :P

Co do wentylatora....

Jesli nie masz jakiegos zamiennika, to proponuje sie przejsc do marketu. Ja w ten sposob zalatwilem sobie router i to dzialajacy.

Masz teraz jakies przepisy o utylizowaniu "odpadow" elektronicznych, czesto w duzych marketach za wejsciami na hale, itp. masz porozstawiane kosza na takie wlasnie odpadki. Moze znajdziesz tam to czego szukasz. Wiem ze pomysl troche dziadowski, no ale z braku laku....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z problemem!

zajmuje się serwisem komputerów, mam takie karty - odpowiedniki Twojej

o wielkości pamięci 32MB (GeForce2),

o wielkości pamięci 64MB (GeFroce 3)

o wielkości pamięci 128MB (Radeon).

o wielkości pamięci 256MB (GeForce)

wszystkie karty będą pasować do Twojej płyty, skoro ta pasowała :)

mój numer GG 5830415,

jestem zawsze niewidoczny, zapewniam ze się dogadamy, ewentualnie zlokalizujemy problem śmierdzenia wentylatora,

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...