Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MamCzarneSkarpetki

Rozwiązany: HD4870

Polecane posty

Ostatnio moja 8800 poszła z dymem i udało mi się okazyjnie dorwać 4870 1GB (używaną; GPU 600-750; pamięć 900) i zasilacz do niej (nowy; 450), ale zaczynam powoli żałować wyboru. Problem jest nietypowy, bo karta jest teoretycznie całkowicie sprawna:

-najnowsze sterowniki (zresztą sprawdzałem 3 ostatnie)

-sprawdzona furmarkiem, chodził przez 30 minut, żadnego przegrzewania

-z początku myślałem, że to RAM, więc jego też sprawdziłem memtestem - żadnych błędów

-komp przeszedł wszystkie testy z BurnInTest 6.0, chodził 20 minut, żadnych problemów

-jest w miarę regularnie czyszczony ze wszystkiego śmiecia i defragmentowany

-niedawno robiłem reinstalke Windowsa - nie pomogło

Natomiast problem objawia się albo czarnym ekranem, który zaraz przechodzi w biały i taki już zostaje (czasami zawiesza się też dźwięk, ale nie zawsze) albo brakiem sygnału (monitor przechodzi w hibernacje, czasem wtedy restart nie pomaga przywrócić obrazu i trzeba użyć przycisku na listwie).

Zaobserwowane w:

-BC2 - tu mogę spokojnie pograć jakieś 30-60 minut, potem biały ekran

-Full Spectrum Warrior - tu też mogę przejść całą misję albo dwie i dopiero ucina sygnał

-Red Alert 3 - brak sygnału po 3-5 minutach gry (gry, w menu nic się nie dzieje)

-Brothers in Arms: Hell's Highway - biały ekran albo brak sygnału. Albo podczas filmiku początkowego, albo w menu.

-Fallout3 po około 5-6 minutach gry biały ekran

-Civ V - bardzo rzadko. Zdarzyło mi się praktycznie 5-6 razy do tej pory, a grałem sporo

Natomiast nie mam problemów z

-World of Tanks (chociaż ze trzy razy zdarzyło mi się, że gra wywaliła komunikat o braku pamięci i konieczności zmniejszenia detali)

-Amnesia - ani jednego problemu

-Company of Heroes - jeden biały ekran przez całą kampanię.

-Brothers in Arms: Road to Hill 30 - ani jednego

Z tego, co wywnioskowałem z rozmowy z wujkiem G. to jest to taki kaprys tych kart. Nigdzie nie ma jednego rozwiązania, a jedyne dwa jakie znalazłem wymagają zabawy z ATI Overdrive (karta jest jeszcze na gwarancji).

a) Karta ma problem z przechodzeniem taktowania GPU z trybu 2D do 3D (czyli to 600 Hz do 750 Hz) i trzeba to zablokować ustawiając zegar na 750.

b) Nie wiem jak to działa, ale komuś pomogło zmniejszenie zegara pamięci o 25 Hz.

Pomyślałem, że zanim zacznę się bawić zapytam jeszcze tutaj, bo może ktoś się z tym spotkał. Jak nic nie pomoże, to zostaje mi chyba zmiana karty.

Reszta kompa - c2d e6600 2.4GHz; 4GB RAM; płyta Gigabyte'a GA-965G-DS3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam wlasnie, ze to moze byc jeden z objawow VPU Recovery. U mnie bylo bardzo podobnie: wyswietlil sie czarny ekran, monitor tracil sygnal. O dziwo benchmarki dzialaly bezproblemowo, problem wystepowal tylko w grach. Zrob maly test (teoretycznie idiotyczny), otoz przystaw do karty graficznej biurkowy wentylator tak, by na nia dmuchal. I wtedy zobacz czy blad wystepuje. Ja tak zrobilem i nagle problem zniknal, WSZYSTKIE gry dzialaly bez zarzutow. Wiem, zaraz przypomnisz mi, ze twoj problem dotyczy czesci gier, ale pamietaj, - ja mialem dokladnie to samo. I nie dziwie sie, ze poprzedni wlasciciel mojego radka sprzedal go. Mnie tez by cholera brala, gdybym musial sie z tym uzerac. Ostatecznie wymienilem chodzenie i problem calkowicie zniknal...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...