Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Delmaq

BSOD Stop 1000008e

Polecane posty

Witam. Otóż wczoraj dostałem bluescreena. Nie było na nim nic oprócz standardowej formułki. Żadnego odniesienia do pliku, czy coś, zupełnie nic. Jedynie kod błedu Stop 1000008e.

Nie przejąłem się tym no bo po co. Raz się zdarzyło.

Dzisiaj wywaliło mi dokładnie tego samego BSOD'a tyle tylko, że po zresetowaniu, BIOS nie widział mi dysku. Wiadomo system się nie bootował no to ciach. Otwieram bude dociskam kabelki, ale to nic nie dało. Więc zamieniłem wejście Sata i na innym zadziałało. Chodzi na razie dobrze, no ale coś jest chyba nie tak. Tutaj wkleję to co było w podglądzie zdarzeń.

Kod błędu 1000008e, parametr 1 c0000047, parametr 2 804fcf44, parametr 3 80550eb4, parametr 4 00000000.

Dodam jeszcze zrzut z HD Tune. Dysk ma parę bad sektorów, ale wcześniej wszystko chodziło cacy. Chyba, że to naprawdę to stanowi problem. Jakby się ktoś pytał o zasilacz, to markowy Corsair więc spokojna głowa to raczej nie on.

post-21928-1288711542_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest z nim jeszcze aż tak źle, ale jednak szansa, że wkrótce padnie całkowicie jest spora.

Jest 1 realokowany sektor, czyli tu tragedii nie ma.

Ponadto jest 5 sektorów niestabilnych i to one mogą sprawiać problem. Taka ilość niestabilnych sektorów za jednym zamachem jest złym znakiem, bo nie można wykluczyć poważniejszych problemów z dyskiem.

No nic, zgraj istotne dane i następnie wykonaj skanowanie powierzchni dysku programem MHDD. Na forum przedstaw wyniki (po prawej stronie ekranu po skanowaniu będziesz miał listę, przepisz jej zawartość na forum, lub zrób fotkę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zrobić w weekend ten skan bo teraz zajęć tyle, że głowa mała. Tak jeszcze kombinowałem z tym dyskiem i odczytem i tak. CO oznacza kolumna Threshold ? Bo np. tam jest wartość 51 dla Spin Retry Count. NIe jest to ważne ?

Rzuciło mi się w uszy, to, że dysk czasami wytaje takie cyknięcie. Tak jakby coś z głowicą było. Jednak jest to pojedyńczy cyk na jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...