Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BombMarley

Problem z Uruchomieniem

Polecane posty

Witam.Dzisiaj,podczas przeglądania internetu wyskoczyło mi coś takiego:

Boot Block Compatible Version ver 037

Please do NOT insert any disc ino CD-ROM or Floppy drive

if you want to recovery with an USB device.

Bad BIOS checksum. Starting BIOS recovery...

Checking for floppy....

Floppy not found!

Checking for CD-ROM...

CD-ROM not found!

Checking for USB device..

I przestał dawać oznaki życia.Zresetowałem,jednak już się nie włączył wogóle(nawet sprawdzanie systemu ).

Na innych forach wyczytałem,ze być może to efekt działania wirusa Czernobyl,ale nie jestem pewien.Doradźcie,proszę.

P.S

Dyskietki startowej nie użyję,z prozaicznego powodu: nie mam napędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups,przepraszam że od razu nie podałem,ale tak się zdenerwowałem....

A płyta główna to ASUS P5QL-Em

Jakby miało to jeszcze w czymś pomóc to:

karta graficzna radeon 4850

Procesor intel e7400.

Do tego(że komputer się wogóle nie włącza) monitor przechodzi w stan oszczędzania energii(w sumie tak jakby się wyłączał).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji do płyty głównej w sekcji 2.1 masz metody aktualizacji i naprawy BIOSu, możesz spróbować każdej metody po kolei, może któraś zaskoczy. Najpewniejsze byłoby użycie dyskietki.

Plik z BIOSem możesz pobrać ze strony ASUSa. Wchodzisz na tą stronę, przechodzisz do zakładki Download, następnie na liście systemół wybierasz Others, rozwijasz BIOS i ściągasz najnowszy BIOS. Tak w razie czego Afudos znajdziesz na tej samej stronie, gdy rozwiniesz BIOS-Utilities.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij Delete i ustaw wszystko w BIOSie jak należy. Na początek wczytanie domyślnych ustawień i zapisanie zmian powinno wystarczyć. Zobacz, czy wtedy coś ruszy, jeśli nie, to będąć na tym ekranie, który się pokazuje naciśnij Tab i przepisz co tam jest napisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym też już pomyślałem...Klawiatura jest PS/2.

a teraz wyjąłem bateryjkę z płyty głównej,bo myślałem że może to coś pomoże,chcę zainstalować BIOS i w kółko wyświetla mi się to,co na obrazku nr1...;/

Wie ktoś jak zresetować CMOS na płycie głównej ASUS P5QL-EM??

@EDIT

Jasoccx,dobrze,wyjąłem baterię zobaczę co się porobiło o 7.Jak na razie,miejmy nadzieje że coś to pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma tam przełącznika który by na to wyglądał że coś takiego potrafi (są one z reguły dość jednoznaczne) to go po prostu niema. Jedyne co możesz zrobić to wyjąć baterie jak zrobiłeś i odpiąć komputer od zasilania, co ludzie w panice chętnie zapominają :happy: . Potem poczekaj kilka minut i włącz komputer ponownie (nie koniecznie z baterią). Jeżeli nic nie się nie poprawiło to wyjmij baterie na conajmniej noc i spróbuj ponownie.

A jako ostatnią deskę ratunkową oddaj płyte do serwisu

[EDIT] obejżałem sobie te płyte i nie ma przełącznika CMOS, co by mnie jednak w tym przedziale cenowym bardzo zdziwiło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...