Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kraven2000

Rozwiązany: Zmiana Routera

Polecane posty

Panowie, jak w temacie. Aktualnie mam router kablowy, ale ze względu na powiększenie się sieci + kilka innych elementów, szukam czegoś bezprzewodowego.

Router musi działać z neo, więc adsl wymagany. Co dla mnie ważne, potrzebuję aby router miał print server dla co najmniej dwóch urządzeń. Cena, jak najniższa - to nie jest firmowy router, tylko domowy, więc jednak ma dużo mniejsze obciążenie. To co również jest ważne, aby sieć była w całym mieszkaniu - typowe zbudowane za polski ludowej.

Do tego routera potrzebuję dwóch kart sieciowych może być w formie pendrive, dla dwóch komputerów (te będą blisko centralki).

PS. router będzie się łączył również z xboxem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o router z ADSL i serwerem wydruku to jedyny jaki znam to DrayTek Vigor 2800G. Moim zdaniem natomiast bardziej opłaca się dokupić dwa print serwery osobno. Co do samego routera. Nie wiem jaki jest metraż mieszkania i ile pokoi ma obejmować router. Jeżeli wszystko nie jest ogromne to wystarczy Linksys WAG120N. Jeżeli pokoje są już większe a router ma sięgać daleko to proponuje TP-Link TD-W8960N i jeżeli jego zasięg będzie niewystarczający to dokupić dwie anteny o mocniejszym zysku.

Co do kart sieciowych. Jeżeli masz więcej grosza to możesz spokojnie brać Linksys WUSB100. Jeśli mniej to Edmiax EW-7717Un lub ASUS WL-167G.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...