Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xirgan

Brak pliku ntldr

Polecane posty

Tak jak w temacie, kiedy włączam komputer, przed załadowaniem się Windowsa pokazuje się komunikat: "NTLDR is missing [CTRL]+[ALT]+[DEL] to reboot". Spróbowałem skopiować ten plik z plyty Windows'a, ale teraz zamiast komunikatu komputer sam się restartuje. Domyślam się, że format załatwi sprawę, ale zależałoby mi żeby go nie robić. Da się to jakoś naprawić używając CD z Windows'em?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat mało kiedy oznacza brak tego pliku. Sprawdź jeszcze, czy plik Ntdetect.com jest w porządku (możesz skopiować go z płyty, tak jak ntldr). Poza tym napisz, czy istnieje plik boot.ini i wklej na forum jego zawartość. Tak naprawdę większość problemów tego typu jest związana z uszkodzeniem pliku boot.ini właśnie. Wszystkie te pliki (tzn. ntldr, ntdetect.com oraz boot.ini) powinny znajdować się bezpośrednio na partycji, z której startuje bootloader Windowsa XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boot.ini jest i wygląda tak:

[boot loader]

timeout=20

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=""

EDIT: Problem rozwiązało skopiowanie pliku ntdetect.com, którego też brakowało, zastanawia mnie tylko czemu zniknęły, bo na pewno ich nie usuwałem. Jeszcze jeden mały problem, po skopiowaniu tych plików nie można ich ukryć, a przydałoby się na wszelki wypadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ukrycie, to z poziomu konsoli, lub wiersza poleceń można to zrobić komendą attrib. Dokładniej wyglądałoby to tak

attrib +h +s nazwa_pliku

To powinno zdać egzamin.

Jeśli chodzi o przyczynę zniknięcia, to mogło być różnie. Na początek proponuję uruchomić wiersz polecenia i sprawdzić partycję za pomocą chkdska. Tzn. należy wpisać komendę

chkdsk /f c:

i zgodzić się na ponowne uruchomienie komputera, lub w konsoli odzyskiwania komendę

chkdsk /p /r c:

Poza tym chciałbym zobaczyć S.M.A.R.T. dysku, na którym jest Windowsa. Poproszę o screena z zakładką Health z programu HD Tune.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze napisz jaki masz dysk. Widać 10 realokowanych sektorów i 54 błędy odczytu, czyli dysk należy mieć na oku i warto wykonać jego skanowanie za pomocą MHDD.

Do zwykłego ukrywania plików lepiej używać komendy

attrib +h nazwa_pliku

+s lepiej zachować tylko dla ważniejszych plików.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...