Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kubasolo

Najlepszy internet, ale jaki?

Polecane posty

Witam mam do was pytanie. Chciałbym zakupić Internet bezprzewodowy. Aktualnie mam 2 MB w Neostrada TP, ale jestem kompletnie nie zadowolony. Co chwilę się rozłącza, praktycznie nie mogę przeglądać stron i prędkości pobierania spada nawet do 3kB/s. Gdy dzwoniłem do pomocy technicznej TP powiedzieli mi że to wina kabli i że trzeba je wymienić, no to ja powiedziałem żeby wymienili. A się okazało że wymiana kabli nie podlega do nich i trzeba to robić na własny koszt. Więc postanowiłem dać sobie spokój z tym Internetem i kupić bezprzewodowy żeby tych kabli nie używać. Chodzi o kable które są prowadzone przez praktycznie dwie ulice nad ziemią i co kilka miesięcy zaczepia o nie ciężarówka. Nawet jeśli się pytałem o szybszą prędkość to mi mówią że kable nie wytrzymają takiej prędkości. Więc tu pojawia się moje pytanie jaki jest najlepszy Internet bezprzewodowy na rynku? Patrząc po ofertach zauważyłem Internet Cyfrowego Polsatu, gdzie prędkości max. wynosi 21MB/s przy dobrym zasięgu. Na ich stronie jest mapka pokazuje w której części polski jest dobry zasięg i moja miejscowość leżąca niedaleko Warszawy jest zaznaczona jako że jest dobry zasięg, poza tym mam telewizje w cyfrowym Polsacie i jestem zadowolony bo jest dobry zasięg. Za Internet z limitem 30GB płaci się 69zł i zł za modem plus do tego antena która wzmacnia sygnał. Co o tym sądzicie? Internet mi jest głównie potrzebny do grania przez Internet np. w Battlefield?a, przeglądania stron, oglądania filmów i ściągania gier ze Steama, bo często z niego korzystam. Czekam na propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z południowych, bliskich okolic stolicy i muszę przyznać, że necik od Cyfrowego Polsatu całkiem daje radę :icon_biggrin: Udaje mi się z niego wyciągnąć od 6 nawet do 11-12Mb :happy: Więc ja osobiście polecam.

EDIT: w grach na polskich serwerach wyciągam pingi od 40 do ok. 85.

Teścik:

1011812966.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie na bezprzewodowym internecie mija się z celem jeżeli masz słaby zasięg.

Prawda, ale jeżeli jest dobry zasięg - to nie ma żadnego problemu(w kazdym razie u mnie). Nawet jak mam przekroczony limit(prędkośc spada wtedy z 1mb/s do 64kb/s) to bez problemu można grać przez neta. Bad Company 2 czy CS normalnie pykają :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądania filmów i ściągania gier ze Steama

Nawet z limitem 30 GB bardzo szybko go przekroczysz, szczególnie z taką prędkością. :rolleyes: Nie myślałeś o Netii Wimax? Mają nadajnik w Żyradowie, stabilne 1 Mb/s z dobrymi pingami bez limitów za 49 zł miesięcznie. http://www.netia-wimax.pl/index.php?id=3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci mogę poradzić tyle żebyś trzymał z dala od Cyfrowego Polsatu bo niby tani i w ogóle a tak naprawdę to pakiet 1 GB(!) plus 1GB na noc kosztuję 29.99zł przy "normalnym" korzystaniu (oglądanie YT np) wystarczy na 3 dni :( kolejnych pakietów też się nie opłaca bo jest to pakiet 3+8 ,a największy to 5+25 z czego ten drugi za 50 a trzeci za 70 zł plusem jest dobra prędkość i małe problemy z zasięgiem ,bo dają antenę.Po wyczerpaniu się pakietu nie zwalniają transferu tylko go blokują :icon_exclaim: a doładowanie na 1GB kosztuję dychę a zadzwonienie do nich i przechodzenie z punktu do punktu obsługi (co trwa niemiłosiernie długo)drugie tyle. Chyba że oszczędzasz co trudne grając :P żeby wytrzymać miesiąc mógłbyś siedzieć tylko na GG i stronach na których nie ma żadnych filmów,gier a co dopiero o pobieraniu muzyki*.Ja sam mam niestety pakiet 12 GB i po tygodniu z dziennego zostało mi połowa a jeszcze 3 tygodnie , a to żre. Dlatego trzymaj się tego z dala.

*żeby nie było : :P pobieranie muzyki,filmów itp. we własnym zakresie to nie piractwo(prawnie :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety od kilku miesięcy jestem odcięty od mojego UPC 120/10 :(

W tej chwili jestem zmuszony korzystać z Orange Business Everywhere, za 50 PLN mam znośne transfery (płynne oglądanie filmów na YT) ale niestety limit 6 GB... Jedna 4-o godzinna sesja BFBC2 (i to bez korzystania z Team Speak'a) pożera jakieś 170 MB przy pingach w okolicy 230ms :(

Łącze się z Gdańska, a tu mi generalnie Orange działa gorzej niż w Wawie - mniej stabilnie, często zrywa połączenia.

Wiec o komfortowym graniu zazwyczaj mogę zapomnieć :(

Plusy są takie, że po wyczerpaniu limitu transfer "tylko" spada, ale za to tak drastycznie , że nawet strony z trudem da się przeglądać. Można łatwo doładować konto - wystarczy SMS wysłać z numeru i za chwilę jest nowy limit dostępny. Niestety - też kosztuje 5 PLN / 0.5 MB - i max 2GB można jednego dnia doładować. (Doliczają ofcoz do abonamentu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna 4-o godzinna sesja BFBC2 (i to bez korzystania z Team Speak'a) pożera jakieś 170 MB przy pingach w okolicy 230ms :(

LOL?? Tak dużo? Ja mam płynną grę bez lagów w BFBC2(jak i w każdej innej grze) z przekroczony limitem i z włączonym TeamSpeakem(czyli prędkość zniżona do 64kb/s[kilobitów! Nie kilobajtów]), a ping nie przekracza 300 ms, ale nie warto się tym sugerować w BC2, bo źle podaje; a w cs-ie mam ping ok. 100(zależy jak daleko jest serwer).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądania filmów i ściągania gier ze Steama

Nawet z limitem 30 GB bardzo szybko go przekroczysz, szczególnie z taką prędkością. :rolleyes: Nie myślałeś o Netii Wimax? Mają nadajnik w Żyradowie, stabilne 1 Mb/s z dobrymi pingami bez limitów za 49 zł miesięcznie. http://www.netia-wimax.pl/index.php?id=3

Może najlepiej jak każdy sobie wejdzie na stronkę dostawców internetu i sam sprawdzi oferty z zasięgiem dla swojego miejsca zamieszkania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet bezprzewodowy ma to do siebie , że jest dość terytorialny- druga kwestia to limity. W t przypadku gier zdecydowanie korzystniej wypada net stacjonarny. Może zadzwoń jeszcze raz na infolinie. W końcu tam pracują zwykli ludzie, czasem warto zweryfikować informacje ponownie. Z reszta zawsze możesz napisać na blogu rzecznika. Jak by nie było Tp jest największym dostawcą neta w Polsce, więc jeśli net Ci działa kiepsko , to pytanie jak będzie w pozostałych sieciach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...